GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Magpieman » wt sty 07, 2020 8:03 pm

Odkopałem trochę zapomniany parownik GeekVape Blitzen RTA. Kupiłem go jakiś rok temu, poużywałem a potem w szale zakupów pojawiły się nowe sprzęty i przesłoniły nieszczęsnego Blitzena. Zdjąłem go dzisiaj, odpaliłem i jest bardzo dobrze. Widzicie te nawiewy, to cała tajemnica Blitzena. Bezpośrednio za tymi dziurkami są grzałki. Przelot powietrza jest gładki, jedwabisty - po prostu Sade i Smooth Operator.
Nie zrobił on w swoim czasie jakiejś wielkiej kariery, a szkoda. Ludzie skarżyli się głównie na zalewanie i trudności w rozmontowaniu. Blizten ma takiego feblika, że lubi wylać tymi wlotami powietrza, ale tylko – co dziwne - przy drugim i następnym nalaniu. Pisali o tym także na reddit. Pomaga jeden trick. Trzeba wychmurzyć to co jeszcze jest w baniaku ile się da, a potem jeszcze z wyczuciem, bez przypalenia bawełny trochę nagrzać grzałki, najlepiej dmuchając przez te otwory. Po prostu Blizten lubi mieć możliwie suchą bawełnę przy każdym nalaniu. Wtedy jest grzeczny.
Lubi się także zakleszczyć i trudno go rozmontować, ale tu nie ma jakiejś tragedii. Pisano o tym wyżej w tym wątku. Ale jest za to sympatycznie garbaty i taki mi się podoba. Spójrzcie tylko. Drip ma nietypowy, bo kiedyś zniszczyłem w imadle Pharaoha Mini i został mi tylko ten drip. Najbardziej przyjemny drip na świecie. Nikt takiego nie ma jak Pharaoh mini. Z tym, że musiałem go obciąć nożem bo ma bardzo nietypowy kształt.
Aha, byłbym zapomniał, w znanym sklepie nadal jest dostępny i to za w miarę przyzwoitą cenę.
Blitzen.jpg
BettyBoom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 22, 2019 7:44 pm
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Kobieta

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: BettyBoom » wt paź 22, 2019 8:08 pm

Właśnie kupiłam Blitzena, używam go drugi dzień. Ogólnie jest fajny, smak mega (po Ammicie Dual Coil), tylko po każdym dolaniu liquidu jest spory wyciek, ale tylko przy pierwszym pociągnięciu. Watę układałam dokładnie tak jak Zophie Vapes. Jakieś pomysły? Bo wyciek wygląda tak, że zalewa mi moda, rękę i wszystko co jest w pobliżu.

 ! Wiadomość od: Metall
Witaj @
Awatar użytkownika
BettyBoom


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
skaecik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:46 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: skaecik » pt gru 14, 2018 9:28 pm

Bo tego się na modzie nie skręca. Chwyć deck delikatnie kombinerkami to go odkręcisz od boxa a potem parownik skręć trzymając go w rękach.

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka
AleUrwal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 04, 2018 12:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: AleUrwal » pt gru 14, 2018 8:54 pm

A ja mam z moim Blitzenem mały problem. Dzisiaj o mnie dotarł. wkręciłem go w moda, rozkręciłem i złożyć nie mogę. Rozchodzi się o to, że trafiam z otworami w decka ale dalej nic. wciskam, przekręcam i nic się nie zakręca... dodatkowo nie mogę odkręcić podstawy od moda, bo to co na zewnątrz mi się swobodnie kręci.Pomocy!
Jalapenio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 15, 2018 11:27 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Jalapenio » sob wrz 15, 2018 12:23 pm

Witajcie! Zakupiłem blitzena jakieś 2 tygodnie temu i szczerze przyznam, że przez te dwa tygodnie spedzalem po kilka godzin dziennie na poszukiwaniu optymalnego setupu. Nie mam zbyt dużego doświadczenia więc może właśnie dlatego tyle czasu mi to zajęło.

Dlaczego Blitzen? Ano dlatego, że pyrex od govada pękł, a w Polsce zakup szkła do owego parownika jest niemal niemożliwy. Poszedłem więc do edyma, zapytałem:
-co macie z atomizerow RTA?
-dzisiaj tylko blitzena.
-ok, poproszę.

