Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: miblah » wt lis 14, 2017 7:39 am

Powiadam Ci Adamie, kombinuj z ilością nośnika dalej. Spróbuj scottish roll i postaraj się tej rolki nie ubić. Zapowietrzanie jest, dokładnie jak Piotr napisał, wynikiem całkowitego odcięcia dostępu powietrza pieluchą.
Obrazek
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: miaziol » wt lis 14, 2017 5:48 am

Słuchaj miblaszka wie co mówi. Zjawisko zapowietrzania jest oczywiście powszechne, ale walczy się z nim dobierając odpowiednio ilość nośnika. Zwróć uwagę że każdy nośnik pod wpływem płynu zmienia swoje właściwości. Dołącz do tego temperaturę i masz pełen obraz. Generalnie dla mnie trzymanie w parowniku wątki powyżej trzech dni to profanacja. Po tym czasie traci ona swoje właściwości i zaczynają się jazdy z wyciekami czy kulejacym transportem. Właściwie dobrana ilość zapewnia nie tylko transport na odpowiednim poziomie ale właśnie też umożliwia odpowietrzanie. Kiedy nośnik jest zbyt zbity powietrze nie ma jak dostać się do środka i nie ma opcji na wyrównanie ciśnienia. Zaczyna wtedy kuleć transport.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: adamsud » sob lis 11, 2017 8:01 pm

miblah pisze:Musisz Adamie pokombinować jeszcze z ilością nośnika, którego na taką gęstość liquidu masz wyraźnie za dużo, lub za bardzo zbity.

Być może Michał ale z nośnikiem już trochę kombinowałem. Zjawisko zapowietrzenia się atomizera jest, jak się okazuje, dosyć powszechne. Ostatnio przeglądałem filmik o OBS Engine, którym jestem btw zachwycony, w trakcie którego pojawia się ten wątek (od 3:41 minuty)
https://www.youtube.com/watch?v=LlL_8jlZ0Ak
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: miblah » pt lis 10, 2017 10:26 am

Musisz Adamie pokombinować jeszcze z ilością nośnika, którego na taką gęstość liquidu masz wyraźnie za dużo, lub za bardzo zbity.
Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: adamsud » pt lis 10, 2017 10:18 am

Z cyklu porady konsumenckie cz. 2.
Z tymi bąbelkami w ammicie 22 to jest jakiś problem. Po kilku puffnięciach pojawia się lekki (gdyż wapuję już w trybie TC) bober. W kominie najwyraźniej robi się poduszka powietrzna i nie dopuszcza płynu do grzałki. Mnie pomaga nawet lekkie odkręcenie górnego dekla, tego który zdejmujemy w celu uzupełnienia lq. Wtedy bąbelki powietrza wypływają spod komina. Sposób może trochę upierdliwy ale skuteczny. Myślę, że może to mieć związek z gęstością używanego płynu (wapuję przeważnie na 70/30).
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: wt cze 16, 2015 9:31 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 462 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: bezi2 » sob lis 04, 2017 10:46 pm

Właśnie pierwszy setup na Ammicie za mną - wrażenia smakowe bardzo fajnie. Obrazek
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: miaziol » sob lis 04, 2017 10:06 pm

Bąbelki muszą się wydobywać, bo to znaczy, że zbiornik się odpowietrza. Jak nie ma bąbelków - jest bober :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: adamsud » sob lis 04, 2017 8:23 pm

Z cyklu porady.
Podczas eksploatacji ammita w wersji 22 zauważyłem kilka rzeczy które mnie niepokoiły. Po pierwsze - podczas użytkowania z otworów dopływu liquidu wydobywały się bąbelki powietrza. W znacznej ilości. Po drugie - po kilku "sztachach" odczuwałem lekkiego bobra. Kolejne wymiany nośnika nie przynosiły efektu. Nie przedłużając tej historii chcę napisać, że w końcu (jak mi się wydaje) znalazłem rozwiązanie w/w problemów. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie kopiuję sposób dolewania płynów z Griffina. Tam wskazane jest dolewanie rzeczonych płynów przy zamkniętych otworach dopływu liquidu. W ammicie zupełnie na odwrót. W kominie chyba zbiera się powietrze i blokuje dopływ płynu do nośnika. W każdym razie obecnie uzupełniam płyn przy otwartych otworach i jest dobrze.
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: miaziol » pn paź 30, 2017 10:58 pm

Mnie też wpadło w łapki coś takiego:
IMG_0539.jpg


Szybka decyzja i alien wylądował. Oooooo jaaaaaaaa jak to smaczy :D Powiem tak ciężko znaleźć parownik który tak oddaje smak, miałem kilka konstrukcji, kilka mam nadal i no nie umywają się, tutaj czuć każdy atom odparowywanego liquidu.

Setup testowy, trochę już upaprany ale to tylko fota poglądowa. Musiałem zalać luftwafera bo to dla mnie ostatnio referencyjny lq do testowania smaku. Na dobrym setupie czuć świetny smak wafla z dodatkami, wanilią cytrynką. Na kiepskim jest wszechogarniająca słodycz z nieokreślonym czymś. Wada tego premixa to masakryczna zdolność mordowania grzałek.
IMG_0540.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit RTA (Co mi wpadło w łapy)

Postautor: adamsud » sob paź 28, 2017 9:29 am

miaziol pisze:Teraz tak popraw sobie troszkę tą grzałkę, ona musi być idealnie nad centralnym kanałem powietrznym i delikatnie musi być nad tymi skośnymi kanałami. Odwdzięczy Ci się troszkę lepszym smakiem.

Spoko @
Awatar użytkownika
miaziol
:smile: . Najpierw zrobiłem zdjęcie, później równałem grzałkę.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości