Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Awatar użytkownika
slop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:08 am
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 39 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: slop » wt sty 30, 2018 9:22 pm

Ammit u mnie już prawie rok w łapach i sobie go bardzo cenię, ale skusiłem się z wielkim opóźnieniem sprawdzić tego Merlina i już do mnie płynie, zobaczymy, porównamy :)
Przez te wszystkie lata i ilości atomizerów póki co Ammit mi przypadł najbardziej do gustu
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: Tenmen » ndz sty 21, 2018 5:33 pm

Dla mnie po Merlinie RTA drugi parownik uważam że oba są znakomite...
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: adamsud » ndz sty 21, 2018 5:28 pm

No cóż. Walka jest zażarta, pełna krwi i potu. Jest jednak lepiej. Nośnik układam teraz w taki sposób aby końcówki były mocno rozczesane ale jednocześnie wypełniały całą powierzchnię otworu (patrząc od góry na bazę). Końcówki przycinam krótko, tak żeby otwory na lq (tym razem patrząc z boku na bazę) nie były wypełnione nośnikiem. Wtedy problemu z transportem liquidu nie ma. Zdarza się pocenie przy wlotach powietrza. Zwłaszcza przy intensywnym wapowaniu. Z tym jeszcze walczę ale chyba to nieunikniona cecha parowników z dolnym dopływem powietrza.
Awatar użytkownika
Guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 18, 2017 7:14 pm
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: Guli » ndz sty 21, 2018 10:22 am

adamsud pisze:Kombinuję. Wydaje mi się, że robię wszystko tak jak pokazują te cwaniaki z YT. Przed chwilą znowu wymieniłem nośnik. Tym razem innego producenta. Na razie jest lepiej. Może rację ma Piotrek sugerując zmianę watki co trzy dni. Tylko, że to upierdl... męczące i nużące.
Pozwolę sobie odkopać :) Jak efekty kombinacji z nośnikami?? Wczoraj przytrafiło mi się to samo w Govadzie a Ammit właśnie płynie do mnie, więc wiedza się przyda.
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: miaziol » śr gru 06, 2017 8:25 am

Mnie « kolei bardziej smakuje wersja krótsza :)

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: adamsud » sob lis 18, 2017 8:02 pm

Mapeteusz pisze:Przy następnym zamówieniu proponuje kupić szkła 5ml zapasowe.

Czytałem recenzje ammit 25 i ludziska narzekają na brak dripera dużego (w moim zastawie były dwa 810 i 510)

Dzięki @
Awatar użytkownika
Mapeteusz
za radę. Nie lubię tych szerokich dripperów :smile: . Właśnie przed chwilą uzbroiłem ammita w większe szkiełko zapewniające pojemność 5ml. Atomizer wygląda trochę godniej ...

No i rzadziej trzeba sięgać po buteleczkę z płynem. Mam nawet wrażenie, że z większym baniaczkiem smak jest fajniejszy. Może chmura jest chłodniejsza? Wszak do ustnika jest dłuższa droga.
Awatar użytkownika
Mapeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: ndz gru 04, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Peru
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: Mapeteusz » czw lis 16, 2017 11:14 pm

Przy następnym zamówieniu proponuje kupić szkła 5ml zapasowe.

Czytałem recenzje ammit 25 i ludziska narzekają na brak dripera dużego (w moim zastawie były dwa 810 i 510)
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: adamsud » czw lis 16, 2017 6:40 pm

Dzięki Wam panowie za sugestie a Tobie @
Awatar użytkownika
Tommy Black
za wskazówki dotyczące zakupu japońskiej bawełny w Polsce. Zapisałem się z prośbą o informację o dostępności.

Ammit RTA w wersji 22 został "rozgryziony". Tak jak przypuszczałem zmiana proporcji składników bazy na 50/50 przyniosła pożądany skutek. Bąbelki wreszcie wydostają się na powierzchnię płynu samodzielnie - nie ma efektu zapowietrzenia, nie ma bobra. Przetestowane na dwóch baniakach. Mała rzecz a cieszy :ed: .

Inna sprawa. Dzisiaj dotarł wytęskniony Ammit RTA 25 na jedną grzałką. Zastanawiałem się przez chwilę czy kilka słów poświęcić temu atomizerowi w tym temacie, czy też założyć dla niego temat oddzielny. Dylemat tym większy, że moim zdaniem oba ammity to zupełnie różne urządzenia. Łączy je oczywiście nazwa oraz dodatkowy boczny nawiew powietrza na grzałkę. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Zupełnie inaczej zbudowane są bazy, inaczej układa się nośnik, inne są nawet drippery. Rozmiary, co oczywiste, także różnią te parowniki z wyraźnym wskazaniem na wersję 25mm, która nawet w układzie short mieści więcej LQ niż wersja 22mm (a przynajmniej dłużej się go chmurzy). Nowy (dla mnie) ammit posiada też większy przelot. Płuca nie wymagają żadnego wysiłku do mocnego zaciągnięcia. Smak nie odbiega od wersji 22 ale poprzez możliwość regulacji dopływu powietrza daje ten atomizer większe możliwości regulowania smaku. Nie zauważyłem w tym sprzęcie żadnego problemu wycieku ani bobrzenia, a spożyłem już 3 baniaczki (zwróćcie uwagę na moje poświęcenie - już mnie trochę mdli). W atomizerze łatwo układa się grzałkę oraz nośnik. W sumie więc REWELACJA.

Kilka zdjęć.
Porównanie rozmiarów ammita 25 (bez powiększenia) i 22.

Ammit w opakowaniu.


Baza.


Baza z grzałką z "drutu, który ma sens"

Grzałka z nośnikiem.

Jak wyżej ale zalana płynem

Chyba zamówię jeszcze jeden egzemplarz - o takie chmurzenie mi chodziło. Albo poczekam jeszcze na zamówionego Govada - wtedy zdecyduję.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: Selene » śr lis 15, 2017 1:50 pm

Tommy Black pisze:
Gdyby ktoś znał matematykę i podzielił 16,00 zł przez 180 szt otrzymałby cenę jednego wacika.
Gdyby ktoś lepiej znał matematykę i operacje finansowe i pomnożył 0,59 przez 180 otrzymałby cenę tej samej paczki ale w sklepie "waperskim"

Ja umiem ja umiem! Używać kalkulatora :-P
0.0888888889
106.2 zł. :eek:
A to zdzierusy!
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: miblah » śr lis 15, 2017 8:51 am

Ino to wygląda Tomku na wybielone, a opis zgrabnie to pomija, choć przy niewybielonej napisano to wyraźnie.

Może i wybielona też jest ok, ale raczej to zawsze odradzano.
Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 38 gości