DROP RDA by TVC and Digiflavor

The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

Re: DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: The9Green » sob wrz 14, 2019 5:24 pm

Mam pytanie do posiadaczy Drop RDA, czy wam też ciągle 'pluje' liquidem jak grzałki w dualu zamontowane są od góry? Od 5 dni go posiadam i każdy setup zamontowany (+/- z 10 setupów na dualu już było z różnymi grzałkami) od góry 'pluje' liquidem, nawet ułożone równo ze słupkami, coile nawet z odstępami 'plują'. Od dołu montaż grzałek ze średnicą 3mm to cud, zwykłe micro coile udało mi się jedynie, bo cała reszta jakoś mi się nie mieści, na singlu nic zero problemów.
Awatar użytkownika
BarthezzVTi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt gru 22, 2017 2:44 am
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 166 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: BarthezzVTi » czw lip 05, 2018 7:43 pm

Pojawiła się wersja Single Coli [emoji3]
A miałem już nie robić zakupów [emoji39]

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
InvictusNex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 06, 2018 6:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: InvictusNex » śr cze 06, 2018 5:58 am

Taka cisza w temacie Dropa? Ktoś ma, używa? Skusiłem się na niego i muszę przyznać, że koj Kylin chyba lepiej oddaje smak niż ten Dripper. Ktoś jest w stanie podac jakieś wskazówki itp? Z góry dzięki :)
john_doe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 02, 2017 2:00 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: nieokreślona

DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: john_doe » śr maja 02, 2018 9:02 am

Do mnie przyszedł wczoraj - to mój pierwszy drip więc zabawa się dopiero zaczyna :) pierwsze wrażenia super - nie miałem czasu zbyt dużo na zabawę więc zainstalowałem jakieś gotowe alieny od vapefly (przyszły razem z dropem) więc podejrzewam, że największy strzał zadowolenia dopiero przede mną, jak skręcę coś swojego.


Muszę powiedzieć, że jeszcze się nie przyzwyczaiłem do tego, że trzeba co chwilę go kropić :) (BTW. ściągacie całą tubę do zakrapiania?) chyba przyszła pora na zakup jakiegoś moda ze squonkiem :P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: Haze » ndz lut 11, 2018 8:20 pm

Widzieliście co Zośka wyprawia z Dropem?? *shock*

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: Haze » sob sty 27, 2018 12:42 pm

OK, czyli Ty negujesz nie tyle konfig jednogrzałkowy na Dropie co w ogóle całą ideę jego działania, również w trybie 2-grzałkowym. W sumie też się tego obawiałem, bo jak spojrzeć na układ otworów powietrznych względem słupków:

drop-obieg.jpg


To widać, że bezpośredni nawiew na grzałki (jeśli są zrobione "normalnie" czyli wyniesione ponad słupki) zapewnia właściwie tylko górny rząd airholi, trzy dolne rzędy dmuchają pośrednio przez słupki. Ale okazuje się, że jakimś cudem to działa. Co więcej, ponieważ pełny przeciąg Dropa jest dla mnie za duży, i nie da się tak go skręcić żeby otwarty był tylko górny rząd, wapuję na otwartych sześciu dolnych dziurach i zamkniętym górnym rzędzie. I jest OK :smile:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: tomgrim2 » pt sty 26, 2018 11:50 pm

Nie chodziło mi o jakieś duże podobieństwo do powyższego parownika ale o ogólną zasadę. Ponieważ w swoim przypadku zdecydowanie wolę wapować na pojedynczej dobrze "otulanej" ze wszystkich stron powietrzem grzałce niż na dwóch z punktowym nawiewem, wszędzie gdzie się tylko da próbuję taką pojedyncza grzałkę wcisnąć.
Ostatnio z tego co pamiętam taką pojedynczą grzałkę wcisnąłem między słupki bazy velo w limitlessie i nie było to zbyt dobre właśnie dla tego że powietrze w pierwszej kolejności trafiało na słupek a nie bezpośrednio na grzałkę.
Nie twierdzę, że tutaj musi być jakaś tragedia, ale mógłbym się założyć, że gdybyśmy mogli pozbyć się dwóch słupków i uzyskać bezpośredni nadmuch na grzałkę byłoby zdecydowanie lepiej.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: Haze » pt sty 26, 2018 10:17 pm

tomgrim2 pisze:Przerabiałem podobną konfigurację (co prawda w innym parowniku) i taki zakłócony obieg powietrza niestety psuł robotę ;)

To powiedz w jakim? Bo nie kojarzę zbyt wielu parowników z takim układem słupków jak DROP...
Obrazek
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: tomgrim2 » pt sty 26, 2018 9:26 pm

Szkoda, że słupki do mocowania grzałek nie są demontowalne tak jak np. w mutation v5, wtedy w konfiguracji jednogrzałkowej mielibyśmy bezpośredni nadmuch na grzałkę a tak wydaje mi się, że nie osiągniemy pełni zadowolenia.
Przerabiałem podobną konfigurację (co prawda w innym parowniku) i taki zakłócony obieg powietrza niestety psuł robotę ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DROP RDA by TVC and Digiflavor

Postautor: Haze » pt sty 26, 2018 7:37 pm

Okazuje się, że Drop daje radę również z jedną grzałką:

Obrazek

Powiedziałbym, że stosunek masy grzałek do wrażeń z wapowania wypada tu nawet lepiej niż w przypadku konfigów 2-grzałkowych. Wspominałem już że genialny jest ten parowniczek? :mrgreen:
Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 18 gości