Vapefly Horus RTA

Awatar użytkownika
zegnallo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: wt sie 27, 2019 9:18 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 965 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vapefly Horus RTA

Postautor: zegnallo » czw kwie 02, 2020 11:55 am

Ja dziś stałem się szczęśliwym (chyba) posiadaczem Horusa. Używany ale w stanie idealnym.
Zrobiłem setup z drutu jak na foto. 5 zwojów na 3,5mm. Bawełna to Vapefly Firebolt.
Moje odczucia hmmm no właśnie...jest inaczej niż na moim obecnie używanym króliku ale czy smak jest lepszy...na daną chwilę nie potrafię tego ocenić. Może chodzi też o sam setup dlatego też zamieszczam foto jak to u mnie wygląda. Proszę o opinię i ewentualnie jakieś wskazówki bo myślę, że na pewno coś trzeba lepiej/inaczej zrobić.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Asmodus Minikin v2 + Geekvape Zeus X Mesh RTA, Vandy Vape Kylin Mini V2 RTA
Awatar użytkownika
Ponury
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: czw lis 14, 2019 7:15 am
Lokalizacja: Manchester
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podzięk.: 287 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Ponury » ndz mar 22, 2020 9:59 am

Raz2trzy pisze:...przecież parownik cieszy się jako takm uznaniem nie tylko na Salonie? A może nie? Niestety nie wiem jak wygląda sytuacja w innych krajach...

Na Zachodzie Horus przeszedł bez większego echa, nie było go w żadnych dorocznych rankingach na znanych portalach, na forach wątki o nim mają po kilka postów.
Może Vapefly za mało przeznaczyło na reklamę, jakby nie patrzeć to w czasie premiery była to nowa, nikomu nie znana nieznana firma.
Pewnie jak by jakby wyszedł pod szyldem Geekvape czy innego giganta zyskał by zyskałby większe uznanie.
Zanim trafiłem na Salon korzystałem głównie z anglojęzycznych for i tu pierwszy raz usłyszałem o Horusie, a było to już u schyłku jego żywota. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Vapefly Horus RTA

Postautor: DooshPastesh » ndz mar 22, 2020 5:01 am

@
Awatar użytkownika
Robson
, czas rozgrzania grzałki jest wypadkową kilku wartości. Urządzenia jakie posiadasz, mocy jaką stosujesz i ciężaru grzałki. Dasz dużą grzałkę i mało mocy, do tego mod lubi se sekundę zaspać i masz gwarantowaną opóźnioną reakcję. Parownik nie ma z tym nic wspólnego! To nie jego wina.

Swoją drogą, nie wiem jaki parownik mógłby choć trochę zbliżyć się kulturą pracy do Horusa. Ja bardzo długo wzbraniałem się przed nim z trywialnego powodu jakim jest jego wygląd. Jak dla mnie był po prostu paskudną wieżą z egipskimi ornamentami. Do czasu aż nie trafiła się okazja, bo skupuję sporo złomu od @
Awatar użytkownika
Metall
a, i tenże wpadł do mojej kolekcji. Musiałem się przekonać i ja, bo za dużo ludzi go chwaliło. Fantastyczne zaskoczenie. Kosmos. Inna liga. Subtelny, ale pełny i wyraźny smak. Nawet wmówiłem sobie, że nie jest taki brzydki. :D

Jedyne co bym zmienił to dodał większe szkło do zestawu. I tyle. Reszta jest idealna. Żaden parownik nie przychodzi mi do głowy, który mógłby być podobny do Horusa. Jest wiele które mają pokrewne cechy ale tylko pojedyncze nutki. Intensywność smaku to może Kylin Mini, przeciąg to może Kelpie, no nie wiem naprawdę. Horus jest wyjątkowy i zasługuje na reedycję.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Robson » sob mar 21, 2020 11:22 pm

Polon pisze:Może gdzieś w internetach znajdzie się parę sztuk?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Witam, tutaj znalazłem używkę - jest z Łodzi - miasta, w którym wszystkim się powodzi. ;)

Wracając do tematu - mi osobiście nie podszedł za bardzo Horus (choć nie ukrywam, że smak oddawał bardzo fajnie i chmurka też była przy okazji zacna) - jakoś tak wolniej się rozgrzewał w porównaniu z moimi meshowymi parownikami. Ja to muszę mieć natychmiastową reakcję jak wciskam "fire", to chyba z gier mi pozostało. ;)
No chyba, że nie umiem wapować na "sprężynkach", to przepraszam. ;)

Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Polon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 531
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 12:49 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 478 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Polon » sob mar 21, 2020 11:10 pm

A jak myślicie, który z parowników może oddawać smak podobnie do Horusa?
Wiatr niesie zapach kwiatów I orzeźwia mnie.
Słońce chowa szare barwy Bym rozchmurzył się.
Wszystkie muszki i kwiatuszki Przyjacielem mi.
Tylko ludzie jacyś dziwni jakby byli źli.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Raz2trzy » sob mar 21, 2020 11:02 pm

W zasadzie to dziwi fakt że Vape Fly nie tłoczy Horusiaków dalej... przecież parownik cieszy się jako takm uznaniem nie tylko na Salonie? A może nie? Niestety nie wiem jak wygląda sytuacja w innych krajach, a One w waperów na pewno uboższe nie są (na przykład takie UK).
Przecież parownik wyróżnia się mocno wśród innych, a do tego działa dobrze.
Może Horus jest po prostu za tani? 20 czy tam 25 dolców to w zasadzie tylko dla krajów takich jak nasz niemało, niemcowi nie opłaca się wychodzić z BMW albo Mersedesa i przeskakiwać przez płot jak zobaczy gdzieś zza szyby Horusa ( :lol: no dobra, trochę poleciałem, ale wiecie o co mi chodzi zapewne). No nie wiem, ja nie rozumiem czemu.
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: PrzemekM » sob mar 21, 2020 10:17 pm

Polon pisze:Nie no Dwieście Polish złotych iz tu macz for me...

Zastanów się jeszcze... Możesz później żałować. :evil_dance:
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Metall » sob mar 21, 2020 9:00 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
, ja? A nic! Ale może VF potrzebuje jakiegoś powodu, żeby wypuścić wersję V2. I oby to się stało. ;)

PS
Dobra, nie ma atomizerów bez wad... Ja w Horusiątku poprawiłbym tylko profil uszczelki w top capie, żeby liquid nie zbierał się tam aż tak bardzo. :P
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vapefly Horus RTA

Postautor: iron64 » sob mar 21, 2020 8:51 pm

Ale co byś w nim poprawił? Dwie grzałki? Po co, jest multum parowników na dwie grzałki. Jeśli już cokolwiek w nim zmieniać to dać bazę na mesha i tyle. Ale nie wiem, czy jest sens cokolwiek w nim grzebać i być może zabić legendę tym samym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Metall » sob mar 21, 2020 8:46 pm

Jeszcze niecały miesiąc temu na FT można było kupić czarnego i srebrnego bez żadnego problemu. A teraz w zasadzie już nigdzie nie ma. Cóż, umarł Horus... niech żyje Horus! Farta mają Ci, co go kupili i posiadają. Reszta może już nie zaznać tego dobrodziejstwa. No chyba że VF wypuści jakąś ulepszoną wersję V2. Być może, być może kiedyś.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 37 gości