Augvape Intake RTA

Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 40
Otrzymał podzięk.: 41 razy

Augvape Intake RTA

Postautor: ValQ » 25 lut 2020, 09:11

edarek pisze:Dziurki? Jakie dziurki? Chyba, że te dziurki, to nawiercony pierścień.

Mea culpa :-D mój wielki błąd , rozwiercanie airhola dotyczy innego parownika o którym temat też obserwuję, a co do samego Intake to jest jak dla mnie odpowiedni ,i w nim także wykorzystuję grzałki maksymalnie o średnicy 2,5mm. I nie :bicz: mnie ,obiecuję poprawę. Pozdrawiam.
Zasilanie: 2xPico 75,Hcigar Warwolf 80W,Invoke 220W
Czajniczki: Dead Rabbit RTA ,2xIntake RTA, Ammit MTL RTA, Ammit RTA 22

Awatar użytkownika
Pinokio
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy

Augvape Intake RTA

Postautor: Pinokio » 25 lut 2020, 10:13

Witam ponownie :bry:. Dzisiaj a może w najbliższym czasie i ja skręcę grzałeczkę "z drutu który ma sens" na śrubokręciku 2,4 mm. Ciekawe jak to będzie oddawać smak. Tylko się zastanawiam czy grzałkę zamontować wyżej czyli górna krawędź grzałki równo z górnym zakończeniem śrubek mocujących, czy raczej nisko tak około 0.8 może 1 mm od dolnego wlotu powietrza, może bliżej. Widziałem i czytałem różne Wasze sugestie i już mam mętlik w głowie. Oczywiście pozytywny mętlik. :D I czy rozciągnąć grzałkę, czy ściśniętą założyć.
Pozdrawiam wszystkich.
Od 03.08.2019 - 0 analogów :yes:
Zasilania : Aegis Solo 100W, voopoo x217
Parowniki : Ello Duro , Kylin M , Gear RTA , Intake RTA
Awatar użytkownika
ErNOL
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1852
Podziękował: 632 razy
Otrzymał podzięk.: 790 razy

Augvape Intake RTA

Postautor: ErNOL » 25 lut 2020, 10:35

Pinokio pisze:wyżej czyli górna krawędź grzałki równo z górnym zakończeniem śrubek mocujących czy raczej nisko tak około 0.8 może 1 mm od dolnego wlotu powietrza

Spróbuj i tak i tak i sam się przekonasz, jak będzie Ci bardziej pasować. Każdy ma inaczej i robi pod siebie, nie ma złotego środka. Ja np. daję nisko grzałkę.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Awatar użytkownika
edarek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 738
Podziękował: 355 razy
Otrzymał podzięk.: 317 razy

Augvape Intake RTA

Postautor: edarek » 25 lut 2020, 14:54

ErNOL pisze:...Ja np. daję nisko grzałkę.

Jak wg Ciebie oddaje smak grzałka założona nisko? Ja skorzystałem ze wskazówki @
Awatar użytkownika
Azgar
a i mam wysoko. Czy może różnica jest tylko w przepływie powietrza?
Ehpro Cold Steel 100 + Augvape Intake RTA
Tesla WYE 85W + Dovpo Blotto

ErNOL
Moderator
Moderator

Re: Augvape Intake RTA

Postautor: ErNOL » 25 lut 2020, 15:32

@
Awatar użytkownika
edarek

Ja nie zwracam na to aż takiej uwagi. Generalnie znam ten parownik i uważam, że oddaje smak wybornie, w stosunku do innych, które posiadam. Nie wiem, być może tracę trochę na smaku przez niski montaż grzałki, ale jakoś nie zwracam na to większej uwagi. Dla mnie chmurzy świetnie, przeciąg jest taki jak lubię. Następny setup zbuduję i dam wyżej i zobaczę, jak będzie. :)
Awatar użytkownika
Halah
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 1243
Podziękował: 717 razy
Otrzymał podzięk.: 465 razy

Augvape Intake RTA

Postautor: Halah » 25 lut 2020, 16:51

Ja jakoś tak zakodowałam - chyba przejęłam to "Jutubowych" recenzentów zza oceanu - że im niżej grzałka, tym lepszy smak. Tak po prostu. Moim zdaniem może to mieć sens, jeśli mówimy o atomizerach, w których nawiew jest spod grzałki... ale niezbyt mądra ja, tak już się dałam wytresować, że nawet w Dead Rabbit RTA umieszczałam grzałki jak nabliżej bazy. Piszę o sobie żem niezbyt mądra, bo przeglądając tutejszy wątek o Króliku dotarło do mnie, że przecież skoro tam jest górny nawiew, to umieszczanie grzałki tak blisko słupków może nie mieć żadnego sensu. :-D I niby już to wszystko do mnie dotarło, ale wiem, że i tak trudno mi będzie pozbyć się tego przyzwyczajenia. Raz zakodowane i do widzenia. :lol: W praktycznie wszystkich swoich atomizerach umieszczam grzalkę jak najniżej się da. W większości przypadków jest to również jak najbliżej nawiewu się da, ale już na przykład Wasp RTA ma nawiew boczny i tutaj też nie do końca ma to sens... grzałka powinna być *chyba* na równi nawiewu, bądź nieco wyżej - jeśli ktoś chce mieć taki przepływ powietrza z boku / z dołu. Czy też z angielskiego "side/bottom airflow" bo po polsku to sama do końca nie ogarniam. Od razu przepraszam za ten "nawiew" i zaznaczam, że nie wiem czy to określenie w naszym języku jest tutaj poprawnie użyte. Po prostu muszę się dokształcić z naszej ojczystej terminologii chmurzenia, za co zabiorę się w najbliższej wolnej chwili. :)
Generalnie wysokość grzałki to ciekawy wątek i przy okazji Intake RTA z ciekawości podniosę grzałkę o 1 lub 2mm i zobaczę co się stanie. :D W moich Merlinach MTL miałam tak, że kiedy grzałka nie była wystarczająco blisko wlotu powietrza, to atomizer się nagrzewał bardziej niż zwykle. Im bliżej wlotu powietrza - air intake - tym chłodniejszy był w trakcie użytkowania. Tak to sobie tłumaczyłam, że grzałka jest wtedy lepiej / szybciej chłodzona, ale coś mi chyba nie do końca wyszło w tych moich rozważaniach, jak tak Was czytam... bo przecież bliżej wlotu to też bliżej bazy, która będzie się nagrzewała od grzałki - a powietrze do grzałki dotrze przecież i tak. Może na temperaturę Merlinów miało wpływ coś innego...? Obosze, aż mnie głowa rozbolała od tych moich rozważań. :lol: Mam nadzieję, że Was od czytania nie rozbolała. :shy: Czekam na informacje od Was, jak z tą wysokością grzałki w Intake RTA. Sama również będę próbować i pisać o efektach tych prób.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 19:46 przez Halah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ErNOL
Moderator
Moderator

