Vapefly Horus RTA

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Superlux » ndz paź 02, 2022 6:38 pm

ErNOL pisze:Mądry ma zawsze szczęście. Dziś, w małym sklepiku na Podkarpaciu, niedaleko granicy z Ukrainą, kupiłem nową sztukę za niecałe 150 polskich złotych. Parownik owiany legendą itp... Setup zrobiony z DKMS, równie wychwalanego pod niebiosa... I... I jak zawsze będę szczery. Fajne wykonanie, wygląd rzecz drugorzędna. Kultura pracy na przyzwoitym poziomie, przeciąg dość duży, ale spodziewałem się większego (czytając opisy) i... Smak... Jak to @
Awatar użytkownika
Robson
napisał: "Horus to tubylcza legenda, wykreowana przez leniwych dziadków z wielkimi wąsami". Cóż... Nie sposób się z nim nie zgodzić. W kwestii smaku parownik całkiem przeciętny, jedynie OK można o nim napisać w tej kategorii. W sekundę wymienię 20 parowników lepiej oddających smak, a kilka ich przerobiłem... :) Kupiłem, bo nie miałem wcześniej, chciałem się przekonać... Z parowników z górnym nawiewem (a nie ma tego za wiele), wiele jest od niego lepszych, ogólnie jeszcze dostępnych. Z jednogrzałkowców... Cała masa znacznie lepiej oddaje smak niż Horus. Choćby ReLoad S, Kylin Mini V1, Peacemaker 25 itd... A liczba tych parowników jest znacznie dłuższa niż te 3 wymienione. Nie ma się co napalać Panie i Panowie. Zwykły przeciętniak...


... i @
Awatar użytkownika
donkichot


Zwykły przeciętniak? :bije: ;-) Po prostu sława DKMS już trochę przeminęła, to nadal dobry drut... na początek ale nie odważyłbym się na taki twardy osąd po kilku dniach i być może po sprawdzeniu jednej konfiguracji. Już tradycyjnie wiele zależy od samej grzałki, od bawełny, odpowiedniego ułożenia, itp, itd. Kiedy kupiłem Horusa to po czterech podejściach - na DKMS, Wotofo Dual Core, na plecionkach, na Angorabbit, Feather Cotton, Kendo, Cotton Bacon - już było dobrze ale jeszcze nie wiedziałem na co go naprawdę stać. Skopiowałem set od @
Awatar użytkownika
Haze
i przede wszystkim od byłego moderatora - @
Awatar użytkownika
8A5HUD4
. Poszedł od pierwszego bucha, to był cud. Set znajduje się w jego dwóch postach na tej stronie - viewtopic.php?f=32&t=6620&hilit=Horus&start=10 i do dzisiaj prawie niczego nie zmieniłemi, trochę bardziej wyczesałem końcówki wąsów. Bawełna Firebolt i grzałka - https://e-dym.pl/grzalki/4395-wotofo-di ... coils.html . Wydaje mi się że ten Tri Core od Wotofo pasuje do niego idealnie, choć w międzyczasie próbowałem z ciekawości również innych Claptonów, Alienów, itp, itd. Na pokładzie pozostał tylko ten jeden, jedyny. Podobnie było z bawełną.

Czy jest wiele od niego lepszych, nawet "20" w DTL? Odważna teza ale być może jest i "20" i to w jedną sekundę, a w tym wiele z górnym nawiewem. :ganja: To już jak zawsze kwestia potrzeb, gustu, upodobań... więc nie będzie - :bicz: :lol: . Juggerknot MR i mini, Siegfried, Fat Rabbit Solo, może OBS Engine Nano... może Kylin v2 na jednej grzałce, może jeszcze Destiny. Każdy ma to "coś", każdy jest trochę inny. O czymś zapewne zapomniałem... To jest dla mnie podobna półka, w krainie DTL.... ale to Horus był tym moim pierwszym, wielkim objawieniem kiedy po dziesięciu latach wapowania w raczej ciasnym MTL postanowiłem poznać świat zadymiarzy. :chmurka: U każdego wapera granica przebiega w innym miejscu, dla mnie świat RDTL to Tajfuny, Cabeo i inne, podobne atrakcje. Horus i jego ww moja konkurencja to dla mnie czysty DTL, różnią się ale to nadal ta sama szkoła. Stanowisko typowe dla starych, wrednych ciumkaczy. :D

Warto w ogóle przeczytać cały pierwszy post z ww tematu, w którym @
Awatar użytkownika
8A5HUD4
opisał Horusa.




:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Metall » ndz paź 02, 2022 9:04 am

HDR3 ma przeciąg jak stodoła bez dachu, drzwi i ścian. Na singlu ma sens przy grzałce fi 4 mm, 3,5 też może być, ale z jakiegoś grubszego splotu. Fi 3 mm na tym parowniku sensu nie ma żadnego.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Goomowiec » ndz paź 02, 2022 8:57 am

@
Awatar użytkownika
Krytyk
jeszcze nie kupiłem, ale baza wygląda obiecująco, a i recenzje ma niezłe. Pewnie po wypłacie się szarpnę, bo niedawno kupiłem sobie na urodziny klona Taifuna GT_V produkcji Ultona.

/MGdy
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Krytyk » sob paź 01, 2022 8:54 pm

@
Awatar użytkownika
Goomowiec
szczerze, to nie, bo nie pomyślałem o nim jako o singlu. Z nowości dual coil Blaze wydawał mi się znacznie ciekawszym wyborem i jestem z niego bardzo zadowolony. Warto rzucić okiem na DR3 jako single coil?

@
Awatar użytkownika
ErNOL
zawsze warto przekonać się na własnej skórze. ;) Może jeszcze dasz mu szanse. Jakieś 2 lata temu podszedłem do Horusa dość sceptycznie. O ile mnie pamięć nie myli, to po pierwszym setupie też mi „tyłka nie urwał” i byłem nieco zawiedziony, ale po jakimś czasie i kilku setupach polubiliśmy się. :)

Do Juggerknotów go nie porównuję. Mini i MR smak oddają fantastycznie, ale to dla mnie kraina RDTL i tam szukam ich konkurencji. Ciężka sprawa z rozróżnianiem tego, co jest, a co nie jest restrykcyjne, bo granica jest dość płynna i dla każdego przebiega w innym miejscu.

eD
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: ErNOL » sob paź 01, 2022 7:26 pm

Co kto lubi... Mnie na chwilę obecną nie podszedł... Po kilku dniach poszedł do mycia. Pewnie wrócę do niego, ale nie wiem jak szybko... Ważne, że sprawdziłem. :)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Goomowiec » sob paź 01, 2022 7:04 pm

A ja na tyle lubię Horusa, że mam wszystkie 4 wersje kolorystyczne. Co prawda srebrną bez pudełka, bez dodatków i porysowaną - ale mam. Lubię prostotę jego setupu, tego jak oddaje smak i bezawaryjności. Mogę go wrzucić bezpiecznie do kieszeni i mi nie wyleje. Wygląda też całkiem ładnie, ta klatka w środku to fajny akcent. Są gusta i guściki.

@
Awatar użytkownika
Krytyk
sprawdzałeś nowego Dead Rabbita V3? Wygląda na taki z dużym przeciągiem.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
donkichot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: ndz sie 22, 2021 8:33 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: donkichot » sob paź 01, 2022 6:14 pm

Horus heh jak dla mnie jak reklama z tv. Na dzień dzisiejszy prawie to samo jak Lindwurm. Sporo słabszy od QP MRa. Ale są gusta i guściki.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Krytyk » sob paź 01, 2022 5:30 pm

Ja lubię Horusa z prostej przyczyny - ciężko o singla z górnym i luźnym airflow. W takiej konfiguracji najczęściej wkrada się to cholerne "r" przed "DTL". ;) W ostatnich latach pojawił się jeszcze Kylin Mini V2, ale się nie polubiliśmy.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: iron64 » pn wrz 26, 2022 4:26 pm

Bo DKMS to zupełnie przeciętny drut jest, moim zdaniem rzecz jasna.
Daj Horusowi dobrego Claptona z SS316 i 5 minimum zwoi a zobaczysz różnicę. Możesz jeszcze przelot dać na pół gwizdka przy około 38 W przy wspomnianym Claptonie.
DKMS jest mocno średni jak dla mnie. A Horus jest mocno dobry, nie wybitny, ale nie mogę zgodzić się z tym średniaczkiem.
Tytonie z orzechem, albo wiśnią na żadnym innym sprzęcie tak dobrze nie smakują mi.
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: ErNOL » sob wrz 24, 2022 8:15 pm

Mądry ma zawsze szczęście. Dziś, w małym sklepiku na Podkarpaciu, niedaleko granicy z Ukrainą, kupiłem nową sztukę za niecałe 150 polskich złotych. Parownik owiany legendą itp... Setup zrobiony z DKMS, równie wychwalanego pod niebiosa... I... I jak zawsze będę szczery. Fajne wykonanie, wygląd rzecz drugorzędna. Kultura pracy na przyzwoitym poziomie, przeciąg dość duży, ale spodziewałem się większego (czytając opisy) i... Smak... Jak to @
Awatar użytkownika
Robson
napisał: "Horus to tubylcza legenda, wykreowana przez leniwych dziadków z wielkimi wąsami". Cóż... Nie sposób się z nim nie zgodzić. W kwestii smaku parownik całkiem przeciętny, jedynie OK można o nim napisać w tej kategorii. W sekundę wymienię 20 parowników lepiej oddających smak, a kilka ich przerobiłem... :) Kupiłem, bo nie miałem wcześniej, chciałem się przekonać... Z parowników z górnym nawiewem (a nie ma tego za wiele), wiele jest od niego lepszych, ogólnie jeszcze dostępnych. Z jednogrzałkowców... Cała masa znacznie lepiej oddaje smak niż Horus. Choćby ReLoad S, Kylin Mini V1, Peacemaker 25 itd... A liczba tych parowników jest znacznie dłuższa niż te 3 wymienione. Nie ma się co napalać Panie i Panowie. Zwykły przeciętniak...
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ar2r i 34 gości