VooPoo TPP Pod Tank

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: Tomba » pn mar 29, 2021 8:54 am

Tommy Black pisze:Naprawdę trzeba przestrzegać poziomu płynu w zbiorniczkach i kiedy spada do zaznaczanego na grzałce poziomu minimum, natychmiast uzupełnić.

Dokładnie. Tu jest pewna zmyłka, bo niby jest jeszcze liquid, ale grzałka jest już całkowicie odsłonięta. Właśnie w taki sposób zjarałem jedną.

U mnie gromadzi się trochę płynu pomiędzy cartridżem, a bazą. Tak jakby się pocił. Na zewnątrz się nie wydostaje, więc nie ma problemu z plamami.
Tommy Black pisze:Obrazek

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Pierwszy raz od pięciu lat używam gotowych grzałek i te są super. Mam dwa kity. Chyba też zostanę przy tych 0,15 oma.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: ErNOL » pn mar 29, 2021 7:23 am

Grzałka 0.15 oma faktycznie jest bardzo fajna. Jednak zastanawiam się nad tymi wyciekami, o których piszesz. U mnie czasem stoi przez tydzień, zalany pod korek i nie ma żadnego wycieku. Zaciągnięcia podczas używania nie są mega długie...
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: Tommy Black » pn mar 29, 2021 7:03 am

Tomba pisze:@Tommy Black, czy wyrobiłeś sobie zdanie na temat różnicy pomiędzy grzałkami: PP-DM1 0,15ohm i TPP-DM2 0,2ohm?
Chcę zamówić zapas, ale jakoś sam nie potrafię podjąć decyzji które zamawiać.


Niestety nie. Z dwóch powodów. Wszędzie mam, a to kilka zbiorników TPP, zacumowane grzałki DM1 i nie ma żadnego powodu aby je zmieniać.
Grzałki DM2 mam, a w zasadzie miałem tylko 4 a miałem dlatego, że gdzieś je wcięło...zaginęły, poszły sobie, obraziły się albo cholera wie co... :)
Chwilowo mnie to nie martwi bo i tak moją ulubioną rezystancją jest 0,15 oma i nic nie wskazuje na to aby to się miało zmienić.
Przy okazji, istotne sprawy, też dwie.
Naprawdę trzeba przestrzegać poziomu płynu w zbiorniczkach i kiedy spada do zaznaczanego na grzałce poziomu minimum, natychmiast uzupełnić.
No i trzeba dobrze dobrać moc. Moje początkowe 45 W dla grzałki DM1 były dobre, ale grzałka nieco przeciekała. Podniosłem moc do 50 W i jest OK.
I coś o czym bezwzględnie trzeba pamiętać. Te grzałki to styl DTL. Tu muszą być dłuższe zaciągnięcia, bo inaczej też będą wycieki.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: Tomba » ndz mar 28, 2021 12:37 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, czy wyrobiłeś sobie zdanie na temat różnicy pomiędzy grzałkami: PP-DM1 0,15ohm i TPP-DM2 0,2ohm?
Chcę zamówić zapas, ale jakoś sam nie potrafię podjąć decyzji które zamawiać.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: Metall » pn mar 08, 2021 9:25 pm

Haze pisze:W zasadzie to wapuje mi się na nich chyba nawet lepiej niż na Horusie/Aromamizerze z jakimiś odjechanymi grzałkami własnej roboty.

No przecież to jest jakaś herezja! :boi:
Ludzie to przeczytają i co? Jeszcze zaczną wyrzucać swoje ukochane kolekcje pełne super RTA, żeby w ich miejsce kupić sobie ten pseudoatomizer od VooPoo? :co:
Zgroza. To zdanie strąciło mnie w otchłań.
Straciłem też sens życia.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: Haze » pn mar 08, 2021 9:02 pm

Bogu pisze:
Haze pisze:W zasadzie to wapuje mi się na nich chyba nawet lepiej niż na Horusie/Aromamizerze z jakimiś odjechanymi grzałkami własnej roboty.


No nie? Czasem się człowiek zastanawia po co się bawić w budowanie, ale wtedy przychodzi moment gdzie trzeba kupić grzałki i portfel zaczyna boleć. [emoji16]

To na pewno, tym bardziej że cena tych grzałek jest wybitnie wyśrubowana (przynajmniej w "moim" vape-shopie).
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: Bogu » pn mar 08, 2021 8:58 pm

Haze pisze:W zasadzie to wapuje mi się na nich chyba nawet lepiej niż na Horusie/Aromamizerze z jakimiś odjechanymi grzałkami własnej roboty.


No nie? Czasem się człowiek zastanawia po co się bawić w budowanie, ale wtedy przychodzi moment gdzie trzeba kupić grzałki i portfel zaczyna boleć. [emoji16]

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: Haze » pn mar 08, 2021 8:41 pm

Pufam aktualnie TPP 0,15 Ω i równolegle Baby Mesh Smoka - jeśli chodzi o owocowo-deserową Bathildę to jest remis z minimalnym wskazaniem jednak na ... Smoka.
Może dlatego, że aby wygrać ze starym mistrzem trzeba go wyraźnie pobić, a tu nie ma o tym mowy - to równorzędni zawodnicy. Co oczywiście bardzo dobrze świadczy o grzałkach od VooPoo. W zasadzie to wapuje mi się na nich chyba nawet lepiej niż na Horusie/Aromamizerze z jakimiś odjechanymi grzałkami własnej roboty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: Tommy Black » ndz mar 07, 2021 3:49 pm

AndrzejGdz pisze:Czy są do tego modelu grzałki zestawy regeneracyjne, gdzie można samodzielnie sobie zregenerować grzałkę? Do PnP zestawy są, sam korzystam z takiego i jest ok. https://pl.aliexpress.com/item/40009670 ... 5c0frZflJh

eD


Też bym chętnie takie obejrzał ale wątpię aby były...choć VooPoo lubi zaskakiwać. :smile:
Tyle że grzałki TPP to zupełnie inna konstrukcja niż PnP.
AndrzejGdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 6:41 am
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo TPP Pod Tank

Postautor: AndrzejGdz » ndz mar 07, 2021 3:34 pm

Czy są do tego modelu grzałki zestawy regeneracyjne, gdzie można samodzielnie sobie zregenerować grzałkę? Do PnP zestawy są, sam korzystam z takiego i jest OK. https://pl.aliexpress.com/item/40009670 ... 5c0frZflJh

eD

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości