EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21906
Podziękował: 7611 razy
Otrzymał podzięk.: 19326 razy

Postautor: Tommy Black » 22 sty 2021, 09:45

Obrazek

Znany i popularny, także u nas atomizer, doczekał się swojej piątej odsłony. No to popatrzmy...

Obrazek
Obrazek
Materiał korpusu: stal nierdzewna
Typ atomizera : RTA
Pojemność: 2 ml
Średnica: 23 mm
Wysokość: 54 mm/ 40 mm z dripem i bez
Złącze: 510, pozłacane
Waga: 72 g
Kolory:

Obrazek

Ci, którzy znają poprzednie wersje, będą nieco zaskoczeni... Wszystko to dzięki metalowej obudowie z logo, która prawdopodobnie została zapożyczona z fajki wodnej.

Obrazek

Średnica atomizera to 23 mm, jednak maksymalna z wystającymi elementami to 23,5 mm. Podobne było w czwartej wersji, ale nadal jest niestandardowe.

Obrazek

Drip tip to naturalnie 510, jest kompozytowy - podstawa metalowa.

Obrazek

No i teraz najważniejsze zmiany. Pierwszą zmianą konstrukcyjną jest tankowanie - jak widać, teraz mamy wersję przesuwną. Otwór nie jest niczym zasłonięty, ale jest zagłębiony poniżej boków.

Obrazek

Górny wlot powietrza. Tak, konstrukcja została zachowana. Ale zaszły pewne zmiany - teraz oprócz punktowych otworów dolotowych dodano podłużny. Pragnienie twórców, aby ten atomizer był bardziej uniwersalny, jest bardzo widoczne.

Obrazek

Ponownie dostępna jest kontrola dopływu cieczy - właśnie w tym celu w dolnej części zbiornika osadzono specjalne radełkowanie.

Obrazek

Baza niewiele się zmieniła, ale nie wpłynęło to na system mocowania - ta sama para słupków z ogranicznikami i nacięciami umożliwiającymi prawidłowe zamocowanie tylko jednej grzałki.

System przepływu powietrza zmienił się zasadniczo. Teraz zamiast jednego otworu, widoczne są trzy małe otworki, tak jak w Syrenie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cena: $ 40.00.

Awatar użytkownika
Tenmen
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1453
Podziękował: 2293 razy
Otrzymał podzięk.: 1435 razy

Postautor: Tenmen » 22 sty 2021, 11:11

Przymierzałem się do zakupu Expromizer V4, no ale teraz to nie wiem, jeden plus, że starszy model może będzie tańszy.
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 372
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podzięk.: 147 razy

Postautor: Bezimienny » 22 sty 2021, 11:14

Wygląd na plus, ale przez ten przesuwany w celu napełniania top cap dla mnie pełna dyskwalifikacja. Po Aresie mam uraz do tego typu rozwiązań.
Awatar użytkownika
Superlux
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 2415
Podziękował: 2498 razy
Otrzymał podzięk.: 1021 razy

Postautor: Superlux » 22 sty 2021, 19:05

@
Awatar użytkownika
Bezimienny

Nie zawsze tak jest, nie wiem jak jest w tym przypadku ale np w Hellvape MD ten przesuwany top cap chodzi znakomicie, zero ściemy. Z Aresem to była rzeczywiście wtopa....a kysz. :no:

:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 4025
Podziękował: 706 razy
Otrzymał podzięk.: 1571 razy

Re: EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: DooshPastesh » 23 sty 2021, 09:20

Nie lubię tych przesuwanych dziadów. Mają tendencję do otwierania się w kieszeni. Kylin v2, Ares... Za to w MD to działało, tak samo Dead Rabbit v2. Choć jest też problem z dolewaniem. Butelki z niskim dziubkiem zahaczają o ustnik...
Don't drip and drive.

DTL: Tesla XT 220 Mini + Dead Rabbit V2 RTA
MTL: Lucid + Kree 22 mm
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3978
Podziękował: 1700 razy
Otrzymał podzięk.: 1898 razy

Postautor: ErNOL » 23 sty 2021, 10:23

Tenmen pisze:Przymierzałem się do zakupu Expromizer V4, no ale teraz to nie wiem, jeden plus, że starszy model może będzie tańszy.

Nie wiem, jakie masz preferencje odnośnie MTL, ale mam wersję 1 i sobie chwalę. Czy 2 wniesie przełom? Nie sądzę.
Jeszcze kwestia dostępności zostaje, wersja 2 będzie pewnie bardziej dostępna, niż 1...
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU!

Rest in peace brother... [*]
Awatar użytkownika
Tenmen
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1453
Podziękował: 2293 razy
Otrzymał podzięk.: 1435 razy

Postautor: Tenmen » 23 sty 2021, 13:02

ErNOL pisze:
Tenmen pisze:Przymierzałem się do zakupu Expromizer V4, no ale teraz to nie wiem, jeden plus, że starszy model może będzie tańszy.

Nie wiem, jakie masz preferencje odnośnie MTL, ale mam wersję 1 i sobie chwalę. Czy 2 wniesie przełom? Nie sądzę.
Jeszcze kwestia dostępności zostaje, wersja 2 będzie pewnie bardziej dostępna, niż 1...

Mam wersję V1 przez dosyć długi czas był to mój ulubiony czajnik, ale mi się zbiesił i nie bardzo mogę dać sobie z nim radę, cieknie jak stara balia no i ogólnie coś nie tak. Natomiast te dwie nowsze wersje mają górny przepływ powietrza i to mnie zachęca do kupna.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2021, 13:28 przez Tenmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 372
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podzięk.: 147 razy

Postautor: Bezimienny » 23 sty 2021, 13:19

@
Awatar użytkownika
Superlux

Może faktycznie warto spróbować? Mam sentyment do Expromizerów, pamiętam że model v1.2 był jednym z moim pierwszych waciaków, które polubiłem. Miałem jeszcze v2, v3 Fire i po długich namysłach kupiłem v4. Ze wszystkich zawsze byłem zadowolony, w starych czasach była to fajna alternatywa dla Kajtków.
lbalin
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy

Postautor: lbalin » 31 mar 2021, 14:11

Zakupiłem jakiś czas temu od naszych południowych sąsiadów wraz przedłużką do 4ml. Sprawuje się nieźle - top fill nie jest taki zły bo można dolać w locie (odpowiednia buteleczka wskazana). Liquid control raczej jeden otwarty otwór przy 50/50. Niezły smak (palę wapuję RY4), airflow - max 2 otwory - jest ciasno i cicho (porównywalnie do Aresa 2 przy najmniejszym ustawieniu pod grzałką i średnim na airflow ring). Chciałem spróbować przedłużyć go bardziej (do 8 ml) - bo wydaje się to możliwe tymi przedłużkami - niestety Chińczyk zamiast wysłać przedłużenia uraczył mnie 2 sztukami atomizerów.

! Wiadomość od: DooshPastesh
Przyjdzie czas to wystawisz. To nie jest odpowiedni dział.
Awatar użytkownika
Jajacek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy

Postautor: Jajacek » 31 mar 2021, 18:55

Mam ten parownik i jestem po kilku dniach chmurzenia. Poprawiono podstawową wadę modelu V4, to znaczy zbyt ciasny przewiew. Poza tym, dużo wygodniejszy sposób napełniania robi dobrą robotę. Jeżeli ktoś chce o coś zapytać, to chętnie pomogę.

Wróć do „Atomizery”