EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Awatar użytkownika
koshtur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 02, 2016 10:06 am
Lokalizacja:
Podziękował: 54 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: koshtur » śr mar 09, 2022 5:40 pm

Mam pytanie do wielbicieli Expromizerów. Zaznaczam, że jestem fanem v5 i v4 - świetne parowniki. V3 też daje radę, ale mam za to problem v1.4. Bardzo spłaszcza mi smak, właściwie co nie wleję do niego to smakuje podobnie, nie jest to jakiś zły smak, ale chyba nie o to chodzi, żeby smakowało tak samo. Czy ktoś z Was ma podobnie, czy ja coś źle robię przy setupie? Piszę tutaj bo nie znalazłem oddzielnego wątku o v1.4.
Celt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 8:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 77 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: Celt » czw sie 19, 2021 11:41 am

@
Awatar użytkownika
PaliCat

O tej "dolegliwości" wspominał Vic w swojej recenzji, ale to było przy Expromizerze 4. Tu już tego nie powtórzył - może dlatego, że uznał, iż wystarczy powiedzieć, że sposób układania bawełny jest właściwie taki sam jak w poprzedniku. Nie do końca wiem co jest nie tak z Twoim atomizerem, ja jednak podtrzymuję swoją opinię o v5. To póki co jeden z moich ulubionych sprzętów i mam go w stałej rotacji. Musiałeś jakiś felerny egzemplarz trafić. Natomiast nie wypowiadam się co do obsługi klienta, bo nie miałem przyjemności (lub jak wynika z postów nieprzyjemności) kontaktu z nimi.
Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: PaliCat » czw sie 19, 2021 11:34 am

@
Awatar użytkownika
Celt

Szkoda, że w żadnej recenzji o tym nie wspomnieli, bo właśnie ten górny wlot powietrza przekonał mnie do zakupu, a już miałem brać klona Kayfuna v5. Pamiętam jeszcze, że deck zalewał się najczęściej, gdy leżał poziomo, a to mój preferowany sposób odkładania e-papierosa. Tak czy siak, mój egzemplarz przed wylądowaniem w najbardziej śmierdzącym koszu na osiedlu z pozdrowieniami dla chino-niemców z Exvape, postanowił uratować jeden kolega z forum. Właśnie biegnę mu wysłać paczkę.
Ja tymczasem czekam na klona Kayfuna V5 i rozkoszuję się niesamowitym smakiem z 5-6 letniego klona Kayfuna V4.

Ostateczna moja opinia o Expromizerze V5 jest następująca:

Znudziły ci się smaki liquidów i pragniesz czegoś nowego? Wypróbuj Expromizera V5 z rewolucyjnym systemem bezsmakowego chmurzenia.
Najlepszy tank na świecie na Sylwestra! Przywitaj nowy rok z fajerwerkami prosto do ust! Twój poparzony język będzie pamiętał tę imprezę przez następnych kilka dni.

eD
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Celt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 8:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 77 razy
Płeć: Mężczyzna

EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: Celt » śr sie 18, 2021 10:42 pm

@
Awatar użytkownika
inheak

Z tą bawełną to masz o tyle rację, że w tym parowniku (podobnie z resztą jak w poprzedniej jego wersji) jedna z jego fajniejszych według mnie cech - kontrola przepływu powietrza na górze, potrafi stać się wadą przy złym ułożeniu bawełny. Chodzi o to, że o ile nic nie wycieka, to jeśli na bawełnę pójdzie za dużo liquidu i dosłownie zalejesz deck, nie zorientujesz się, że coś jest nie tak, póki się go nie napijesz. A jeśli ktoś używa mocniejszych płynów (w sensie mocy nikotyny), to zdecydowanie tego pożałuje. :)
inheak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 01, 2021 4:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: inheak » wt sie 17, 2021 12:57 pm

Kupiłem, korzystałem i jakoś przeszedłem na RTA. :P
Mi nic nie ciekło, a jedyny mankament był taki, że dobrze trzeba bawełnę ułożyć, bo pluje jadem.
Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: PaliCat » pn sie 16, 2021 7:49 pm

