Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

BediF
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 1 raz

Postautor: BediF » 18 gru 2017, 17:07

A czy byłby ktoś w stanie powiedzieć mi jakie wymiary ma ta śrubka ? Własnie do Engine ? :)
Oczywiście dziękuję za wasze odpowiedzi :D

Znalazłem taką stronkę , na której jest tego mnóstwo lecz nie wiem ktora podpasuje do mojego parowniczka :D
https://art-inox.com.pl/pl/c/DIN-913-wk ... cem-A2/163

i też allegro znalazłem http://allegro.pl/m2-5x3-wkret-dociskow ... um_allegro .

Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 455
Otrzymał podzięk.: 448 razy

Postautor: adamsud » 18 gru 2017, 20:44

BediF pisze:A czy byłby ktoś w stanie powiedzieć mi jakie wymiary ma ta śrubka ? Własnie do Engine ? :)...

W zestawie części zapasowych do Engine mam śrubki o średnicy zewnętrznej 2mm i długości 3mm. Chociaż moja suwmiarka nadmierną precyzją nie grzeszy :smile: Śmiało jednak możesz użyć 2x4. Te śrubki przy wkręcaniu chowają się w otworze bazy.
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 76
Otrzymał podzięk.: 223 razy

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: helmofon » 19 gru 2017, 15:17

Jak tam porównanie z Govadem? miał ktoś obydwa parowniki w ręku.
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
sikor
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 542
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 280 razy

Postautor: sikor » 19 gru 2017, 15:28

Mój k### prawie miesiąc leci... w Amsterdamie utknął
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: helmofon » 19 gru 2017, 15:49

Dlatego cierpliwie czekam z zamówieniem do zakończenia szału czarno-piatkowo-świtecznego
Pozdrawiam
Robert
Madzia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 342
Otrzymał podzięk.: 1522 razy

Postautor: Madzia » 19 gru 2017, 16:06

helmofon pisze:Dlatego cierpliwie czekam z zamówieniem do zakończenia szału czarno-piatkowo-świtecznego

U nas się skończy, a u nich się zacznie.... :>
Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: adamsud » 19 gru 2017, 17:46

helmofon pisze:Jak tam porównanie z Govadem? miał ktoś obydwa parowniki w ręku.

Codziennie mam w ręku oba parowniki. Należą bowiem (obok Ammita) do moich ulubionych.
Govad jest bardzo podobny zarówno pod względem budowy jak i oddawanego smaku do Ammita. Bardzo wysoko oceniam właśnie pod względem smakowym oba parowniki. Do wad Govada, jak na razie, zaliczam tendencje do zapowietrzania. Przy trzecim, czwartym "puuuffie" wyczuwalna jest lekka spalenizna wynikająca z braku liquidu blokowanego przez powietrze. Dopiero lekkie odkręcenie wieczka atomizera powoduje uwolnienie bąbelków powietrza. Wtedy znowu można sobie kilka razy zaciągnąć się z przyjemnością. W tym względzie będę jeszcze kombinował z ułożeniem setupu.
Zeus jest pod tym względem kapitalny. Nic w nim się nie zapowietrza. Nie zalewa również grzałki (co zdarzało mi się w innym parowniku z górnym nawiewem tj. Engine). Zeus jest całkowicie szczelny. Korzystając z niego nie uroniłem ani jednej kropli płynu. Chmura osiągana przez Zeusa jest zupełnie porównywalna do tej uzyskiwanej z Govada (mowa oczywiście o jednogrzałkowcach). Przy tych wszystkich zaletach muszę jednak napisać, że smakowe wrażenia są nieco lepsze wapując na Govadzie (o Ammicie nie wspomnę, gdyż dla mnie to mistrzostwo świata). Smak chmury Zeusa nie jest zły. Może odrobinę spłaszczony. Do tego parownika stosuję więc trochę bardziej wyraziste liquidy.
Zewnętrznie oba parowniki, o które pyta kolega @
Awatar użytkownika
helmofon
, są podobnej wielkości (zarówno pod względem wysokości jak i szerokości). Dobrze wyglądają na modach o grubości 24mm. Estetycznie wykonane.
Generalnie Zeus jest w moich rękach cały dzień. To parownik prosty, wygodny w użyciu, dający satysfakcję z chmurzenia. Zresztą czekam na drugi egzemplarz. Z Govada i Ammita korzystam wyłącznie wieczorem w domu.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: adamsud » 19 gru 2017, 21:01

EUREKA!!! Wycofuję się z wyrażonych powyżej słów o zapowietrzaniu się Govada. Po dwóch tygodniach użytkowania nauczyłem się układać odpowiednio nośnik - zdolni ludzie tak mają :smile: Dawałem go po prostu za dużo i zatykałem oba otwory powietrzne. Tymczasem, jak się okazuje, w otworach trzeba zostawić 0,5mm szparę przez którą wydostają się bąbelki powietrza i efekt zapowietrzenia znika. Nie zmienia to w niczym mojej pozytywnej oceny Zeusa. Jest to parownik bardziej uniwersalny od Govada, przynajmniej w mojej ocenie. Wygodniej nalewa się do niego liquid (można to zrobić jedną ręką gdyż górny kap odkręca się poprzez obrót o mniej więcej 45 stopni) i zawsze jest suchy.
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: helmofon » 20 gru 2017, 14:18

Czy dobrze zrozumiałem, że z porównania Zeusa i Govada wygrywa Ammit ;)
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: adamsud » 20 gru 2017, 17:09

helmofon pisze:Czy dobrze zrozumiałem, że z porównania Zeusa i Govada wygrywa Ammit ;)

Tak jest !!! Jestem pod wrażeniem Twojej umiejętności wyciągania jedynie słusznych wniosków :smile:
W istocie rzeczy zaś to każdy użytkownik ma swoje preferencje wapowania, swoje ulubione smaki i chmury, swój sposób robienia grzałek i ich montowania w parownikach. Trudno więc wyciągać wnioski z doświadczeń innych osób. Trzeba samemu spróbować. Mam nadzieję, że z Zeusa będziesz zadowolony.

Wróć do „Atomizery”