QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: edarek » pn wrz 11, 2023 4:58 pm

DvvightSchrute pisze:...Grzałkę przytnij na 4 mm i ustaw jak najniżej. Bardzo istotne jest bardzo mocne wyczesanie i przycięcie bawełny, bawełna ma nie być widoczna przez otwory na liquid, musi być praktycznie na granicy zalewania bazy...

Dlaczego ma być jak najniżej? I co Wy z tymi milimetrami w długości bawełny? Napisałem sporo wcześniej i wszystko to przekłada się na bezproblemową obsługę i dobry smak. Jeszcze raz więc - grzałka 2,5 mm, nie dawaj jej niżej, tylko wyżej (oby zwarcia nie zrobiła w kominie. Im wyżej - smak lepszy, ale czasem, przy zbyt małej ilości bawełny, albo za długo otwartym atomizerem podczas zalewania, może skutkować strzałami do paszczy. Przy tej średnicy grzałki, bawełna przełożona przez nią z wyczuwalnym oporem nie wymaga wyczesywania w kanałach. Dłuższa też może być. Ja ją tylko po nasączeniu delikatnie wyrównuję pęsetą, żeby komin przy zakładaniu jej nie przesunął, bądź nie przycisnął. W dwóch Juggerknotach mam takie same grzałki z DKMS v2 i nie ma najmniejszych problemów.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Zombisztajn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: śr cze 17, 2020 7:32 am
Lokalizacja: Droga krajowa nr. 15
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 158 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: Zombisztajn » pn wrz 11, 2023 4:22 pm

Ona tak wygląda na makro, ale to są drobne druciki, zresztą ta grzałka to jest promil tego co tu wsadzałem. To jak układałem bawełnę to też powtarzam kolejny raz, jeden z tysiąca bardzo różnych setupów.

Obrazek
Ale proszę, jeden zwój mniej, mniej bawełny w kanałach, przerabiałem to i nadal nic. Na Kylinie mini v2 ta grzałka niszczy smakiem.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: Krytyk » pn wrz 11, 2023 4:09 pm

@
Awatar użytkownika
Zombisztajn
spora grzałka, to transport też niezły potrzebuje. ;)

Bawełny jest za dużo. Nie powinna wychodzić otworami (lewa strona na zdjęciach). Z grzałką z DKMS jeszcze by uszło, ale tutaj trochę zabawy przed Tobą. Czesanie, lekkie przycięcie boków, a długość taka, żeby w otworach było widać, jak swobodnie wisi. Im mniej bawełny i krótsza, tym lepiej.

Ciężko wyczuć ze zdjęcia, ale nóżki grzałki powinny mieć 5 mm. Można się pokusić o nawet nieco mniej. Ja bym ją jeszcze zmniejszył o 1 owijkę.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Zombisztajn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: śr cze 17, 2020 7:32 am
Lokalizacja: Droga krajowa nr. 15
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 158 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: Zombisztajn » pn wrz 11, 2023 3:37 pm

Obrazek
Obrazek
Mój dzisiejszy setup. Z bawełną czy ustawieniem grzałek naprawdę dużo kombinowałem przez ten miesiąc. Ile to drutu czy bawełny poszło.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: Krytyk » pn wrz 11, 2023 3:02 pm

@
Awatar użytkownika
Zombisztajn
, daj zdjęcie setupu, to może coś poradzimy. :beer3:
Poruszam się w oparach dymu.
DvvightSchrute
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr maja 05, 2021 11:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: DvvightSchrute » pn wrz 11, 2023 2:52 pm

Ja od dwóch lat używam głównie fused claptonów i alienów, zawsze 28x3*36/38, grubsze druty dają za gorącą chmurę, a na cieńszych nie ma smaku. Grzałkę przytnij na 4 mm i ustaw jak najniżej. Bardzo istotne jest bardzo mocne wyczesanie i przycięcie bawełny, bawełna ma nie być widoczna przez otwory na liquid, musi być praktycznie na granicy zalewania bazy. Jeżeli dasz jej więcej, to smak wciąż będzie bardzo dobry, ale znacznie gorszy niż przy lekkim nadtransporcie.
Awatar użytkownika
Zombisztajn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: śr cze 17, 2020 7:32 am
Lokalizacja: Droga krajowa nr. 15
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 158 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: Zombisztajn » pn wrz 11, 2023 2:19 pm

Miesiąc zabawy z Juggerknot-em i już nie mam sił do niego.
Moim dziennym parownikiem jest Fatality, z tej samej stajni, używam go z prostymi claptonami własnej produkcji. Smak jest mega dobry, jedyne co mi przeszkadza to to, że z biegiem czasu trochę popuści, nie ma potopu, jedynie widać że trochę kapie.
Szukałem czegoś na jedną grzałkę, skuszony kupiłem Juggerknota Mr. Ileż ja się przez ten miesiąc namęczyłem, wstawiałem różne grzałki, od claptonów, przez braidy, fused claptony przez inne wymysły i co? Praktycznie zero smaku, kombinowałem z układaniem bawełny, ze średnicą grzałki. Już trochę parowników przerobiłem, trochę grzałek skręciłem i nigdy się tak bardzo nie rozczarowałem.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: edarek » czw mar 23, 2023 9:20 pm

No jeśli masz jeszcze płyn w zbiorniku, a odkręcisz pokrywkę i wyrównasz ciśnienia, to zaczyna spływać grawitacyjnie i przesiąkać bawełną do bazy. Dlatego napisałem, że w kanałach za mało bawełny. Miałem na początku mojej przyjaźni z Juggerknotem taką przygodę również. Odkręciłem top cap i zacząłem co innego robić. Niewiele trzeba było, żeby zrobiła się fajka wodna. Dołóż bawełny. ;)
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Borgi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 17, 2022 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: Borgi » czw mar 23, 2023 6:37 pm

Temat już mam przepracowany. ;) Opór jest. Zauważyłem, że nawet po odkręceniu top capa i nie wlewaniu liquidu zaczyna bulgotać i lać...
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

QP DESIGN JuggerKnot MR RTA

Postautor: edarek » czw mar 23, 2023 6:25 pm

Jeśli po zalaniu zalewa bardziej, to bawełna w kanałach za luźno. Przejrzyj temat wstecz, jest tam mój patent na poprawienie szczelności top capa. Jeśli zakręca się bez oporów, jakie daje silikon, to może być to.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości