Oumier VLS RDA Vertical Coil Design

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Oumier VLS RDA Vertical Coil Design

Postautor: Haze » czw maja 24, 2018 7:24 am

Master_PiT pisze:... czy gwiżdże jak poprzednik?

No właśnie nic, ZERO gwizdania, przeciąg jest tak "smooth" jak w Blitzenie albo i lepiej...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Oumier VLS RDA Vertical Coil Design

Postautor: Tommy Black » czw maja 24, 2018 4:13 am

Haze pisze:nie mogę się powstrzymać przed porównaniem niestety "analogowym", że o ile wapowanie na miniaku przypomina szybkie sztachanie się szlugiem pod wejściem do restauracji, to z Oumierem czujemy jak się jak przy dobrym cygarze w piwniczce z winami


Haze pisze:PS. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, jakby co to czarna sztuka jest dla Ciebie


Mam dobre cygaro i piwniczkę. Tyle że to cygaro, to trzymam na okoliczność krótkiego pobytu na łożu śmierci.Taki ostatni luksus. Jednak w tej sytuacji zamiast kupić łoże śmierci zakupię wina do piwniczki i udam się tam w towarzystwie czarnego Oumiera a tam razem odprawimy modły na Twoją cześć i chwałę Panie! *yes*

Adam, bardzo dziękuję! :whisky:
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Oumier VLS RDA Vertical Coil Design

Postautor: Master_PiT » śr maja 23, 2018 10:27 pm

Kurczę... Podoba mi się...
Powiedz @
Awatar użytkownika
Haze
, czy gwiżdże jak poprzednik?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Oumier VLS RDA Vertical Coil Design

Postautor: Haze » śr maja 23, 2018 8:33 pm

Nie da się ukryć, że dużo sobie obiecywałem po tym parowniku. Czy słusznie? Zobaczymy...

Oumier przychodzi w typowym, budżetowym pudełku, z równie budżetowym wyposażeniem:

Obrazek

Niby wszystko jest - dostajemy zapasowe śrubki i uszczelki, pin BF, 2 grzałki i śrubokręt, nawet trochę bawełny (angorabbit) ale BRAK np. przejściówki pod drip 510. A by się przydała, o tym później. Przydałby się również zapasowy baniak bo pierwsze wrażenie po wzięciu do ręki jest, hmmm..., również BUDŻETOWE. Strasznie zalatuje plastikiem cały ten parownik, tym bardziej że jest on jeszcze z lekkim połyskiem. No ale może to ja jestem jakiś przewrażliwiony bo wszystkie inne drippery mam z metalu... W każdym razie lepiej wypada wykonanie z ultemu, bo tu przynajmniej od razu spodziewamy się obcowania z tworzywem.

Jesli chodzi o resztę wykonania to dla odmiany powiem :mrgreen: , że jest ono, hmmm, budżetowe?? Szlify jakieś takie niedorobione, śrubki przeciętne, no i np. takie babole:

Obrazek

Czyli w sumie chińszczyzna klasy B, entuzjazm nieco opada. No nic, zdejmujemy dekiel i na twarzy pojawia się uśmiech, a w głowie zaczynają przelatywać wszystkie możliwe konfigi jakie można ukręcić na takiej bazie. Niby TYLKO cztery rodzaje ale pokażcie mi inny parownik, który umożliwia symetryczne ułożenie jednej albo dwóch grzałek w poziomie i w pionie? OK, pewnie na niektórych deckach Velo, z mocno rozsuniętymi słupkami dałoby się coś takiego zrobić ale byłoby to strasznie naciągane (w przenośni i dosłownie). Aczkolwiek w Oumierze też nie jest zupełnie idealnie, jak spojrzeć na deck:

Obrazek

to widać, że gdyby dali jeszcze jeden slot mocujący w miejscu oznaczonym zieloną kropą to grzałkę instalowałoby się "na krzyż", naturalnie lokując ją w ten sposób w osi parownika. Ponieważ jednak trzeba użyć otworów po jednej stronie grzałkę trzeba dość mocno "przeciągnąć" do tej osi (w przypadku konfigów jednogrzałkowych). Nie jest to jakoś wielce upierdliwe ale jednak ...
Na DUŻY plus natomiast idą otwory na drut w kształcie łezki - patent jest super bo nie ma opcji żeby drut wyśliznął się z pod śruby w czasie dokręcania.
No i jeszcze jedna kwestia związana z bazą: słupki umieszczone są na podstawie, którą można wykręcić z bazy - tak to wygląda:

Obrazek

No i fajnie, znakomicie ułatwia to układanie waty w konfigach pionowych, ale ponieważ gwint nie jest zbyt mocny dość łatwo można wszytko odkręcić operując baniakiem, np. zdejmując go do zakropienia. Na szczęście po pierwsze nie rujnuje to konfigu, a po drugie przy konfigach jednogrzałkowych zakrapiać można bez zdejmowania baniaka, przez drip. Aha, gwint jest "lewy" czyli zakręcanie/odkręcanie odbywa się odwrotnie niż wszyscy przywykliśmy, i jest to z lekka wkurwiające, nie wiem po co ...

