Vandy Vape Kylin Mini RTA

rearus
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 37
Otrzymał podzięk.: 10 razy

Re: Vandy Vape Kylin Mini RTA

Postautor: rearus » 03 sie 2018, 13:52

Na moje masz za dużo waty, no i ja bym dał chyba grzałkę trochę wyżej. Jak miałem za nisko grzałkę to transportowalo mi liquid prosto do ah i żadna wymiana waty nie pomagała, po założeniu nowej grzały i podniesieniu tak, żeby mniej więcej 1/3 przekroju grzałki wystawała ponad bazę jest ok.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

DarDo1
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Postautor: DarDo1 » 03 sie 2018, 17:21

Wszyscy doradzali żeby grzałkę dawać jak najniżej dla lepszego smaku. Ale spróbuję zastosować się do twoich rad. Już mam dość codziennego kręcenia grzałek. Powoli wymiękam.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
rearus
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: rearus » 03 sie 2018, 18:33

Moja krzywa setupu w miniaku wyglądała tak, że zaczynałem od udanych, ale nie idealnych setupów (pocenie, przez za mocne dokręcanie) wpadłem przez moment w fazę cieknięcia i wyszedłem na setupy idealne, gdzie nie ma nawet kropli przy airhole'ach ;).
A co do wysokości grzałki i smaku, to też czytałem, żeby dawać w miarę nisko grzałkę, zrobiłem za nisko i tego żałowałem, ale ogólnie smak powinien być lepszy w momencie kiedy grzałka będzie bliżej dripa tak na chłopski rozum. Jakby nie patrzeć, minimalne różnice w smaku wyczuwałem zależnie od tego jak wysoko i jaką grzałkę załadowałem, ale Miniak to taka bomba smakowa, że wysokość jak dla mnie ma marginalne znaczenie. Za to baaaardzo lubi płaskie claptony, chętnie spróbowałbym na nim braida, nawet kupiłem drut, ale jestem mało umiejętny i trochę leniwy :P.
Awatar użytkownika
Gregory
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 227
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 134 razy

Postautor: Gregory » 03 sie 2018, 18:36

DarDo1 pisze:Powoli wymiękam.

Nie wymiękaj, dasz radę ;)
W recenzji Vic powiedział, że jest to jeden z najbardziej niewybaczających błędów parowników ale odwdzięcza się boskim smakiem ;) próbuj bo warto!
rearus
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: rearus » 03 sie 2018, 18:38

Gregory pisze:W recenzji Vic powiedział, że jest to jeden z najbardziej niewybaczających błędów parowników ale odwdzięcza się boskim smakiem ;) próbuj bo warto!

Średni ze mnie autorytet, ale podpisuje się pod tym rękoma i nogami :P.
DarDo1
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: DarDo1 » 03 sie 2018, 20:44

Ok. Jutro zrobię próbę z grzałkami wyżej umieszczonymi. Drut mam polecamy wielokrotnie N80 fused Clapton 30gax3+38ga. Nośnik Native Wicks. Więc materiał powinien być ok. To ze mną coś nie tak. Ale dzięki za wyczerpujące podpowiedzi. To mnie motywuje do dalszej "walki". Dam jutro znać jak wyszło.

DarDo1
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: DarDo1 » 09 sie 2018, 16:52

Walki z wyciekami ciąg dalszy. Dałem grzałki wyżej i dalej cieknie przez airhole. Czy to możliwe żeby żaden setup do tej pory mi nie wyszedł. W którymś filmie na youtubie gość mówił że wycieki mogą być spowodowane złym ułożeniem waty lub pinem. O co chodzi z tym pinem. Wykręciłem go i wkręciłem z powrotem. Ale dalej cieknie. Limitless plus przy nim jest szczelny jak łódź podwodna, a wymieniłem go głównie z powodu szczelności no i nie ukrywam smaku.

Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 100
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy

Postautor: lijden » 09 sie 2018, 18:16

[quote="DarDo1"]Walki z wyciekami ciąg dalszy. Dałem grzałki wyżej i dalej cieknie przez airhole. [ /quote]

Skoro wszystko robisz dobrze i dalej sa problemy, to jesli masz inny parownik, proponuję go wysłać do kogoś kto też ma Kylina żeby porównał. Może jakaś wada fabryczna a jesli nie to po prostu założy ci jakiś setup i wtedy sobie na zywo obejrzysz i zobaczysz gdzie popełniasz błąd.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4519
Podziękował: 2689 razy
Otrzymał podzięk.: 8675 razy

Postautor: Tommy Black » 09 sie 2018, 18:53

@DarDo1

@lijden wyżej dobrze Ci radzi i warto skorzystać z tej rady...ale wcześniej wypróbuj moją propozycję.
Zalóż bawełnę w grzałkę dość ciasno, ale tak aby była przesuwna wzdłuż. Odmierz końcówki po obu stronach poniżej śrubek, tak aby sięgały do krawędzi szczeliny. Przytnij płasko i ułóż.
Możesz delikatnie wpchać w kanaliki, rób to na mokro, zmocz wcześniej bawełnę liquidem. Kiedy ułożysz bawelnę, podciągnij ją trochę po obu stronach wylotu z grzałki, tak aby była 1,5 mm powyżej grzałki na tym malutkim odcinku. W żadnym wypadku nie "rozcapierzaj" jej. Ma być płaska i równa i dość zwarta. Zamknij air hole, napełnij tank, na pierwszy raz do 2/3 pojemności. Odwróć do góry pinem na 2 minuty, wkręć w zasilanie. Ustaw moc o 10 W mniejszą niż potrzeba i zaciągaj się co chwilę zwiększając moc o 2 - 3 W.Kiedy dojdziesz do właściwej mocy i zaczniesz normalnie chmurzyć, nie będzie żadnych wycieków. Zaciągać musisz się w stylu DTL, czyli długo i do końca.Jeśli przez nieuwagę tylko pyknąłeś, natchmiast popraw to solidnym zaciągnięciem. Nie będzie żadnych problemów.
Założysz się? :-P
DarDo1
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: DarDo1 » 10 sie 2018, 10:23

Zakład stoi. Dzięki

Added in 1 hour 33 minutes 32 seconds:
Zrobione. Po zalaniu sucho. Zobaczymy dalej. Czy przy każdym zalaniu trzeba powtarzać procedurę z zamykaniem airholi i odwracaniem parownika?

Wróć do „Atomizery”