Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: Tommy Black » wt sie 01, 2017 6:03 pm

TooCruel pisze:Jeżeli tam jest faktycznie Ni80 i rozgrzewacie go do czerwoności to absolutnie nie wiem co robię na tym

Odniosę się do pierwszej części zdania. Ni80 jest tam ( zapewne w grzałce) i objętościowo i wagowo bardzo niewiele.Nie sądze aby się rozgrzewał do czerwoności
albowiem jest od razu chłodzony przez płyn.Choć nie zaglądałem nigdy do środka atomizera w trakcie chmurzenia i mogę się mylić. Nie wiem też co się może ulatniać
z takiej grzałki.Obojętnie czy z aromatem czy nie. Mieszkam i żyję w Krakowie. Na pewno codziennie wdycham kilkaset związków których na próżno szukać w atomizerach
w czasie chmurzenia. Aromatów używam bardzo, ale to bardzo rzadko.Z różnych powodów, ale głównym był ten estetczny.* Nie zoszę kolorowych liquidów i widoku zasyfionej nimi
grzałki.Używam czystej bazy i czase śladowych, max 3 krople aromatów. Nie tylko grzałki mam czyste ale i bawełnę.

* Był jszcze jeden powód ale nie afiszuję się z nim. Kiedyś usiłowałem się dowiedziec co to są te aromaty a raczej z czego one są robione że tak potrafią "zasyfić"
grzałki.To była zwykła ciekawość, nie podyktowana żadną troską o zdrowie. Czasem po prostu lubię wiedzieć.Ale się nie dowiedzialem, więc się na aromaty częściowo
obraziłem. :-P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: Haze » wt sie 01, 2017 2:08 pm

Nic nie narobiłem, nie chce mi się rozwodzić o "urban legends" dotyczących wyżarzania grzałek, poczytaj np. Starego Chemika, który podchodzi do tego bez histerii: https://starychemik.wordpress.com/2016/01/23/niklowe-nieklawe-niebezpieczny-tytan-kilka-zdan-o-materialach-na-grzalki/. Zacytuję tylko fragment:

Czy jednak nikiel jest groźny dla wszystkich użytkowników e-fajek? Myślę, że nie należy z tym przesadzać. Nadal uważam, że wyżarzanie grzałek w celu pozbycia się ciemnego nagaru jest bez sensu, ale to głównie ze względu na nieznane substancje organiczne, które tam mogą się znajdować. Oczywiście nie należy też bawić się we wdychanie tego, co się wydziela z własnoręcznie kręconych grzałek, gdy się je próbuje na sucho. Grzałka w e-p służy do podgrzewania liquidu – i tego się trzymajmy.
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: sikor » wt sie 01, 2017 1:28 pm

@
Awatar użytkownika
Haze
i coś narobił?! :)

@
Awatar użytkownika
TooCruel
, Ty się nie denerwuj tylko nas uświadamiaj co, jak i dlaczego...
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: TooCruel » wt sie 01, 2017 1:14 pm

Tommy Black pisze:5 czerwca napisalem w tym temacie:

Natomiast przyglądnąłem się temu Kylinowi i raczej też nie pojadę na wycieczkę z jego powodu. Ale nie zamknę mu drzwi jeśli przybędzie sam.
Nie bardzo podoba mi się mocowanie grzałek. Wiem że tu jest lepiej rozwiązane niż w RTA Bachelor, ale zbyt dobrze jeszcze pamiętam tego licencjata...


Jeżeli tam jest faktycznie Ni80 i rozgrzewacie go do czerwoności to absolutnie nie wiem co robię na tym forum(płuca lubią oksydacje Ni80, ale już aromatów "spożywczych" nie trawią?)... ...życzę dużo zdrowia(/robię sobie urlop od forum, bo mnie tylko głowa rozboli). Chyba, że ktoś chce rozpocząć dyskurs, że oksydacja tlenku chromu / pierdolników z niklu = generuje na tyle silne wiązania na zewnętrznej warstwie, że pozostają obojętne dla organizmu? Nie mają szans dostać się do dróg oddechowych? Cr(IV) i to z czym może się związać - chociażby pochodzenia liquidowego - przecież nie jest jakoś wybitnie rakotwórcze? Przy okazji możecie wyprowadzić wiązania z analogicznej sytuacji dla KD / KA, które coraz częściej są odrzucane z zewnętrznych warstw/ nie smaczne itd...

