Bishop MTL RTA

Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Broda » wt paź 19, 2021 2:25 pm

Trochę już używam tych parowników, coś skrobnąć obiecałem jeszcze na spocie we Wrocławiu, więc może nie recka, ale krótki brief:
1. Wykonanie jest naprawdę dobre, wszystko spasowane jak trzeba, nic nie lata.
2. W zestawie dwa szkiełka, fajnie że jest jedno ciemniejsze. Trochę brak czegoś z tworzywa, można dokupić podobnie jak belly cap umożliwiający wlew od góry. Nie mam, więc więcej na ten temat nie skrobnę.
3. Setup:
- przy tej konstrukcji decka mogli dodać jeszcze dwie śrubki do mocowania grzałek,
- jest trochę miejsca, więc można się pokusić o wsadzenie różnych drutów, parownik działa OK i na zwykłych drutach i Claptonach, Kwestia gustu, pinów i napięcia. Sam ostatecznie wylądowałem na 1,0 i 26 GA kanthal A1. Można dać coś bardziej złożonego, czy jest sens to już chyba kwestia indywidualna,
- robienie i wymiana_setupu - jak zamontujemy już grzałkę, reszta to już bajka; przeciągamy bawełnę, obcinamy puszymy, moczymy i gotowe. Przy syfiących setup mieszankach to jest złoto,
- parownik wiele wybacza jeśli chodzi o watowanie układanie bawełny,
- szybko możemy zobaczyć stan naszego setupu, w ogóle ten deck to dla mnie dripper, który został upośledzony tankiem, [emoji854]
- piny dają trochę opcji przeciągu.
4. Potwierdzam info o szybszym brudzeniu się liquidu w tanku. Chyba taki urok tego rozwiązania transportu płynu na nośnik.
5. Kwestia smaku. Kupując pierwszy egzemplarz miałem obawy, że z perspektywy DL będzie kiepsko. Myliłem się. Jest dobrze na tyle, że moje Asgardy leżą ciągle na półce. I przeszedłem na tytki. [emoji6]
6. Zalewanie od dołu - da się z tym żyć, wszystko kręci się bez zbędnych zgrzytów, problemu z tym nie ma.
7. Były tu obawy, że cap będzie wypadał. Noszę sporadycznie te atomizery w spodniach, cały czas w torbie i nic takiego się nie dzieje, jest to dobrze spasowane. Choć przez to, że latałem ciągle z dripperami mam nawyk, by nie chwytać za atomizer.

Jednym zdaniem dobrze działający i zrobiony sprzęt, fajny stosunek jakości do ceny, polecanko. Solidny wół roboczy na codzienne wapowanie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Wujek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: sob sie 08, 2020 2:49 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 95 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Wujek » czw wrz 23, 2021 6:38 pm

Na spokojnie. Póki co słabo z monetami. ;)

 ! Wiadomość od: edarek
Póki co @
Awatar użytkownika
Wujek
, to korekty do Ciebie nie docierają, ale wszystko ma swoje granice.
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: S.Z.arak » czw wrz 23, 2021 4:47 pm

@Wujek, to bierz póki jest jeszcze na bazarku. ;-)
viewtopic.php?f=97&t=14558
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
Polon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 531
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 12:49 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 478 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bishop MTL RTA

Postautor: Polon » czw wrz 23, 2021 4:33 pm

@
Awatar użytkownika
Wujek
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak samo jest z jednodniowym setupem, co mnie czasami mocno w...
Parownik od kopniaka powinien wydusić z siebie prawdziwe oblicze, a nieraz spotkałem się z mocnymi kombinacjami alpejskimi żeby wykrzesać niuanse, które powinny być na dzień dobry, ale co parownik to historia.

Kolega @
Awatar użytkownika
Dash
dał mi wskazówkę, którą zastosowałem, nie spodziewałem się zbyt wiele, ale zacząłem czuć coś innego niż słodycz owoców w Red Astarie, poczułem miętę, zgubiłem anyż. :D Próby na Nichromie, fusedach raczej nie zmienią tego, tylko pogorszą sprawę, bo na Kanthalu już czuję mega cukrowy smak. Damian już wiem dlaczego lubisz Fantosy :D.
Wiatr niesie zapach kwiatów I orzeźwia mnie.
Słońce chowa szare barwy Bym rozchmurzył się.
Wszystkie muszki i kwiatuszki Przyjacielem mi.
Tylko ludzie jacyś dziwni jakby byli źli.
Wujek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: sob sie 08, 2020 2:49 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 95 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Wujek » czw wrz 23, 2021 4:19 pm

No właśnie pytanie czy przy zaślepieniu jednego insertu nie traci na smaku, bo jednak wtedy powietrze wpada tylko z jednej strony grzały. Kurde dobra może za bardzo cisnę po tym Bishopie, miałem go tylko jeden dzień i mi nie podszedł, ale chyba go kupię przy najbliższej okazji i potestuję konkretniej.


 ! Wiadomość od: d1roman
@Wujek proszę o poprawną pisownię.
Awatar użytkownika
kabacina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob gru 09, 2017 12:43 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 184 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: kabacina » czw wrz 23, 2021 12:25 pm

Zdecydowanie zaprzeczam, iż jest za luźny. Jak powszechnie wiadomo (albo i nie), jestem fanem żylaków za uszami. Pragnę tylko potwierdzić, że na założonym insercie 0.8_mm + drugi ślepy jest naprawdę ciasno i tak właśnie go używam. Powiem więcej - bardzo przypadł mi do gustu. Świetny kop w płuco, bardzo dobry smak + brak dry hitów, czy jakiegokolwiek pocenia się. Co prawda na początku nie mogłem się do niego przekonać i trwało to około 3 dni, natomiast teraz jest to mój podstawowy parownik.

Potwierdzam natomiast słowa Polona - to ta sama kategoria parowników co FEV czy Auguse Era, więc będzie zachowywał się podobnie w oddawaniu smaku. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że FEV minimalnie lepiej oddaje smak bo budową przypomina Kayfuna, natomiast ma mniejszy efekt kopa w płuco i jest luźniejszy od Bishopa. Zależy co dla kogo - dla mnie liczy się kopniak i żylaki. [emoji2]

Wydziergane z centrum zarządzania wszechświatem.

eD
Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Werniks » wt wrz 21, 2021 3:28 pm

Wujek pisze:1.0 na 0.8 co prawda nie próbowałem, ale i tak to daje 1.6, a ja uznaję 1.4.

I to jest najlepszy przykład Polaka, nie próbowałem ale już wiem, że jest niedobre :facepalm1: .

eD
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: S.Z.arak » wt wrz 21, 2021 10:15 am

Pewnie według takiej.: :hahaha:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Krasnal45 » wt wrz 21, 2021 10:12 am

Wujek pisze:1.0 na 0.8 co prawda nie próbowałem. ale i tak to daje 1.6 a ja uznaje 1.4.

Ciekaw jestem, według jakiej matematyki wyliczyłeś, że dwie dziury fi 0.8 mm, są odpowiednikiem dziury fi 1.6 mm ???
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: sob maja 05, 2018 11:00 am
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Paweu » wt wrz 21, 2021 9:45 am

Z jednej strony można zamknąć całkowicie. Osobiście nie próbowałem, więc nie wiem, jak wtedy zachowuje się przepływ powietrza.

Wysłane z mojego SHARK PRS-H0 przy użyciu Tapatalka

eD

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 18 gości