GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Iczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: pn mar 05, 2018 12:44 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Iczi » pt mar 09, 2018 3:13 pm

Blitzen vs Ammit, co wygrywa?
Blizten będzie słabo grał z liquidem 50/50?
:papa:
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: tomgrim2 » pt mar 09, 2018 3:05 pm

Tommy ale zwróć uwagę, że kolega napisał że zostawił minimalną przerwę między bazą a grzałką (może to być dosłownie 1mm nie wiemy). W ekstremalnych warunkach gdy jest zapewniony dobry transport a nawet nad-transport może dojść do sytuacji "zalepienia" tej przerwy przez liquid . Odcinamy wtedy dopływ powietrza do spodu i wewnętrznej części grzałek, liquid nam się tam gotuje zamiast odparowywać, chmurę mamy ale smaku nie wiele....
Oczywiście wcale to nie musi być przyczyną i problem może leżeć zupełnie gdzie indziej, ale wszystkiego warto wypróbować...
Osobiście w tego typu konstrukcjach wolę używać jedną solidną grzałkę i nie ma wtedy problemów z obiegiem powietrza bo jest doprowadzany równomiernie z dwóch stron a i smak jest o wiele lepszy.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Tommy Black » pt mar 09, 2018 2:43 pm

tomgrim2 pisze:Nie wiem czy sugestia skrócenia nóżek grzałek nie przyniosła efektu odwrotnego od oczekiwanego.

No chyba myśli ale aż tak nie skrócil przecież?
Jasne że im bliżej nawiewu tym lepiej, dlatego ja np. w Ammicie stosuję bardzo grube grzałki. Ale coś tu w ogóle dziwnego się dzieje. Skoro jest duża chmura, znaczy że bawelna dobrze wchłania i transportuje płyn. Płyn też jest dobry, ja nawet w Blitzenie mam 75/25. Jeśli tego smaku nie zabija smar maszynowy, to tylko grzałka albo źle dobrana moc zasilania.
Ale ja miałem do czynienia z dwoma nowymi Blitzenami i oba poszły pełną parą i pełnią smaku od razu po wydobycu z pudełek, bez żadnego mycia.
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: tomgrim2 » pt mar 09, 2018 2:36 pm

Nie wiem czy sugestia skrócenia nóżek grzałek nie przyniosła efektu odwrotnego od oczekiwanego.
Ja bym akurat zrobił odwrotnie, im większą powierzchnie grzałki opływa powietrze tym smak będzie lepszy. Skoro praktycznie zablokowałeś dopływ powietrza na spód grzałki to i trudno szukać tego smaku.
Odchyliłbym również odrobinę grzałki od środka, bliżej airholi.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Tommy Black » pt mar 09, 2018 2:26 pm

No to jeszcze raz najprościej, zmien grzałkę, a jeśli nie masz innej, tę opróżnij z bawełny i porządnie ją wyżarzaj pulsacyjnie kilka minut.
Ale żeby już tak prosto nie było, to manewruj otworami powietrza i ustawieniami mocy.
Pasek1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 19, 2018 12:09 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Pasek1234 » pt mar 09, 2018 2:13 pm

Tommy Black pisze:Najprościej. Wyrzuć tę bawelnę która masz i wypróbuj nową. Wcześniej ją dobrze nasącz i po zmontowaniu całości odsłoń maksymalnie otwory powietrzne, ustaw pionowo na zasilaniu i odczekaj kilka minut.


Wypróbowałem nową, mało tego, myślałem że za dużo z końcówek do kanału liquidowego napchałem, więc dałem trochę mniej, zaczęło jednak cieknąć więc znów wymieniłem i dałem mniej wiecej tyle waty co za pierwszym razem (na "długich") grzałkach. Różnicy brak
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Tommy Black » pt mar 09, 2018 2:10 pm

Najprościej. Wyrzuć tę bawelnę która masz i wypróbuj nową. Wcześniej ją dobrze nasącz i po zmontowaniu całości odsłoń maksymalnie otwory powietrzne, ustaw pionowo na zasilaniu i odczekaj kilka minut.
Pasek1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 19, 2018 12:09 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Pasek1234 » pt mar 09, 2018 2:02 pm

Dotarł w końcu Blitzen, sprzęt kupiony, tutorial odpalony


To moje pierwsze doświadczenie z czymś co nie jest gotową grzałką więc pewnie coś skopałem, problem mam taki, że jest w choooolere dymu, nie ma smaku.

Liquid 70/30
Grzałki dual fused clapton, pokazuje 0,35o
Moc od 40 do 70W, efekt ten sam.

Nogi grzałkom skróciłem jak na w/w filmie (12:20min), na czatboxie poszła sugestia żeby skrócić mocniej, bo może są za wysoko, więc odjąłem jeszcze ze 2mm i teraz prześwit jest minimalny między bazą na dołem grzałki.

No więc po skróceniu znów zapiąłem grzałki do bazy, wyrównałem (tak myślę), pościskałem żeby rozpalały się od środka, wrzuciłem watę do grzałek, przyciąłem na taką długość jak na filmie (16:30min), wrzuciłem do kanałów, poczęstowałem liquidem - dymi. Blitzen skręcony, wrzucony na moda i smaku jak nie było tak nie ma. "Smak" porównywalny z pierwszymi dwoma/trzema zaciągnięciami się na nowej "gotowej" grzałce, tylko że chmur ściągnąłem ze 20 i wciąż nic się nie zmienia.

Zdjęcia wrzucę, ale aparat odmawia posłuszeństwa więc ostrość jest tragiczna.
klik1
klik2
Elena
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn paź 23, 2017 4:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Kobieta

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Elena » pt mar 02, 2018 2:08 pm

Mam teraz na Blitzenie 0,5. Wapuję na max 45w.
Mam też Zeusa i Ammi ta 25. Gdybym miała zostać z jednym to bym wybrała Blitzena.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Tommy Black » pt mar 02, 2018 1:08 pm

cziki94db pisze:A jak wypada Blitzen w porównaniu do Ammita 25 czy Zeusa albo Pharaoh Mini RTA który jest najlepeszy? Dużo oglądaem tych recenzji na yt ale każdy mówi co innego, najbaradziej zależy mi na dobrym smaku i dużych i gestych chmurkach a także żeby była jedna grzałka i łatwy w budowie i duży przepływ powietrza. Chce kupic coś na stałe i żeby się nie zawieśc możliwie najlepszy RTA w tej chwili. Jak myślisz Tommy Black Blitzen w tej chwili to najlpeszy wybór?


To chyba oczywiste że na YT każdy mówi co innego, podobnie jak oczywiste jest dlaczego jeden mówi to a inny tamto... :-P
Jeśli zależy Ci na smaku to zapomnij o Zeusie. Jeśli masz wybierać miedzy Ammitem25 i Blitzenem to bez najmniejszego wahania wybierz Blitzena.
Tylko pamiętaj że do Blitzena musisz mieć dobrą, kapilarnie przenoszącą bawełnę i płyn o gęstości 75 VG/25PG.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], norton93 i 0 gości