Dobralem jeszcze 3m gotowego SCC i wróciłem do domu. Spragniony smacznej chmurki od razu zabrałem się do montażu. Nie lubię duali (a raczej nie lubię zmieniania akumulatorów co kilka godzin) więc ukręciłem 6 zwojów na 3mm co dało ok 0.3ohma. Zastosowałem Agorrabita jako nośnik. Zalalem swojego ulubionego poziomkowego hippza i... Super smak! Super chmura! Woooow!... Baniak szybko zleciał więc dolewka. I? Erupcja liquidu przez AH. Pomyślałem, że waty za mało. Wyciągnąłem więc starą, przepalilem grzalke i dałem ciut więcej. Zalanie, kilka chmur i bober. Dałem mniej - potop szwedzki. Celowalem tak kilka dni stosując różne rozwiązania, różne nośniki i różnej ilości zwojów grzałki skręcone z różnych rodzajów drutów, które to miały różnej długości nóżki i były osadzone w różnych pozycjach względem AH. Zuzylem jakieś 4m drutu, 200ml liquidu na nasączanie nośnika i bawełny za 40zl,a efekt był ciągle ten sam. Albo potop albo bober. Otwierając kolejną paczkę fajek stwierdziłem, że od biedy zrobię duala. Efekt? Sucho! Smak bardzo ok, chmura duża... ale dla mnie zbyt gorąca - nie lubię takiej i nic na to nie poradzę. Przyszedł mi jednak do głowy jeszcze jeden pomysł. A jakby tak po dolaniu liquidu odwrócić parownik "do góry nogami"? Żeby nie było szans wypływu przez AH? Okazało się że tu był pies pogrzebany! Teraz nie ma znaczenia ile dam waty, w jakiej pozycji ją ułożę i ile będzie zwojów. Ważne żeby po dolewce odwrócić atomizer deckiem do góry.

Podsumowując:

Blitzen to niezły parownik RTA dający spoko chmurę i niezły smak. Niewątpliwym plusem jest świetna regulacja ciągu. Jednak moim skromnym zdaniem nie nadaje się do użytkowania na singlu bo jest z tym po prostu zbyt wiele zachodu. Gdybym miał go porównać z Govadem to powiem uczciwie, że blitzen nie dorasta mu nawet do wysokości pina plusowego i kiedy tylko prosto z dalekiego wschodu doleci tuba to oddam go komuś za flaszkę dobrego liquidu. :)
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: rearus » wt sie 14, 2018 9:03 pm

Dobra, ożywie troszkę trupa, ale muszę to napisać i posypać głowę popiołem.

3 miesiące temu wróciłem do wapowania z postanowieniem, że teraz nie będzie hybrydowo, no a jedyne co miałem w domu to był Griffin. Zakupiłem Blitzena, 2 tygodnie dzień w dzień zmieniałem setup, wata, grzałki, wszystko - nic nie dawało rady bo ciekło... Sprzedałem go, zapomniałem i wszystko spoko.
Dzisiaj Blitzen znowu wpadł w moje ręce, bo kolega chciał się pozbyć, a ja sobie obiecałem, że Blitzenowi nie odpuszczę i jak trochę się wprawie z tym wszystkim, to zrobię kolejne podejście, dla samego faktu żeby zrobić niecieknacy build (pomijając fakt, że jestem w posiadaniu parowników, które co by nie powiedzieć - są lepsze). Właśnie skończyłem robić build, bez żadnych youtubow, ani niczego takiego i nic nie cieknie, mimo że zalany pod korek, bez żadnego obracania, na w pełni otwartych airholach.

Gdzie różnica? Ano, mały drobiazg, mój Blitzen nie miał uszczelki wewnątrz przedłużki...

Także, jak to mówią, brawo ja.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: slaviop » ndz lip 29, 2018 11:46 am


Może komuś się przyda powyższy poradnik. Wybaczcie jakość nagrania...

Pisane mobilnie
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Sathiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob cze 23, 2018 12:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Sathiel » czw lip 19, 2018 12:14 pm

Nie ma problemu, cieszę się, że mogłem pomóc. Ja też bardzo lubię to szkiełko, wygląda o wiele lepiej niż 5 ml, oddaje ten Blitzenowy charakter ^^ Miłego wapowania *friends*
Pasek1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 19, 2018 12:09 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Pasek1234 » czw lip 19, 2018 12:10 pm

Sathiel pisze:Łatwiej się wkręca kiedy przedłużka jest przykręcona do tej górnej części niż kiedy jest nakręcona na spód.


Bingo! Dzięki za pomysł :) Mi 5ml się stłukło jak zestaw się "położył" w samochodzie stojąc w cup holderze. 4ml i 2ml to niebo i ziemia. Jeszcze raz dzięki za pomysł :)
Awatar użytkownika
Sathiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob cze 23, 2018 12:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Sathiel » czw lip 19, 2018 12:05 pm

Uszczelki muszą dokładnie wejść w te żłobienia w atomizerze, żeby nic nie wystawało. Jak zakładam to szkiełko to muszę delikatnie docisnąć tą górną część z kominem, żeby złapać gwint. później już idzie bez problemów. Nic na siłę, szkiełko 5 ml stłukłem bo próbowałem je za mocno dokręcić. Łatwiej się wkręca kiedy przedłużka jest przykręcona do tej górnej części niż kiedy jest nakręcona na spód.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], jaro1959, sicksl0th i 23 gości