Vandy Vape Kylin Mini RTA

Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: ErNOL » ndz kwie 05, 2020 2:26 pm

@
Awatar użytkownika
Metall

U mnie dzieje się tak samo, dokładnie w tych miejscach.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Metall » ndz kwie 05, 2020 2:22 pm

Mam pytanie do wielbicieli Kylina Mini, którzy go znają i używają.

Czy Wam również zbiera się trochę liqiudu w tych miejscach, które zaznaczyłem żółtymi strzałkami?

Zauważyłem, że podczas wapowania zbiera się tam trochę liquidu. A jak kręcę pierścieniem AH to wtedy ta wilgoć staje się jeszcze bardziej widoczna (maże się po pierścieniu i trochę wychodzi spod pierścienia; jednakże nie są to wycieki).
I teraz nie wiem czy:
1) jest to zupełnie naturalne zjawisko w tym parowniku spowodowane zbieraniem się jakiejś małej ilości skroplin w tych miejscach,
2) setup, który postawiłem, w jakiś sposób nie domaga i tak się to właśnie objawia,
3) problem leży gdzie indziej, a konkretnie w jakiejś wadzie mojego egzemplarza (jakaś uszczelka nie trzyma szczelności, deck został źle skręcony w fabryce itp.)?

Obrazek
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: piowolt » pt mar 20, 2020 10:49 am

Halah pisze:@piowolt naprawdę? :szok1: Oczywiście wierzę Ci na słowo, po prostu krążą takie opinie - i ja się z nimi zgadzam - że Kylin Mini nie lubi zbyt dużo bawełny, zwłaszcza pod kątem jej długości w kanale. Wiele osób mówi, że wtedy najczęściej wylewa i ja też mam takie doświadczenia, przeciwne do Twoich najwyraźniej. Stąd w ogóle pytanie... ale nic, skoro Tobie atomizer nie wylewa i smakuje dobrze, to... :ok: Chociaż ja zostanę przy swoich metodach. ;)
Moje doświadczenia mówią mi co innego[emoji2]. Gdzieś wyżej, w tym wątku, była dyskusja czy do połowy śrubki czy też niżej a może wyżej, wtedy też napisałem to co teraz. Minęło już sporo czasu i to potwierdzam. Noszę Miniaka osadzonego, od dłuższego czasu, na Tesli WYE, cały dzień, czasami z nim śpię.

Co do smaku.
Dzisiaj odebrałem z e-[emoji100] drut, ponieważ w czasie składania zamówienia do jego realizacji zabrakło parę złotych, wziąłem jako uzupełniacz, do przetestowania, grzałkę triple cool, do wspomnianego już RPM-a 80.
Po paru buchach, w ustach wylądował ponownie miniak, a RPM do archiwum, bo smak jest nieporównywalnie, o niebo lepszy.


--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Halah » czw mar 19, 2020 8:05 pm

@
Awatar użytkownika
piowolt
naprawdę? :szok1: Oczywiście wierzę Ci na słowo, po prostu krążą takie opinie - i ja się z nimi zgadzam - że Kylin Mini nie lubi zbyt dużo bawełny, zwłaszcza pod kątem jej długości w kanale. Wtedy najczęściej wylewa i ja też mam takie doświadczenia, przeciwne do Twoich najwyraźniej. Stąd w ogóle pytanie... ale nic, skoro Tobie atomizer nie wylewa i smakuje dobrze, to... :ok: Chociaż ja zostanę przy swoich metodach. ;)
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: piowolt » czw mar 19, 2020 7:36 pm

Halah pisze:@Raz2trzy Dlaczego plecionka, czy nawet cokolwiek z przerwami? Pytam z ciekowości, bo zawsze wkładam do swojego Mini ciężkie claptony - w dodatku tylko contact coils - i nie narzekam. Smak w zasadzie od pierwszego bucha, poważnie. Co do bawełny, ja z kolei najpierw przerzedzam i przycinam, później zalewam liquidem i pulsuję na niskiej mocy, ale i tak na koniec - już zwlilżoną bawełnę - układam pęsetą... trochę ją podnoszę i ogólnie poprawiam kształt.

@
Awatar użytkownika
Polon
masz ode mnie zdjęcia na PW. No i nie bierz na poważnie zakazu sprzedaży. Tutaj zgadzam się z przedmówcą i jeśli będziesz miał dość, to sprzedawaj. Ja bym sobie dała więcej czasu, chociaż nie wiem, jak długo się z nim męczysz...?

EDIT: @
Awatar użytkownika
piowolt
a na jakieś długości masz bawełnę? Zakrywa całą śrubkę? Do połowy? Czy tak jak na zdjęciach z pytania, praktycznie leży na dnie bazy?