Re: Augvape Intake RTA

Postautor: ErNOL » 25 lut 2020, 16:57

@
Awatar użytkownika
Halah
- ja podobnie, wszędzie gdzie jest dolny nawiew (spokojnie, to słowo funkcjonuje u Nas), daję grzałkę jak najniżej. W Intake po prostu wkręcam grzałkę skręconą odpowiednio i nie kombinuję już z jej unoszeniem lub podnoszeniem. Jedynie "centruję" i wsio. Śmiga zawsze dobrze. :)
Awatar użytkownika
Halah
Waperka
Waperka

Augvape Intake RTA

Postautor: Halah » 25 lut 2020, 17:25

@
Awatar użytkownika
ErNOL
W Intake chyba trudno jest porządnie zepsuć setup jeśli mówimy o wysokości grzałki. Przy okazji, czy jest jakiś zamiennik słowa "setup" w naszym pięknym polskim języku? Bo ja się nie spotkałam. Ah, to życie Polaka. :-D Ja nie pytam tylko w kontekście moich postów z wątku o poprawności gramatycznej, ale z czystej ciekawości i również dlatego, że nie każdy mój rodak musi operować językiem angielskim. Pewnie większość to robi nawet lepiej niż ja, ale i tak nie *każdy* musi. Chociaż swoją drogą to w naszym waperskim światku trudno jest nie znać tych pojęć zapożyczonych z angielskiego... i co to w ogóle jest ten setup, tak dokładnie? Muszę chyba poprosić Wujka Google o wyczerpująca defnicję. Zawsze mnie to zastanawiało, bo ludzie różnie używają tego pojęcia i często bardzo luźno.
Ale wracając do Intake i wysokości grzałki, to w przypadku tego atomizera trzeba się moim zdaniem martwić raczej o transport niż o cokolwiek innego, bo z tym bywa różnie i dopóki nie opracujemy sobie własnej metody postępowania z bawełną dopóty może być słabo. Złapałam w swoim życiu kilka bobrów na Intake i miło nie było, choć do siatki meshowej daleko. Generalnie jest to fantastyczny atomizer. Już pisałam chyba w stu wątkach, że mój ulubiony. :lol: Teraz w łapce mam Gear RTA - bo Luftwaffer, którgo na Intake nigdy nie próbowałam, ponieważ szkoda mi brudzić nim atomizer - i jest zacnie, ale Intake zalany i już czeka na swoją kolej.
Czy są jakieś smaki liquidów, które Intake Waszym zdaniem oddaje lepiej niż inne? Bo na przykład Gear najlepiej oddaje słodkie deserówki w mojej opinii, a już Wasp intensywne owocówki. Macie jakieś przemyślenia co do Intake w tym względzie? Dla mnie najcudowniej na świecie oddaje on liquid na bazie aromatu Banofie od Aroma. Świetny aromat tak ogólnie, ale już tylko Intake sprawia, że naprawdę czuć jego subtelne nuty... tak rzucam temat, może ktoś ma jakieś przemyślenia. :)

EDIT: Przy moim ostatnim poście w tym temacie jest taki znak białego wykrzyknika w czerwonym trójkącie... co to oznacza? Nie wygląda dobrze. :(
Awatar użytkownika
edarek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 738
Podziękował: 355 razy
Otrzymał podzięk.: 317 razy

Augvape Intake RTA

Postautor: edarek » 25 lut 2020, 17:29

@
Awatar użytkownika
Halah
, poruszany już był setap w temacie poprawności i ktoś wspomniał, że równie dobrze może to być konfiguracja ;) .
Ehpro Cold Steel 100 + Augvape Intake RTA
Tesla WYE 85W + Dovpo Blotto

Halah
Waperka
Waperka

Augvape Intake RTA

Postautor: Halah » 25 lut 2020, 17:32

@
Awatar użytkownika
edarek
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. :) Nie miałam jeszcze możliwości zapoznania się ze wszystkimi wątkami i wpisami. Za krótko tu jestem, ale staram się stopniowo nadrabiać w miarę możliwości. Przepraszam za OT.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 19:49 przez Halah, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Atomizery”