PHARAOH mini RTA

Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

PHARAOH mini RTA

Postautor: Insane » pt gru 16, 2022 8:10 am

Ja się akurat nie zgodzę z pogorszeniem smaku, poprzez użycie przedłużki w przypadku Pharoha Mini.
Większej różnicy nie wyczułem, może słabo wytrenowane podniebienie miałem. (Jednak w podniebieniu kubków smakowych nie uświadczymy). :no:
Ogólnie w przypadku przedłużek i wszelkiego powiększania odległości pomiędzy grzałką a ustnikiem. Nie możemy zawsze mówić o pogorszeniu, tylko powinniśmy o zwykłej zmianie smaku. Czasem będzie ona pozytywna, czasem wręcz niezbędna.

Szkiełka w wersji bulb do Pharoha widziałem robione jedynie wyższe, z już zainstalowaną przedłużką.
Możesz sobie poszukać w tej tabelce zamiennika:

Tabelka

eD
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

PHARAOH mini RTA

Postautor: BloodCat » czw gru 15, 2022 11:39 pm

Ee, wcale nie tak często, to nie mesh, nie pali jak rakieta. Kształt szkiełka (chyba) nie ma wpływu na smak. (Chociaż, może jakiś fizyk mnie poprawi, bo jestem w stanie założyć tezę, że więcej płynu = większe ciśnienie na kanały = mocniej nawilżona bawełna = mocniejszy smak , co Wy na to?)

Przedłużka akurat ma znaczenie. Dłuższy wylot, inna kondensacja chmury, inny smak. Nie jakoś bardzo gorszy, nie zmienia się czereśnia w wiśnię, jednak da się wyczuć różnicę, bez wytrenowanego podniebienia.

Swoją drogą, gdzie Ty widziałeś bluby do Pharaoha? Sam bym wziął, jakby nie trzeba tej przedłużki.
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
vienio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 14, 2022 7:20 pm
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

PHARAOH mini RTA

Postautor: vienio » czw gru 15, 2022 9:37 pm

@
Awatar użytkownika
BloodCat
Tylko że te 2ml to trochę mało, będę musiał cały czas dolewać. :(

A tak z ciekawości, co ma przedłużenie konina do smaku? A to szkiełko pyrex w kształcie bąbla też będzie miało negatywny wpływ na smak?
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

PHARAOH mini RTA

Postautor: BloodCat » czw gru 15, 2022 9:22 pm

@
Awatar użytkownika
vienio
Nie szukaj tego, nie warto. Strasznie słabo oddaje smak z tą przedłużką, a przy dużym szkle powoduje niekontrolowane wycieki. Kolejna rzecz, znając życie, za szkło i przedłużkę (o ile znajdziesz), zapłacisz tyle, co za używkę Pharaoha przy dobrej okazji. Pykaj z radością i dolewaj jak trzeba. Ciesz się smakiem jak masz, bo lepiej nie będzie ;) .
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
vienio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 14, 2022 7:20 pm
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

PHARAOH mini RTA

Postautor: vienio » czw gru 15, 2022 9:03 pm

Mam właśnie wersję 2 ml. Orientuje się ktoś, gdzie można kupić to przedłużenie komina? W zestawie nie było.
Ewentualnie czy są może szkiełka pyrex w wersji bubble do tego atomizera?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)
kamilep43sl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 06, 2019 11:00 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Re: PHARAOH mini RTA

Postautor: kamilep43sl » sob cze 01, 2019 10:32 am

Jeśli ktoś ma pod ręką szkiełko 2 ml do tego parownika to mógłby podać mi dokładne wymiary ? Ewentualnie podpowiedzieć od jakiego parownika by pasowało ?
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Re: PHARAOH mini RTA

Postautor: lijden » wt wrz 04, 2018 6:48 pm

Bez zdjęć ciężko powiedzieć o ci chodzi bo przyczyny moga byc różne. Sprobój na poczatek przez jeden dzień przewapować miete, moze to kwestia kubków smakowych. Jeśli to nie pomoże to warto robić sobie zdjęcia i zapisywać jakie robisz setupy, jaka grzałka, czy grzalka niżej czy wyżej, większa czy mniejsza średnica, ilość zwoi, rodzaj materiału, stopień rozgrzania grzałki przy układaniu, rodzaj waty czy ilość, czy nawet czystość rąk i grzałek, to wszystko ma wpływ.
Siwek1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 27, 2018 6:09 pm
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna

PHARAOH mini RTA

Postautor: Siwek1992 » wt wrz 04, 2018 1:06 pm

Witam, od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem tego parownika. Problem polega na tym ze przez pierwsze dni smak był Ok, ale od paru dni smak jest spłaszczony i wyczuwalny przy zamknięciu wlotów powietrza. Próbowałem już różnych grzałek i waty i nadal to samo. Może Wy macie jakiś pomysł jak temu zaradzić :?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

PHARAOH mini RTA

Postautor: Haze » czw sie 23, 2018 7:04 am

Kylin Mini ma sporo większy przeciąg max., nieco lepiej oddaje też smak. Z tym że bez tragedii, nie ma tu jakiejś przepaści smakowej, po prostu niektóre liquidy lepiej zasmakują na Kylinie. Natomiast od Blitzena będzie lepiej.
Grzałka jest z drutu SS316 o ile dobrze pamiętam, to typowa plecionka, którą zrobisz w dość banalny sposób np. według przepisu naszego speca od warkoczy @
Awatar użytkownika
Azgar
a: https://salonrozchmurzonych.pl/forum/viewtopic.php?f=85&t=4121&p=48040#p48040. Na Salonie jest też cały wątek o plecionkach: https://salonrozchmurzonych.pl/forum/viewtopic.php?f=53&t=2419.
Możesz też kupić takie plecionki gotowe, chyba GeekVape zaczął je sprzedawać, gdzieś na Forum jest info.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darkside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 21, 2018 3:28 am
Lokalizacja: Pisz} UK CREWE
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

PHARAOH mini RTA

Postautor: Darkside » czw sie 23, 2018 3:49 am

Haze pisze:Posłuchałem Basiki i założyłem Faraonowi plecionkę, zresztą właśnie Basiki, a jakże :smile::

Obrazek

Wprawdzie trafiło akurat wcale nie na taki "lekki" splot (i dość odjechany :mrgreen:) ale i tak jest dużo LEPIEJ! Jedyne 25W generuje POTĘŻNE kłęby aromatycznej, letniej chmury :ed: straszny zadymiarz z tego Miniaka. Normalnie chyba zrobię porównanie 1:1 z Govadem bo to wręcz przeczy prawom fizyki *shock*

Witam, chciałbym dowiedzieć sie z jakiego drutu wykonań została ta grzałka i jaki jest stopień trudności jej wykonania gdyż dopiero przymierzam sie do zrobienia własnych grzałek.

Aktualnie używam Blitzena RTA ale przymierzam sie do zakupu parownika typowo na jedna grzałkę i ten minika strasznie mi sie spodobał właściwie to juz zamówiłem, moze ktos używał go przez dłuższy czas lub posiada i mógłbym pochwalić sie swoimi wrażeniami lub porównać go do Kylina mini.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Shoto i 1 gość