Poza tym, Panowie, ja tu nie chcę robić za eksperta, a tylko opisuję jak ja się z tym parownikiem obchodzę i co u mnie działa. ;) Najwyraźniej ile ludzi, tyle metod.
U mnie jest poniżej śrubki, zakrywa cały kanał do samego dołu.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Halah » czw mar 19, 2020 7:33 pm

@
Awatar użytkownika
Raz2trzy
dlaczego plecionka, czy nawet cokolwiek z przerwami? Pytam z ciekawości, bo zawsze wkładam do swojego Mini ciężkie claptony - w dodatku tylko contact coils - i nie narzekam, wprost przeciwnie. Co do bawełny, ja z kolei najpierw przerzedzam i przycinam, później zalewam liquidem i pulsuję na niskiej mocy, ale i tak na koniec - już zwlilżoną bawełnę - układam pęsetą... trochę ją podnoszę i ogólnie poprawiam kształt. Zawsze dbam, żeby była bardzo jakby "puszysta" nawet po zalaniu.
Tak to działa u mnie. ;)

@
Awatar użytkownika
Polon
masz ode mnie zdjęcia na PW. No i nie bierz na poważnie zakazu sprzedaży. :lol: Tutaj zgadzam się z przedmówcą i jeśli będziesz miał dość, to sprzedawaj. Ja bym sobie dała więcej czasu, chociaż nie wiem, jak długo się z nim męczysz...?

EDIT: @
Awatar użytkownika
piowolt
a na jakieś długości masz bawełnę? Zakrywa całą śrubkę? Do połowy? Czy tak jak na zdjęciach z pytania, praktycznie leży na dnie bazy?

Najwyraźniej ile ludzi, tyle metod. :mrgreen:
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: piowolt » czw mar 19, 2020 7:23 pm

Halah pisze:@Polon Nie wiem jak Mike wickował konkretnie ten parownik, ale w tych recenzjach, która ja widziałam, zawsze była mowa o tym, że bawełna bardzo krótko... skoczę strzelić zdjęcia, bo Kylina Mini sprzedawać nie możesz... zakaz ode mnie! [emoji38] Bo to cudowny parownik jest. Czasem wręcz muszę rozcieńczać swoje samogony, bo smaku aż nadto. Daj sobie - i Kylinowi też - trochę czasu. Chociaż, nie każdemu dany parownik odpowiada. Ja na przykład sprzedałam kochanego tutaj Horusa...
Jest to mój jedyny i podstawowy parownik jaki używam, odkąd go kupiłem, a było to już tak dawno, że już nie pamiętam kiedy to było [emoji2].
I jedyne przypadki kiedy robił powódź były spowodowane zbyt małą ilością waty bawełny w kanałach.
Daję dużo waty bawełny i nie mam problemów z wyciekami ani transportem. Nośnik jakiego używam to cały czas bawełna Muji.

Edit: co do tego "jedyny", to muszę przyznać, że miałem ostatnio przygodę z RPM 80, ale o ile to była przygoda to z miniakiem jesteśmy w poważnym, stałym związku.
--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Raz2trzy » czw mar 19, 2020 7:09 pm

Jak masz jakąś plecionkę to wywal tego claptona i właduj tam z widocznymi przerwami między zwojami, daj ładnie ułożonej w kanałach bawełny do połowy śruby, wykopć z 3 baniaczki i jak dalej nie będziesz zadowolony - to z czystym sumieniem sprzedawaj.
Tak btw ale nie do końca ostatnio w parownikach z "otwartymi" kanałami na bawełnę ( chodzi mi o konstrukcje typu właśnie Mini, Horus, Kelpie, gdzie nie ma żadnego pierścienia w bazie który trzyma bawełnę jak w Kylinie 2 czy Blotto ) zamiast zadręczać się układaniem bawełny to docinam ją ( przykładając sobie przycięta dolna warstwę bawełny pensetą do kanału sprawdzam, czy długość mi pasuję ) jak już sprawdzę czy długość ok, to bez żadnego układania nasączam grzałkę i bawełnę, "muskam" ją po bokach pensetą aby ładnie uformowała się w prosty słupek, zaginam minimalnie, lekko w dół od góry i po prostu żywcem ( ale delikatnie ) zakładam górę i powoli skręcam. Z moich obserwacji wynika, że w ten sposób bawełna idealnie wchodzi w kanały i "naturalnie" się układa. Warto spróbować! Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Halah » czw mar 19, 2020 7:06 pm

@
Awatar użytkownika
Polon
nie wiem jak Mike wickował konkretnie ten parownik, ale w tych recenzjach, która ja widziałam, zawsze była mowa o tym, że bawełna bardzo krótko... skoczę strzelić zdjęcia, bo Kylina Mini sprzedawać nie możesz... zakaz ode mnie! :lol: Bo to cudowny parownik jest. Czasem wręcz muszę rozcieńczać swoje samogony, bo smaku aż nadto. Daj sobie - i Kylinowi też - trochę czasu. Chociaż, nie każdemu dany parownik odpowiada. Ja na przykład sprzedałam kochanego tutaj Horusa...
Awatar użytkownika
Polon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 531
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 12:49 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 478 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Polon » czw mar 19, 2020 6:54 pm

@
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Mike Vapes robił podobne ułożenie bawełny jak u mnie, więc nie wiem sam. Myślę, że jak następna próba setupu się nie uda, to go po prostu sprzedam.
Wiatr niesie zapach kwiatów I orzeźwia mnie.
Słońce chowa szare barwy Bym rozchmurzył się.
Wszystkie muszki i kwiatuszki Przyjacielem mi.
Tylko ludzie jacyś dziwni jakby byli źli.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości