Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: Jupiter » pt cze 28, 2019 5:58 pm

Polecam ten film, można całkiem wyeliminować wycieki z ammita...


Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
DrOOcik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 08, 2019 1:32 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: DrOOcik » pt cze 28, 2019 5:48 pm

Kurde mol... znowu coś nie tak, po paru dniach zaczęło coś jednak wyciekać i to tam właśnie na dole jak pisałem przy tym dolnym o-ringu. Nie wiem, kwestia ułożenia gumki, może jej kiepska fabryczna jakość, dokręcenie. No coś musi być z tymi Ammitami coś na rzeczy, bo w internetach sporo ludzi marudzi na przecieki. Mój pierwszy srebrny do dzisiaj suchutki całkowicie. Pewnie dlatego w e- robią wyprzedaż, bo coś z nimi nie halo.
Nałożyłem na tego niebieskiego kondonika 3 dni temu i gra muzyka, nic nie przecieka, jest "bezpiecznie" :-)

Obrazek

Zawsze się gdzieś mi walały te gumki, które przy różnych okazjach dostawałem gratis, a teraz się przydały. Wygląda to może tak sobie, ale jest skuteczne.
DrOOcik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 08, 2019 1:32 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: DrOOcik » sob cze 22, 2019 6:15 pm

Ogarnąłem ten RTA i kupiłem nawet drugi w kolorze błękitnym w sklepie e-... bo stwierdzam, że to jeden z najlepszych RTA
Dlaczego najlepszy? Bo za tą cenę nie dostaniecie lepszego.
Na dzień dobry dokręciłem PIN i bez kombinowania wymieniłem właściwy o-ring (gumkę tam na dole...) i śmiga jak należy.
Parowóz wielki, ale taki do częstego wapowania potrzebuję.

Tutaj parę fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
DrOOcik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 08, 2019 1:32 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: DrOOcik » pn cze 17, 2019 9:37 pm

Zamknięcie AF podczas dolewania liquidu, to Voodoo.

Też tak myślę, ale jak cieknie Ci zewsząd, zawsze i w cholerę to kombinujesz... kombinujesz i... potwierdzam, że to czary mary i bzdura.

Na teraz uważam, że zrobienie porządku z tym atomizerem to (że się powtórzę)

1. Porządny setup (chyba moje zdjęcia oddają jak to ma być, pomijając zawsze dobre setupy azgara)
2. Kontrola przykręcenia PIN-u , bo tutaj mogą być lekkie przecieki; nawet odkręcenie, analiza i zakręcenie wszystkiego jak "należy"
3. Kontrola wszystkich "gumek" czyli o-ringów ze wskazaniem za ten dolny miedzy bazą a "domkiem"
4. Czary mary... a komu to przeszkadza?

--
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: salto » pn cze 17, 2019 9:35 pm

DrOOcik pisze:Dodatkowo jeszcze przy nalewaniu zamykam AF i AL czyli nawiew powietrza z dołu i dostęp do LQ z boku,a potem odwracam to wszystko do góry nogami i po paru minucie wracam i stawiam normalnie i nieco otwieram "otowrki". Na razie nie wiem czy to ma jakiś sens.

Zamknięcie AF podczas dolewania liquidu, to Voodoo. Nie ma to żadnego merytorycznego uzasadnienia**. Odwracanie atomizera, gdy zamknięcie dopływu liquidu jest szczelne, również. Poza tym, Twoja procedura odwracania różni się jednym, aczkolwiek niezwykle istotnym szczegółem od procedury podanej przez @
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
.


:beer:

_______________________
** Po zamknięciu AF komora nadal jest otwarta. Nawet gdyby zatkać dodatkowo komin, to i tak powietrze jest gazem; a gaz jest ściśliwy. Należałoby wtłaczać powietrze do komory, aby wyrównać ciśnienie hydrostatyczne liquidu.
Obrazek
DrOOcik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 08, 2019 1:32 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: DrOOcik » pn cze 17, 2019 8:30 pm

Yes, Yes, Yes! Udało się, po kilku dniach walki z wyciekami wygrałem (chyba).

Postaram się krótko (pewnie się nie uda) i na temat i w punktach.

Wstęp:

Dzień pierwszy i drugi: zakupiłem go wyjątkowo w sklepie e- , bo mają teraz dobrą cenę 69,90 i to nawet lepiej niż u majfrendów Chińczyków i mamy normalną gwarancję oraz w pełnej, normalnej wersji. Po wyciągnięciu z pudelka zrobiłem taki sobie szybki setup, zawatowałem, LQ i przez pierwszy dzień było wszystko ok, coś tam się lekko pociło, ale przy całodniowym wapowaniu/sprawdzaniu jak tam nowy atomizer, to normalka. Potem sobie dopełniłem braki w tanku i odstawiłem.

Dzień trzeci i czwarty: odstawiony zaczął się sam z siebie pocić gdzieś w okolicy AF i powyżej, a po odkręceniu widać było wyciek na pinie i to nawet duży. Przetarłem, wyczyściłem, dolałem LQ i... z każdą godziną było coraz gorzej. Zostawiłem go na kilka godzin i LQ po prostu sobie wyciekł, całe 2 ml.

