GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Awatar użytkownika
Redone
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:34 pm
Lokalizacja: Skoki
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Redone » ndz maja 20, 2018 3:25 pm

Pustej bazy jeszcze nie próbowałem, zaleję jak tylko baniaczek wydymię. Podane w temacie próby na applepie 70/30.

Testowałem (dla odświeżenia pamięci) dziś setup na 2,5 mm oraz 3 mm. Na moim drucie 26ga (NiChrome) / 32ga (KA1) GeekVape, z NativeVicks wychodzi bardzo słabo. Wręcz czuć niedobry posmak grzałki. Mimo że była wypalona pulsacyjnie, moc i przelot regulowany.

Zgodnie z tym co zalecał kolega, testowałem single coil. 3,5 mm, NativeVicks, 30/38ga (NiChrome) Fused Clapton, wyszło 0,7 ohm. Być może błąd popełniłem, ale nie wyczuwam różnicy. Nie lepiej, nie gorzej niż na dual coil.

Czuć natomiast poprawę (niewielką) przy 3,5 mm, dual coil, 0,3*0,8 (czy to wychodzi na 24ga?) / 32ga Alien od Demon Killers, NativeVicks, nóżki przycięte na 55-60 mm (2/3 airhola zakryte przez grzałkę, 1/3 pusta --> wizualnie patrząc na pozycję grzałki), wyszło 0,21 ohm. Ładnie wygrzane do mieniących się kolorów, wata z delikatnym oporem w cewkach, wyczesana na końcach, do połowy podniesione w liquidholu. Do tej pory, najlepsze rezultaty tu osiągam. Wciąż mało smaku, ale transport i chmura idealne.

Wyczytałem że problem może polegać na wygotowaniu waty. Chciałbym zasięgnąć się tutaj porady, ponieważ nigdy tego nie robiłem. Czy może to być przyczyną?

Nośnik oraz płyn zostaną zmienione jutro, jako że dziś mam ręce związane i mogę puszczać tylko znaki dymne :smile: Przy okazji, zgodnie z poradą, nie będę rozcieńczał premixów, może moje kubki są już do połowy "pełne" :-P Niestety na samogony wciąż dojrzewają.

Offtop -----------------------------------------------------------------------------------

Korzystając z okazji (może dział niedobry, tu przepraszam) chciałbym zapytać się o zdanie w kwestii nowego parownika, lepiej oddającego smak. Na oku mam cztery sztuki:

Pharaoh RTA
https://www.vapordna.com/RiP-Trippers-a ... riprta.htm

Azeroth RTA (dual / triple coil)
https://www.gearbest.com/rebuildable-at ... 25796.html
https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 35984.html
https://pl.aliexpress.com/item/100-Orig ... 96788.html

Taifun GT3 (single coil)
https://www.lepetitvapoteur.com/en/rebu ... gt-3-.html
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-taifun-gt3.html

Aqua Reboot RTA (dual coil)
https://www.vapordna.com/Footoon-Aqua-R ... fotbot.htm
https://www.footoon.com/product-page/aqua-reboot
https://www.heavengifts.com/product/Foo ... t-RTA.html

Nie mam skali co do Pharaoh RTA. Słyszałem, że jest dobry. Natomiast pozostałe ponoć miażdżą smakiem. Jestem szczególnie zainteresowany Aqua Reboot RTA oraz Azeroth RTA. Chciałbym również zapytać się czy sklepy, które podałem są wiarygodne i czy doleci mi to do Polski? Szczególnie aliexpress. Nie mam żadnego doświadczenia a nie chciałbym wtopić ze sklepem, który nie wyśle do kraju albo przyśle tanią podróbę. Taifun GT3 wychodzi koło 16-17$ a to niewiele. Aqua Reboot RTA niedostępny na ali.

Dziekuję z góry za pomoc i pozdrawiam :smile:
Awatar użytkownika
MrMobutu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 20, 2018 9:41 am
Lokalizacja: Oława
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: MrMobutu » ndz maja 20, 2018 1:43 pm

Kupiłem mojej, która przesiadła sięz ZEUS'a, używa już miesiąc czasu, jak dla mnie lepiej śmiga na single coil, świetny transport, bardzo dobrze oddaje smak o wiele lepiej niż zeus. Nie pociekł, nie spocił się ani razu a jak wiadomo kobieta lubi mieć burdel w torebce, często leżał do góry nogami i nie uronił kropelki. Dobry tank, polecam.
Matrix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 28, 2018 6:15 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Matrix » ndz maja 20, 2018 5:45 am

Używam już 3 miesiące w różnych konfiguracjach: single/dual coil. Ostatecznie skończyło się na single coil -fused clapton I to mnie uszczęśliwia+ nośnik muji, leci do mnie muscle cotton. Dodam że dokupiłem w E szkiełko 4 ml płaskie. Blitzen pracuje w parze z aegisem, I chociaż nie dopasowałem ich kolorystycznie, uważam.że Blitzen I Aegis powinni być sprzedawane jako KIT.
skaecik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:46 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: skaecik » śr maja 16, 2018 4:45 pm

Crulex pisze: (gdy lekko podniesiesz koncówki waty to air hole powinien być widoczny/pusty) :)



Liquid hole, nie air hole ;)


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Crulex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 24, 2018 1:57 pm
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Crulex » śr maja 16, 2018 2:40 pm

Redone pisze:Będę bardzo wdzięczny za pomoc, jakiekolwiek sugestie, w szczególności w kierunku drutu oraz waty jakiej powinienem użyć do tego atomizera.


Cześć,

ja osobiście również chmurze na blitzenie i nigdy nie narzekałem póki co na oddawanie smaku.
Również chmurze te same premixy :) - "apple pie" virtus oraz "cactus lime" od hippz freeze.
Ja bym zasugerował skręcenie single coila z 30ga + 38ga Fused Clapton (NiChrome), wata Native Wick i dać mu 30-35W, dla mnie smaczy to całkiem dobrze *czajniczek*
Jak powyższe próby nie przyniosą rezultatu to może sam problem leży w kubkach smakowych i dolej mniej bazy do premixów niż sam producent zaleca :D

Jeszcze co mógłbym doradzić na moich osobistych odczuciach z blitzena zauważylem, że dobrze rozczesana wata (tak aby nie była ubita) w kanalikach doprowadzających liquid daje bardzo dużo i przedewszystkim nie upychać jej tam na siłe tylko z wyczuciem (gdy lekko podniesiesz koncówki waty to air hole powinien być widoczny/pusty) :)
Awatar użytkownika
Redone
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:34 pm
Lokalizacja: Skoki
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Redone » śr maja 16, 2018 2:30 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i komplementy :smile: Niestety ze względu na charakter pracy, nie będę miał zbyt wiele czasu w następnych paru dniach. Nie mniej jak tylko prywatna chmura opadnie, siadam do realizacji wymienionych przez Was rozwiązań i spieszę z relacjami z procesu :smile:

Piwko dla Was :bender:
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Master_PiT » śr maja 16, 2018 8:03 am

Hmmmm.
Ja włożyłem do blitzena 2grzalki od CHSR, konkretniej to allien (ten grubszy). Jako nośnik używam cotton bacon, czasem muji.
Grzałki ułożone na równi z AH i maxymalnie jak najbliżej otworów.

Testowałem kendo gold jak i native wicks. W mojej opinii, to bardzo słaby nośnik. Kendo szybko przestaje magazynować liquid, przez co już po niespełna baniaku smak ucieka.
Native wicks tłumi smak. Co bym nie robił, muji lepiej oddaje mi smak niż native.

Kolejna kwestia to premixy których używasz. Nie oszukujmy się, najlepszej jakości nie są.

Ja bym zmienił nośnik na cotton bacon lub muji, oraz płyny.

