SAVOUR MTL RDA

Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SAVOUR MTL RDA

Postautor: kompiler » sob sie 10, 2019 6:05 pm

No i stało się, nie dałem rady użytkować tego parownika z tak wąskim przepływem powietrza. Otwór powiększony do rozmiaru 1,5mm. Może tego na zdjęciach nie widać, ale przy sztachach jest znaczna różnica. Teraz to jest to. Na dzień dzisiejszy Savour zastępuje u mnie Ammita do wykonania dalszych testów smakowych i użytkowych.

ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

SAVOUR MTL RDA

Postautor: kompiler » sob sie 10, 2019 4:47 pm

Dziś miałem sposobność zapoznania się z parownikiem Savour dzięki uprzejmości salonowego eksperta Haze. Był to taki miły dodatek do zestawu samogonów, które od blisko tygodnia systematycznie zamieniam w aromatyczne chmury.

W komplecie znajduje się wymienny słupek połączony z mniejszym otworem odprowadzającym powietrze spod grzałki. Domyślnie założony był za duży dla mnie (po przyzwyczajeniu do MTL), więc od razu zamieniłem słupek. Układanie grzałki i bawełny bardzo podobne do Ammita MTL, z którym nie rozstaję się od ponad tygodnia.

Po uzbrojeniu, zalaniu, pierwszych sztachach, mogę powiedzieć, że na pewno jest bardzo ciasny ten otwór, który przyszedł z wymienionym słupkiem i przy takiej konfiguracji nie ma znaczenia pozycja pierścienia regulującego przypływ powietrza. Nie ważne w jakiej pozycji jest ten pierścień, tzw przeciąg jest ciągle tak samo za mały, dla mnie wręcz męczący. Jak tylko skończy mi się baniaczek to mam zamiar rozwiercić go do rozmiaru 1 lub 1,5mm. Poza tym parownik wydaje mi się być obiecujący, ale do pełni szczęścia muszę poszerzyć delikatnie ten przeciąg.

Savour jest mniejszy od Ammita co czyni go bardziej zgrabnym i nadaje możliwość montażu na najmniejszych zasilaniach. Dobrze komponuje się z nim ustnik od Ammita. Podczas dłuższego wapowania nagrzewa się górna część parownika, ale mam nadzieję że to się zmieni kiedy przeleci przez niego więcej powietrza. Mimo małego rozmiaru ma bardzo wygodne i duże otwory do napełniania.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SAVOUR MTL RDA

Postautor: Haze » śr gru 19, 2018 9:18 pm

Jest jakiś polski filmik :smile::

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SAVOUR MTL RDA

Postautor: Haze » ndz gru 02, 2018 1:13 pm

Co do wykonania i obsługi trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia:

Obrazek

Natomiast jeśli chodzi o działanie to można się nieco przyczepić do nazwy - MTL jaki oferuje Savour jest baaardzo luźny, to właściwie parownik stworzony pod RDTL. Coś jak Merlin MTL, tylko tutaj smak jest nieco lepszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SAVOUR MTL RDA

Postautor: Haze » sob cze 16, 2018 12:26 pm

Całkiem przyjemnie zapowiadający się dopaszczowiec:

Obrazek

The Brodacz jest zachwycony (czy on czymś nie był zachwycony?):



PS. Aktualnie dostępny np. w UK, za około 30 funciaków.
Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Kanek82, Semrush [Bot] i 34 gości