Rozwierciłem właśnie 3 dziurki dolotu powietrza pod grzałką w decku za pomocą wiertła 2.5. Zrobiłem z tego jedną dużą dziurę. Zamieniłem też uszczelkę w decku na grubszą.
Może przelot powietrza minimalnie się zwiększył (a może to efekt placebo), smak nadal lipa i oczywiście sztuczne ognie prosto na język jak były tak są.
Porażka. Wypie$#@&am to do kosza bo ten shit nawet nie zasługuje żeby leżeć głęboko w szufladzie obok starego rdzewiejącego atomizera na sznurek Vivi Nova.
Odpowiedzi na e-mail od Exvape się nie doczekałem. Dzięki za fajny śrubokręcik za 250 zł. Pasuje idealnie do śrubek w Kayfunie.
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: PaliCat » wt sie 03, 2021 3:19 pm

A niech was... musiałem wykopać z szuflady i sprawdzić. Ze wspomnianą uszczelką wszystko OK. Pamiętam, że podczas skręcania zawsze uważałem na te dwie uszczelki przy szkle.
Wstawiam zdjęcie części (chyba ze strony producenta), które ponumerowałem, żeby łatwiej się do nich odnieść.

Expromizer V5 Components Numbered.jpg


W moim przypadku uszczelka 6 nie jest taka sama jak 8, jak pokazane na zdjęciu. Uszczelka 6 nie ma tego brzegu lekko wchodzącego do wnętrza szkiełka tylko jest to zwykły walcowaty oring ale przypuszczam, że tak ma być, że to zdjęcie jest błędne. Jak jest u was?

Próbowałem dmuchać i zaciągać się przy odkręconym decku tzn. wkładając tylko 4 i 5 element decka do skręconej góry 6-15 i przepływ powietrza zatyka się prawie na 5. Może powietrze ma za dużo zakrętów do pokonania? Nie mam pojęcia. Zauważyłem też wkładając szpiklę w 3 otwory powietrza pod grzałką, że tylko środkowy otwór ma 100 % przelot, natomiast te dwa boczne są jakby w 1/3 zablokowane. Inne otwory powietrza w 4 i 5 są w 100 % drożne.

Poza tym oring na 5 elemencie decka jest jakby za mały i pewnie to powoduje wycieki.

Gratuluję producentom "profesjonalnego" zdjęcia z listą elementów. Nie dość, że uszczelka 6 jest (chyba) nie ta co powinna to elementy 6 do 9 są w złej kolejności a 5 nie jest rozbity na elementy składowe, nie mówiąc już o podaniu rozmiarów uszczelek.
Dla porównania tak się to robi:

Kayfun V4 Components.jpg


eD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Awatar użytkownika
koshtur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 02, 2016 10:06 am
Lokalizacja:
Podziękował: 54 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: koshtur » ndz sie 01, 2021 2:47 pm

Właśnie ta uszczelka pod szkłem, ona wywoływała takie problemy.

M.
Awatar użytkownika
Darek1966
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: pt paź 14, 2016 3:35 pm
Lokalizacja: Jawor
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podzięk.: 87 razy
Płeć: Mężczyzna

EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: Darek1966 » ndz sie 01, 2021 9:01 am

Mam trzy sztuki V5 i wszystkie działają elegancko, jeśli chodzi o tę uszczelkę, to zobacz tę pod szkłem, może ona się podwinęła i spróbuj przedmuchać baniak.
Zasilania. SX mini SL,ijoy shogun, ehpro cold, ehpro cold steel,wismec, ijoy lux
Parowniki. Kayfun lite 19, millenium,i wiele innych
***** **

Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: Tenmen » ndz sie 01, 2021 8:39 am

@
Awatar użytkownika
koshtur
Nie wiem o jakiej dolnej uszczelce napisałeś, mi po prostu opadły ręce, atomizer strzela, liquid się nie chmurzy a pije, robi się atomizer gorący, wyraźnie gdzieś brak mu powietrza, ale nie wiem dlaczego. Mam ogromną prośbę do kogoś ogarniętego, najlepiej z Warszawy a jeśli nie to mogę wysłać, może on dojdzie co jest nie tak z tym czajnikiem. :facepalm1: :facepalm1:

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Kanek82 i 34 gości