Dzień piaty: przewaliłem wszystkie Internety, fora (łącznie z tym), filmiki i próbowałem, uparcie. Już jedną walkę wygrałem z Wotofo Profile Uninty z meshem tez RTA i sie udało, to czemu nie z Ammitem. I... sie udało, bo juz prawie spakowałem dziada i szykowałem się do reklamacji. To teraz w punktach krótko i na temat.

1. Setup jest ważny, ale uważam że to nie 100% wygranej, ale o tym potem.
Nie żałujemy waty, ale z wyczuciem. Ma szczelnie i dokładnie wypełniać wejście LQ do grzałki czyli to AL (air hole dla liquidu?). Dokładnie ją wypełniać. Poczochrać, popieścić i wsadzić... hmmm... jak to brzmi...
Ma w grzałce być dość ciasno... również ciekawie brzmi... i uważać na te wloty powietrza.

Tutaj zamieszczam jak za drugim razem zrobiłem chyba odpowiedni setup.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Przykręcić i to dość mocno ten dodatni PIN. Przykręciłem i to dość mocno, ale bez przesady, bo komuś tam poszedł w ch... ten dolny pin, bo tam też coś tam ciekło. Teraz NIE. Ale z przykręcaniem ostrożnie i z wyczuciem.

3. Nie wierzyłem, że fabrycznie może być skucha, ale była. Wymieniłem ten o-ring ten dolny między bazą a tym "domkiem" w RTA. I tu chyba przyczyna tych przecieków, tak myślę.

Obrazek

Dodatkowo jeszcze przy nalewaniu zamykam AF i AL czyli nawiew powietrza z dołu i dostęp do LQ z boku,a potem odwracam to wszystko do góry nogami i po paru minucie wracam i stawiam normalnie i nieco otwieram "otowrki". Na razie nie wiem czy to ma jakiś sens.

Generalnie: ciężki jest ten Ammit, ale można go ogarnąć, bo smak oddaje fantastycznie. Ale zrobienie setupu i całej reszty... "trochę cza sie namenczyć"

Na teraz tank totalnie czysty, a smak wyśmienity.

--
Co się tyczy technikaliów:

- Wata to zwykła Muji niewybielana, nie sądzę żeby to miało jakieś znaczenie; po prostu wata, jak maniaki wapowania mówią, że taka wata jest najlepsza, a taka do kitu, to ol3jcie ich, bo sami nie wiedzą co mówią
- grzałka to więcej niż zwykła, taka sobie SSl metalowa na starcie dająca 0,5 ohma a w dualu dająca tutaj cirka ebaułt 0,28 czyli przyzwoicie. Bo kombinacje "grzałowe" na 0.12 Ohm to przesada. A tak w ogóle to raczej robię w NI80, ale kogo to...
- Mody? A po co to komu?

--

Z tymi RTA zwłaszcza z dolnym wlotem powietrza zawsze będzie jakiś problem. Przerabiałem to z kilkoma. Coś za coś. Fajnie oddają smak LQ ale albo są jakieś wycieki, albo bulgocze, albo strzela i daje po gardełku, albo inne problemy.
Ogólnie je toleruje, ale mój osobisty wybór to jednak RDTA

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: FreeVapingPL » śr maja 01, 2019 3:37 pm

Potwierdzam mniejszy czy większy nadtransport. Odstawiłem atomizer na stojak na 3 dni, wypełniony w 1/4 płynem, i dzisiaj zobaczyłem sporą kroplę płynu zwisającą pod pinem. Jak to się tamtędy przedostaje? Niby dobrze śruba dokręcona, bo czytałem w tym wątku, że należy na to zwracać uwagę. Z otworów powietrza nic nie wypływa.
W każdym razie @
Awatar użytkownika
basika
i @
Awatar użytkownika
Azgar
- piwo dla Was za trafną diagnozę. Może kiedyś będzie jakiś zjazd Salonu zorganizowany w zupełnym spontanie, to powiedzcie wcześniej czy wolicie coś innego niż piwo :bender:

A co do hot spotów to muszę się przyjrzeć.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: basika » ndz kwie 28, 2019 8:09 pm

FreeVapingPL pisze:A teraz mój problem z Ammitem :>:
Też mam ostatnio dwie grzałki wewnątrz. Jak odstawię atomizer na parę godzin to potem, przy pierwszym zaciągnięciu, jest strzał, potężny, aż czekam na niego cały w nerwach, bo nigdy nie wiem czy nie oberwę prosto w płuco. Gdyby nie ustnik z siatką ochronną to mógłbym piercing podniebienia robić.


Darku, podobny problem był omawiany tutaj:
viewtopic.php?t=4193
Mnie nigdy nic nie strzelało w paszczę, ale zgadzam się z @
Awatar użytkownika
Azgar
em i też myślę, że to może być wina nadmiaru liquidu na grzałce. *yes*
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: bo71rys » ndz kwie 28, 2019 7:24 pm

Ja tylko dual coil, więc to mnie nie dotyczy :lol:
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit Dual V2 RTA by GEEKVAPE

Postautor: Azgar » ndz kwie 28, 2019 6:30 pm

Jest jeszcze jeden wielki minus.
Kąty na podłodze bazy, tak fajnie umilają budowanie singlowego setupu..... :evil:

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 23 gości