No dobrze, obejrzeliśmy, to teraz powapujmy... Oczywiście zaczynam od singlowego konfigu pionowego, ze starym dobrym alienem na pokładzie:

Obrazek

Pierwszy sztach... no i muszę to powiedzieć bo takie jest zupełnie pierwsze wrażenie: coś, cholera, ciasno ... ale to wrażenie SZYBKO mija, bo zaraz potem atakuje SMAK :mrgreen: Aż musiałem się upewnić czym go zakropiłem, bo Virginia pokazała swoje drugie oblicze *shock* Dobra, szybkie mycie Kylina Mini żeby porównać, wiadomo - wzorzec smaku wśród tanków. Podobny alien, podobna moc, ten sam liquid... nooo, miniak też jest dobry... ale Oumier idzie z nim łeb w łeb! W tej chwili jest za wcześnie żeby powiedzieć coś więcej, muszę potestować więcej smaków ale zapowiada się bardzo dobrze. I tu wracam do przeciągu: na pewno jest mniejszy niż w Mini, gdzieś w okolicach pierwszego Ammita, może nieco większy, tak że mamy tu do czynienia z tzw. ograniczonym DTL, ale w przypadku Oumiera działa to na jego korzyść, bo ten jego ograniczony przeciąg jest jednocześnie bardzo "gładki" i dzięki temu dostajemy soczystą chmurę napakowaną smakiem - nie mogę się powstrzymać przed porównaniem niestety "analogowym", że o ile wapowanie na miniaku przypomina szybkie sztachanie się szlugiem pod wejściem do restauracji, to z Oumierem czujemy jak się jak przy dobrym cygarze w piwniczce z winami :smile:

To na razie tyle, ciąg dalszy na pewno nastąpi...

PS. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, jakby co to czarna sztuka jest dla Ciebie :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Oumier VLS RDA Vertical Coil Design

Postautor: Tommy Black » wt lut 27, 2018 1:57 pm

Haze pisze:Pytanie czy nie przekombinowana? Ale to się okaże bo Oumier trafia na moją listę must have.


Też sobie zadawałem to pytanie aż obejrzałem film Marka. Te dwie pionowe grzałki robią wrażenie a na mnie jeszcze większe jedna pozioma :!: ;) Marnie u mnie z drippowaniem ale też muszę to mieć... :-P
A wszystkim polecam krótki film Marka. Oumier VLS RDA

https://youtu.be/-kMQdXyBBXA
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Oumier VLS RDA Vertical Coil Design

Postautor: Haze » pt lut 23, 2018 5:13 pm

Człowiek powoli obrasta w piórka, że już nic go w branży nie zaskoczy a tu nagle taki STRZAŁ - konstrukcja tego drippera jest OD-JE-CHA-NA :wow: Pytanie czy nie przekombinowana? Ale to się okaże bo Oumier trafia na moją listę must have.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Oumier VLS RDA Vertical Coil Design

Postautor: Tommy Black » pt lut 23, 2018 1:52 pm

Dziś niezbyt często spotykane u mnie drippery. Są jednak takie które i u mnie wzbudzają pożądanie...a drożdżówki wcięło ... :-P
Obrazek
VLS RDA zbudowany jest z PC i stali nierdzewnej o średnicy zewnętrznej 24 mm. Baza ma dwubiegunowy czworokąt do montowania pionowej, poprzecznej i pojedynczej grzałki. Lub dwóch grzałek.VLS RDA posiada pięciootworowy boczny przepływ powietrza i jest wyposażony w pin BF.
Obrazek
More info:
510 threading connection with gold plated center pin;
PC (sleeve and drip tip) and stainless steel (base) construction;
The first vertical coil / transverse coil, single coil / dual coil suitable RDA;
Five-holes side airflow system (non-adjustable);
Top filling design;
Separately posts, easy coil locking and wicking;
Replaceable BF pin;
PEEK insulator;
810 drip tip;
Diameter: 24mm
Obrazek
Obrazek

Recenzja Daniela już dostępna!

https://youtu.be/S1pS4JJ7lg0

Cena w sklepach sieciowych na poziomie $28.00

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość