Vandy Vape Kylin Mini RTA

pekin93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 09, 2018 7:13 pm
Lokalizacja: slask
Płeć: nieokreślona

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: pekin93 » pn maja 28, 2018 11:11 am

Przymierzam się do Kylina i mam do was pytanie, które gotowe skręcone grzałki będą najlepsze?
https://pl.aliexpress.com/item/-/328364 ... 3c00Yc0hRK
https://pl.aliexpress.com/item/Original ... 3c00Yc0hRK

lub coś innego?
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: piowolt » ndz maja 27, 2018 10:16 am

naits pisze:Panowie przeczytałem cały ten temat bo chce kupic nowy atomizer. Miał to być poczatkowo ammit 25 single i byłem na niego zdecydowany, ale po zapoznaniu się z tematem zaciekawiły mnie wasze opinie o kylin mini...


Teoretycznie, tam gdzie jest jakiś zbiornik z cieczą, zawsze występuje możliwość jej wycieku [emoji6]

W Kylinie mini, trzeba się nieźle postarać żeby się zsikał. U mnie, jeśli już, to pojawiło się parę kropli po źle zrobionym setupie i poprawienie go niwelowało problem (i to niezależnie czy wata była do połowy czy też końca śróbki). Nie jestem jakimś mega doświadczonym waperem z bazami RBA, ale porównując z Gryffinem dualem albo Smokiem Spiralsem w którym powódź to był chleb powszedni, Kylina mogę uznać za niecieknący parownik.

Właśnie pisząc tego posta odkręciłem top żeby napełnić baniak, po czym poszły dwie wielkie bańki powietrza z kanałów i na modzie pojawiła się smużka liquidu. Wyparowałem już ten baniak, napełniłem następny i już nic się nie dzieje. Sucho.
Kilka kropli od czasu do czasu można wybaczyć [emoji3] O wyciekach które zostawiają mokrą plamę w kieszeni (na marginesie zawsze to dziwnie wygląda [emoji6]) albo na fotelu w aucie już zapomniałem.

Co do smaku, wyciągnąłem wczoraj z lamusa starego, poczciwego ciumkacza Nautilusa mini i Kylin nie musi mieć w stosunku do niego kompleksów robiąc dodatkowo ogromną chmurę. Oczywiście, powietrza więcej, więc tym samym smak bardziej rozrzedzony do tego Kylin od razu w płuca a Nautilus najpierw do paszczy więc odczucia też inne.

Czy gwiżdże? Przy domkniętym przepływie powietrza generuje jakieś decybele, ale nie jest ich na tyle dużo, żeby był to dla mnie jakiś problem. U mnie bardziej syczy niż gwiżdże (otwarte na 1/3 albo zamknięte na 2/3 - jak kto woli [emoji6]).

Pamiętaj, że że względu na dużą bazę RBA, standardowego, ściśniętego microcoila będzie Ci ciężko wkręcić, chyba, że powyginasz wąsy.
Więc przy małej ilości zwojów space coil rozwiązuje problem (rozciągnięty na szerokość uchwytów na wąsy).

Jedyną wadą jaka występuje w moim Kylinie, to za bardzo spasowany komin do bazy i zawsze mam problem żeby go wcisnąć, staram się nie robić tego na siłę żeby nie uszkodzić gwintu i kombinuje aż wskoczy.

Dla jasności, u mnie wata Muji (scotisch roll), drut N80 Fused Clapton. Jadę na 5 zwojach na 2,5 mm (mod pokazuje 0,45 oma) i 20W wystarcza (setup wg. bardzo pomocnej sugesti @
Awatar użytkownika
Azgar
a ).

Czy w niego zainwestujesz, Twoja decyzja. Ja w myśl ustawy bardzo ale to bardzo go nie polecam.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Master_PiT » ndz maja 27, 2018 8:07 am

Oddawanie smaku
1 kylin mini
2 pharaoh mini
3 ammit 25
Szyna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 16, 2018 7:49 am
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Szyna » ndz maja 27, 2018 7:39 am

Jako że to moj pierwszy post na forum, witam wszystkich na wstępie ;)