Pozdrawiam serdecznie.
:bry: :bry: :bry:
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: Haze » wt sie 01, 2017 10:44 am

Ja wiem czy taki wielki? Z Kapitanem w miarę się zgrywa :smile: :

Obrazek

Większy problem, to że nawet to 6 ml jakoś kuźwa szybko schodzi :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: sikor » wt sie 01, 2017 10:02 am

Ja zalewałem chyba z 5 razy na dzień więc dzisiaj mam go w wersji 6ml... wygląda jak wielki potwór :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: Tommy Black » wt sie 01, 2017 9:54 am

5 czerwca napisalem w tym temacie:

Natomiast przyglądnąłem się temu Kylinowi i raczej też nie pojadę na wycieczkę z jego powodu. Ale nie zamknę mu drzwi jeśli przybędzie sam.
Nie bardzo podoba mi się mocowanie grzałek. Wiem że tu jest lepiej rozwiązane niż w RTA Bachelor, ale zbyt dobrze jeszcze pamiętam tego licencjata...


Licencjata zostawmy w spokoju...zakuwa do doktoratu ze złomowania... :-P
Natomiast Kylin rzeczywiście przyszedł sam, drzwi zostawiłem otwarte bowiem i Haze dobrze wiedzial które to drzwi... :jupi: :bender:
Nie dość że przyszedł, to jeszcze nie był pusty...oto co przytargal do mnie ze sobą.

alien-4-tommy03.jpg


W tych dwóch grzałkach umieszczony jest nośnik NW a wszystko zalane eliksirem Rhubarb&Custard.Moc 2,5 mg.Grzałki dają rezystancję 0,15 ( chip DNA) i 0,16 oma ( chip Joytech).
Czyli jest dokładnie tak jak mistrz Haze założył.Zalecał mi start od 30-35 W ale jakoś wolałem zastartować od 40 W. Skończyłem próby na 45 W i tak zostanie.
Smak jest naprawdę lekko posłodzonego kompotu rabarbarowego. Na dodatek lekko schłodzonego.Czyli pysznie jest. A rabarbar lubię i to bardzo.
Chmura też jest piękna, soczysta i w granicach oczekiwań cywilizowanego wapera.A to mieszanka PG/VG - 50/50.
Napełnianie Kaylina to kompletny banał, sekundy no i żadnych wycieków, ba, nawet pocenia się w trakcie chmurzenia a 45 W na takie maleństwo to dużo.
Właśnie, maleństwo.Mialem go od razu powiększyć do 6 ml ale na dłuższy czas zrezygnowałem. Trudno, będę dolewał, bo na dwoch takich grzałkach to on lubi wypić... ;)
Taki mały jest po prostu piękny...ma w sobie coś takiego że trudno się z nim rozstać...nie umiem jeszcze tego nazwać... może to nie jest piękno ale coś pociągającego...
Tak mają niektóre dziewczyny ale nie mogę tu więcej napisać... :-P

Haze! Wielkie dzięki! *wino*
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: miblah » sob lip 29, 2017 8:57 am

Haze pisze:
sikor pisze:Może przenieść te nasze dywagacje o fotach do wątku o macro....? Broń Boże nie usuwać pod pretekstem oczyszczania tematu :)

Właśnie miałem to napisać :smile:


I tak też się stało. Dla zainteresowanych temat MACRO: http://salonrozchmurzonych.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=2536&p=31734#p31725 *wino*
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: Haze » sob lip 29, 2017 8:33 am

sikor pisze:Może przenieść te nasze dywagacje o fotach do wątku o macro....? Broń Boże nie usuwać pod pretekstem oczyszczania tematu :)

Właśnie miałem to napisać :smile:

TooCruel pisze:Albo inaczej skupiłby się nad samą techniką / nie poszukiwaniem coraz droższego sprzętu.

A to już osobna historia. @
Awatar użytkownika
sikor
, zdjęcia Cruela to chyba nawet przewaga warsztatu niż sprzętu - widać to chociażby po tym jak obrobił Twoje zdjęcie ...
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kylin RTA od VandyVape - taki inny ammit v2

Postautor: sikor » sob lip 29, 2017 8:01 am

Może przenieść te nasze dywagacje o fotach do wątku o macro....? Broń Boże nie usuwać pod pretekstem oczyszczania tematu :)

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości