Bishop MTL RTA

Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Robson » pn paź 24, 2022 7:54 pm

@
Awatar użytkownika
vitz
śmiało wapuj, to nowiutki airflow-ring od Plusa RDTA V3. ;)
Z zewnątrz czarny - wewnątrz lekko "benzynowy" - pozostałość po obróbce i... Covidzie - kitajce oszczędzają na malowaniu. ;)
Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: edarek » pn paź 24, 2022 7:45 pm

Ten kolor może być pozostałością poprodukcyjną. Może chłodziwa zabrakło w obrabiarce? Nie powinno mieć to wpływu na użytkowanie, a jeśli jest do tego niewidoczne, nie przejmowałbym się tym.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Mihcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 3:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podzięk.: 204 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Mihcio » pn paź 24, 2022 7:45 pm

Śmiało korzystać. Też na niektórych atomizerach mam taki efekt, i zawsze są to miejsca, których po skręceniu parownika nie widać - wnętrza kominów, baz itd. Ot, prawdopodobnie cięcie kosztów i mniejsza pieczołowitość przy nakładaniu powłoki w tych miejscach.
DvvightSchrute
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr maja 05, 2021 11:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: DvvightSchrute » pn paź 24, 2022 7:42 pm

Widziałem coś takiego w kilku parownikach, nie pamiętam które parowniki to były, jeden z nich to Nightmare 25 RDA. Wszystkie były nowe, wydaje mi się, że to norma.
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: vitz » pn paź 24, 2022 7:37 pm

Piszę tutaj, bowiem zagadnienie dotyczy tego konkretnie atomizera. Tytułem wstępu: zakupiłem kolejnego Bishopa (czarny) do kolekcji, parownik używany, aczkolwiek podobno niewiele. Ładny, niezniszczony, jednak po dokładniejszych oględzinach, zauważyłem takie coś:Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przebarwienie przypomina kolorami i opalizacją benzynę w kałuży. Pytanie zaś brzmi: cóż to i skąd to? Osobiście stawiam na wątpliwej jakości powłokę i/lub wpływ wysokiej temperatury, pochodzącej z grzałki. Czy ktoś z Was spotkał się z takim fantem? Być może czarne egzemplarze, zwłaszcza Biskupa, tak mają? Spotkałem się z opinią, iż ogólnie zdarza się to w czarnych parownikach, choć osobiście w żadnym swoim tego nie doświadczyłem. Mój Bishop gunmetal, mimo częstej pracy, nie cechuje się takimi barwami. Bohater ze zdjęć oczywiście po kąpieli (ciepła woda + płyn do naczyń, później specyfik MA), jednak bez zmian. Nie tyle chodzi mi o estetykę, co o bezpieczeństwo użytkowania. Zatem, drodzy Salonowicze: korzystać, czy też nie? Oto jest pytanie.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: vitz » śr maja 11, 2022 6:39 pm

Mam Biskupa, chmurzę sobie na nim od przeszło miesiąca, toteż napiszę parę słów. Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to nikczemny gabaryt tego parownika, co wcale nie jest minusem jakimś. Po prostu odzwyczaiłem się od takich wielkości, także jest to kwestia prywatnych upodobań. Świetnie, dzięki swoim wymiarom, pasuje do niewielkich zasilań, jak choćby Pico. Druga myśl - jakie to delikatne! Już w pudełku sprawiał wrażenie kruchego, jakby miał się rozpaść od samego patrzenia. Jakoś Biskup dobrego pierwszego wrażenia na mnie nie zrobił. Jednak przez czas użytkowania, nic się złego z nim nie dzieje, także może nie jest tak źle. Dalej już tylko lepiej! Wykonanie i spasowanie elementów - super. Ładnie się odkręca, ładnie zakręca, nic nie wypada, jest dobrze. Największe zamartwienie miałem o to, że zbiornik siedzi sobie na uszczelkach, a gwintu tu nam poskąpili - przecież to będzie spadać, wylewać się, takie historie. Otóż nie, nie spada. Trzyma się dobrze, jak się zapomnę, to wyciągnę zestaw z kieszeni, trzymając za górę Biskupa i zawsze wychodził w całości, szok. Tyle, jeżeli chodzi o kwestie konstrukcyjne, teraz setup. Dużo nie ma co o tym pisać, bo jest banalny. Montujemy grzałkę, przeciągamy bawełnę, trochę ją stroszymy i już, cała filozofia. Liquid sobie kapie na nośnik, transport zawsze (przynajmniej w moim wypadku) świetny, bajka po prostu. Potwierdzam opinie przedmówców o kulturze pracy - przepływ powietrza gładki, parownik cichutki; nic nie siorbie, nie bulgocze - bardzo w porządku. Warto nadmienić, iż świetnie oddaje smak, bez problemu wyciąga wszystkie nuty z zadanej mieszanki - nie ma się do czego przyczepić. Sama chmurka jest wilgotna i obfita, choć dużo będzie tu zależeć od zamontowanej grzałki. W moim siedzi grzałka 2,5 mm (kanthal), podane 12 W, piny 2 x 0,8 mm i jest elegancko. Mam też takie wrażanie, iż jest dość oszczędny - płyn jakoś prędko nie znika, co ma niewątpliwie związek z konstrukcją parownika. Z minusów nic odkrywczego - szybciej ciemnieje płyn w baniaku, może trochę szybciej syfi się grzałka, niż przywykłem. Na nalewanie od dołu, też można oko przymknąć, chociaż człowiek odwykł od takich rozwiązań. Dali też tylko jeden drip, a szkoda. W każdym razie plusy zdecydowanie przeważają nad minusami i gorąco polecam Biskupa. Bardzo kulturalny smakowiec, warto go mieć w swojej kolekcji. Z pewnością da właścicielowi wiele radości. :)

eD
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: vitz » wt maja 03, 2022 8:51 pm

Nowe rzeczy do Biskupa, super. Kupię takie, jak gdzieś znajdę, przydatna sprawa.:)
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Sobear » pn maja 02, 2022 4:04 pm

Nie znoszę całej tej serii więc dla mnie pass. Na szczęście Ambition Mods w Ripley'u poprawiło dolewanie liquidu. Dalej upierdliwe, ale jakby mniej.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Sobear » pn maja 02, 2022 3:48 pm

@crotalus Prawda, mea culpa, nie zauważyłem tego na zdjęciu.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Bishop MTL RTA

Postautor: Marcin Gdynia » pn maja 02, 2022 3:39 pm

Takie coś dokładnie:

Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Semrush [Bot], slop i 25 gości