Jako rekomendację Kylina mini niech posłuży fakt, że był to pierwszy tank jaki kiedykolwiek kupiłem. Wcześniej posiadalem joyetecha ego aio (kupionego równo miesiąc temu), ale jako że szybko wkręciłem się w temat to długo nie czekałem z upgradem setupu. Na kylinie mini juz za pierwszym razem złożyłem setup na którym super smakował i baaardzo rzadko bobrzyl. Wycieków zero. Obecnie akurat trochę zmagam się z problemem dry hitów, ale zrzucam to na garb bycia bardzo początkującym w temacie (bo ile to ja razy zmieniłem mu watkę, 3?) i eksperymentuję. Atomizer bardzo polecam, jeżeli taki amator jak ja dał sobie z nim radę oglądając filmiki na YT i posiłkując się tym tematem - to z czasem każdemu uda się robić powtarzalne setupy. Co do głośności - nie mam zbytnio porównania, ale osoby w towarzystwie raczej nei zwracają mi uwagi że świszczę/zagłuszam. Na pewno wolą to gwizdanie niż smród fajek ;P
naits
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 11, 2018 1:37 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: nieokreślona

Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: naits » ndz maja 27, 2018 6:40 am

Panowie przeczytałem cały ten temat bo chce kupic nowy atomizer. Miał to być poczatkowo ammit 25 single i byłem na niego zdecydowany, ale po zapoznaniu się z tematem zaciekawiły mnie wasze opinie o kylin mini i teraz mam dylemat którego ostatecznie brać. W temacie przewija się kilka razy porównanie do ammita dual lub ammita (nie wiadomo którego) że smakowo kylin mini wypada lepiej, a właśnie o smak mi głównie chodzi bo chmura nie jest ważna. Prosty setup i nie cieknący to kryteria jakimi się kieruje. Nie będę też ukrywał że cena gra rolę bo za kilkanaście zł więcej ma się nowego kylina względem co najwyżej używanego ammita 25. Z tą jego głośnością że szumi to rzeczywiście tak jest czy w porównaniu do innych atomizerów do DTL raczej standard?
ziooloo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 6:43 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: ziooloo » ndz maja 20, 2018 8:55 pm

Popieram zawsze robię spaced i smak jest super
Gregory pisze:Ja robiąc 4 zwoje rozciągałem, taki spaced coil.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregory
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: wt mar 06, 2018 11:37 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 128 razy
Otrzymał podzięk.: 192 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Gregory » ndz maja 20, 2018 8:22 pm

Ja robiąc 4 zwoje rozciągałem, taki spaced coil.
Obrazek :czajniczek:
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: piowolt » ndz maja 20, 2018 8:18 pm

A propos tego co wcześniej napisałem, co do długości wąsów, mam pytanie, jak sobie radzicie z przykręceniem ich w bazę miniaka na wąskich grzałkach, 4-5 zwojów, bo powiem szczerze że mi to zawsze sprawia duży problem. Robić dłuższe wąsy i profilować je najpierw w bok a potem w dół czy rozciągać grzałkę zostawiając duże przestrzenie między zwojami?

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: piowolt » sob maja 19, 2018 10:06 am

Haze pisze:Akurat konfig z powyższego filmiku jest dość, hmmm, dyskusyjny... bo Daniel totalnie zapierdolił całe kanały bawełną, aż po samo dno :-| Obstawiam, że po 3-4 sztachu pod rząd umiera mu transport. Ale mogę się mylić ... ale też radzę jednak trochę skromniej waty w kanały...
Ułożyłem wczoraj wieczorem na nowym setupie watę tak jak ten gostek (Daniel?) do końca kanału, wata muji, wyczesana na końcach, widzę ją przez szkiełko, chmurze baniak za baniakiem na 22W (N80 Fused Clapton - 5 zwojów na 3 mm) i nie ma problemu z transportem. Wycieków też żadnych. Pociągnięcia jedno za drugim ok 3.5 sekundowe. Smaczy świetnie, jak stary dobry i poczciwy Nautilus mini[emoji6]

--
Pozdrawiam
Piotr W.

Added in 4 minutes 15 seconds:
Tylko do węższej grzałki daję trochę dłuższe wąsy, ta na filmie była dopasowana testowo na styk do szerokości i mógł je przyciąć do górnej granicy otworów na powietrze. Przy wąskiej grzałce, takie wąsy mogą być za krótkie.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Azuel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 12, 2018 6:58 pm
Lokalizacja: Zadupie
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: Azuel » sob maja 19, 2018 7:06 am

U mnie grzaleczka identycznie jak u kolegi Haze, u mnie to tak wygląda i po 3 zbiorniku czuć moc i smak. Z tesla 220 się polubili[emoji3]Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: realg i 42 gości