Jeśli jednak faktycznie oczekujesz dobrego smaku z RTA, to zakup kylina mini. Ten to bije niektóre drippery w oddawaniu smaku. Chmura niewiele mniejsza niż w blitzenie, a to tylko single coil.
Z resztą sprawdź wątek. @
Awatar użytkownika
Haze
popełnił recenzję tego parownika, inni także dołączyli do wielbienia go :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Haze » śr maja 16, 2018 7:23 am

Redone pisze:Posiadam parownik od mocnych 3-4 miesięcy, wciąż testuje różne kombinacje, czytam porady, obserwuje innych, bardziej wtajemniczonych w tajniki czarno-blitzeno-księstwa mędrców tego rzemiosła, niestety bez efektu (lub ze znikomym).
Proszę mnie nie zrozumieć źle: sporą część wątpliwości rozwiałem, podstawowe błędy w budowaniu rozwiązałem, poprawiłem jakość i „styl” (lol?), uzupełniłem również fundamentalne braki wiedzy (mimo iż wciąż się uczę i zawsze znajdzie się coś czego nie wiem lub jeszcze nie testowałem). Czuję, że od zamierzonego celu dzielą mnie milimetry, które robią, w tym przypadku, wielką różnicę.

Po pierwsze to aż miło czytać tak dobrze przygotowane pytanie :beer: W przeciwieństwie do postów typu "kupiłem 3 minuty temu Kylina, ukręciłem na kolanie setup, ale cieknie, co za szajs..." dokładnie wiesz o co chodzi, i zaryzykuję stwierdzenie że chyba już powoli sam wiesz jaka jest odpowiedź :smile: Niestety Blitzen tak ma, że nie powala smakiem. Powala przeciągiem, regulacją, łatwością konfigu, ale smakiem nie do końca. Zwłaszcza na owocówkach, które mocno "przytępia". Na pocieszenie powiem, że o wiele lepiej sprawuje się na deserówkach i tytoniach - o ile na owocach Kylin Mini go po prostu miażdży to niektóre tytonie wolę wapować na Blitzenie.
I dalsza żonglerka setupami niewiele tu zmieni, aczkolwiek warto posłuchać tego co powiedział @
Awatar użytkownika
skaecik
- ja na tym setupie pokazanym na pierwszej stronie wątku jechałem dobre 2-3 miesiące, bo mimo że koślawe te staggery to niczego więcej do szczęścia nie potrzebowałem...
Obrazek
skaecik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:46 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: skaecik » śr maja 16, 2018 5:24 am

Poza tym, dla soczystostości chmury i smaku celowałbym w stagerred fused clapton (gdzieś tak wyczytałem), z tym że to cudo raczej musisz sam zmajstrować. Stawiam na 3*30ga/32-34ga / 38ga. Czyli dość cienkie druty. Dual, 3 mm średnicy, cotton bacon. Z LEKKIM oporem przez grzałkę, mocno wyczesane końcówki, aby tylko weszły w rynienki doprowadzające liquid. I nie do ich dna, do połowy wystarczy. Sam ogólnie zamierzam taki popełnić, myślę że 50W temu wystarczy.

Zaznaczam że nie próbowałem tego setupu, jest to moja konkluzja z opisów wielu różnych setupów i odczuć.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Blitzen RTA 2ml/5ml

Postautor: Tommy Black » śr maja 16, 2018 4:49 am

:bry:
Hmmmm...napisałeś tyle o problemie który Cię męczy że teraz większość ma problem, bowiem nawet 1/3 tego co Ty nie robiła... ;)
Ale przecież oczekujesz jakiejś rady...więc spróbuję.
Zrób jeszcze jeden, jakikolwiek dobry setup w Blitzenie. Zalej go czystą bazą z 3mg nikotyny, pochmurz cały dzień, do końca baniaka. A potem zalej Blitzena jakimś innym liquidem niż Vertus.Sądzę że tym razem napiszesz trochę mniej... ;) :whisky:

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości