Vapefly Horus RTA

Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: eferzet » pt paź 25, 2019 11:10 pm

@
Awatar użytkownika
okube
zależy czego potrzebujesz, dwie grzałki, lubisz ciepłą chmurę, bierz Blotto. Chcesz parownika, który nie przecieka, ma banalny setup i świetny smak - bierz Horusa
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Maciejko » pt paź 25, 2019 4:47 pm

@
Awatar użytkownika
okube
został wrzucony w innym wątku, tutaj: KLIK. :smile:
okube
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 18, 2019 2:08 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: okube » pt paź 25, 2019 4:39 pm

8A5HUD4 pisze: Dla zainteresowanych i chętnych - jutro wieczorem pojawi się fotka setupu, który został zrobiony na prebuilt coil w 5 minut i trzyma mi trzeci tydzień, a smak jest coraz lepszy. Da się? Da się. Zero bobra, zero przeciekania do środka bazy. Niemalże idealny setup.


Jest jakaś szansa, żeby zobaczyć tutaj fotki Twojego setupu dla Horusa, które swego czasu zapowiedziałeś? Wiem, że ładnie tutaj zaprezentował setup @
Awatar użytkownika
kompiler
, ale może są w Twoim podejściu są jakieś różnice, o których warto byłoby wiedzieć?

Generalnie to mocno waham się czy zakupić Horusa czy Blotto, na forum oba są, z tego co widzę, bardzo chwalone. Wydaje mi się, że ostatecznie łatwość wykonania odpowiedniego setupu będzie dla mnie czynnikiem decydującym.
Awatar użytkownika
kriss83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pn paź 14, 2019 6:53 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: kriss83 » czw paź 24, 2019 9:18 pm

Ponieważ dziś doszedł do mnie mój Horus chciałbym podzielić się moimi pierwszymi wrażeniami.
Zrobiłem pierwszy setup i testuje.
Do dziś używałem Kylina mini... i właśnie używałem jest dobrym słowem , gdyż po przesiadce na Horusa do Kylina już raczej nie wrócę.
Horus jest bardzo przyjazny , wygodna baza , łatwość wykonania setupu.
No i smak, nie jest to może przeskok do innej galaktyki ale w moim subiektywnym odczuciu Horus zdecydowanie lepiej oddaje smak w starciu z Kylinem i to było wyczuwalne już przy pierwszych zaciągnięciach.
Jestem zadowolony z zakupu. Kylina ćwiczyłem dość długo i w zasadzie wiedziałem jak zrobić żeby nic nie ciekło. Jednak mimo to czasem potrafił mnie zaskoczyć plamą na ubraniach :roll:
Horus jest suchutki , fajna sprawa :)
Myślę że z każdym kolejnymi setupem da się wyciągnąć z niego więcej :D
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: kompiler » pt paź 11, 2019 12:09 pm

Z tym kolorem to ja potrafię decydować jaki kolor na końcu chcę uzyskać, fioletowy, granatowy, niebieski, błękitny, ale tylko w grzałkach Ni80 wychodzi mi to dobrze. Nauczyłem się metody wygrzewania polegającej na powstrzymywaniu się przed rozświetlaniem grzałki jak żarówka i oddaniu temu zajęciu trochę cierpliwości. Rozgrzewanie grzałki mogę w skrócie podzielić na kolory czerwony, czerwono-pomarańczowy, pomarańczowy, pomarańczowo-żółty i żółty. Żeby uzyskać kolor niebieski rozgrzewam grzałkę do koloru czerwonego i kiedy zaczyna przechodzić w czerwono-pomarańczowy odpuszczam przycisk fire do czasu aż grzałka wychłodzi się do koloru czerwonego i znowu podaję napięcie. Początkowo proces ten dotyczy środkowych zwojów i na nich się skupiam, po kilku rozgrzaniach zauważam, że ciepło rozchodzi się szerzej po grzałce i zaczyna przechodzić kolorem na zewnętrzne zwoje, ja jednak ciągle pilnuję, żeby środkowy nie przeszedł nigdy z koloru czerwono-pomarańczowego na pomarańczowy. Jeśli przejdzie to wiem, że grzałka po wystudzeniu będzie błękitna. Jeśli dopuszczę od rozgrzania na kolor żółty to grzałka po wystudzeniu będzie błękitno-szara lub szara. Przy rozgrzewaniu jednej grzałki często rozgrzewam ją kilkanaście razy, aż uznam, że zewnętrze zwoje są już rozgrzane podobnie jak te środkowe. Nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć. Zauważyłem też, że ten sposób ma takie samo działanie dla każdej grzałki Ni80 bez różnicy na ilu rdzeniach jest wykonana grzałka i jakie ma przekroje drutu, również te dla MTL. Zapomniałem dopisać, że w przypadku przedstawionej wyżej grzałki rozgrzewam ją mocą w okolicach 16-20W, ale lepiej rozgrzewa mi się przy niższych wartościach tego przedziału bo trwa to trochę dłużej i mam więcej czasu na decyzję kiedy odpuścić.

Tomba, używam tych QuadCore przemiennie z DualCore i uważam, że jedne i drugie są w porządku zależnie od tego czego konkretnie chcę. Obie mają podobną rezystancję, różnią się tylko ilością powierzchni roboczej, dla mine DualCore codzienne spokojne wapowanie, zaś QuadCore więcej smaku, ciepłoty i konsumpcji liquidu.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Metall » pt paź 11, 2019 11:23 am

Ja wypalałem "impulsowo" (krótkie serie) na 20 watach (grzałka Ni80, 0,35 oma) i ze srebrno-sarej zrobiła się taka śliczna, błękitno-zielonkawa.

W sumie to chciałbym się dokładnie dowiedzieć jak prawidłowo przepalać grzałkę. Rozgrzewać dłużej na niskich watach czy krótkimi seriami na wysokich? Czy nie ma to żadnego znaczenia?
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Tomba » pt paź 11, 2019 11:12 am

@
Awatar użytkownika
kompiler

Natchniony przez Ciebie użyłem tej grzałki: https://www.3fvape.com/wick-wire-mesh/2 ... aBh2UYzZPY
Zapodaję na nią 35-40W. Też bardzo fajnie smaczy.
A powiedz mi jeszcze jak wygrzewasz grzałkę, że masz potem taki ładny kolor? U mnie grzałki ciemnieją.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vapefly Horus RTA

Postautor: kompiler » pt paź 11, 2019 5:10 am

Tomba, 2x26GA+36GA, 0.28Ω, używam jej w szerokim przedziale mocy pomiędzy 32-40W.Obrazek

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vapefly Horus RTA

Postautor: Tomba » czw paź 10, 2019 7:46 pm

@
Awatar użytkownika
kompiler
- jaka to jest konkretnie grzałka?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Vapefly Horus RTA

Postautor: Tommy Black » czw paź 10, 2019 5:19 am

kompiler pisze:Na jutro truskawka na świeżo dla mnie i żonki w Horusie. Konfig od Wotofo, truskawka od MA, żonka ode mnie


Pięknie to wszystko wygląda, te configi to powinny chyba trafić do Sèvres ale nie sposób wytknąć Ci jednak niedopatrzenia w tym pięknym temacie.
Zabrakło tu fotografii żony... :P

PS
Setupy wzorcowe, muszę się powtórzyć *yes*

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ar2r i 15 gości