Vandy Vape Capstone RDA

Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Capstone RDA

Postautor: Raz2trzy » pt sty 03, 2020 9:18 pm

Magpieman pisze:
Raz2trzy pisze: to pewnie skrobne parę słów od siebie jak to idzie na squonkerze.


No i jak idzie na squonkerze? Minął ponad miesiąc a opisu nie ma. :)


Fakt, naobiecywał i zniknął - a zawsze myślałem, że niewiele wspólnego mam z charakterem polityka..
Ale jest to w pewien sposób uzasadnione, gdyż zaniechałem squonkowania na rzecz powrotu na RTA, jak to u mnie bywa - koło się zatoczyło, i wróciłem na stare Kylinowskie śmieci, z lekką dozą innowacji bo doszedł Horus z którym walczę i tak szybko poddać się nie zamierzam, bo choć kubki smakowe traktuję raczej łagodnie, to faktycznie niektóre nuty w liquidzie podbić potrafi, więc widzę w nim pod pewne płyny potencjał.No ale ja wiem, my tu nie o tym.

Po odebraniu i rozpakowaniu w pierwszym momencie nastąpił szok - jak w dual RDA może być tak mało miejsca na coile..ja rozumiem, że piramidy to z zasady budowle z rozmachem, jednak naprawde upchać tam dwa malutkie klaptony z zestawu ( bodaj 28 x2 + owijka 38) było tak na styk. No ale dokonczyłem setup, pierwszy click w moim Battlestarze i kolejne lekkie rozczarowanie - liquid owszem, wychodzi od góry grzałki ale brakuję mu ciśnienia żeby ładnie cala pokryć, sflaczale wychodzi i niemal spływa po ściance piramidy, delikatnie zachaczając od tej strony coile, ale to być może wina Battlestara, bo on dosyć delikatnie pompuje ten liquid z racji na ten guziczkowy mechanizm, być może w klasycznym ściskańcu bardziej energiczniej by ten liquid wyskakiwał i efekt byłby świetny. No ale...

No właśnie, bo przez ta panujacą ciasnote wewnątrz i nawiew praktycznie tuż obok grzałki z boku jakoś tak nie smaczyło mi to zbyt dobrze.Może rozczarowany mózg mi tak dopowiedział, ale no po chwili dripa odkręcilem, położyłem w szafce i tak leży. Postaram się z nim jeszcze pokombinować - może coś z tego będzie, traktujmy ten post jako takie moje spostrzeżenia na świeżo, po chwili użytku. :boi:
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Capstone RDA

Postautor: Magpieman » śr sty 01, 2020 10:24 pm

Raz2trzy pisze: to pewnie skrobne parę słów od siebie jak to idzie na squonkerze.


No i jak idzie na squonkerze? Minął ponad miesiąc a opisu nie ma. :)
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Capstone RDA

Postautor: Raz2trzy » wt lis 26, 2019 3:29 pm

No i namówili. Kropke nad i postawił ten gif, na którym widać jak pięknie te grzałki są polewane liquidem. Akurat w pewnej apce wujcia Alibaby jest przecena 50% i dorwałem go za bardzo przyjemną cenę. Jak już się z nim zaprzyjaźnie ( albo i nie? Choć wątpie ) to pewnie skrobne parę słów od siebie jak to idzie na squonkerze.
Awatar użytkownika
roll_nick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 18, 2018 10:57 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 101 razy
Otrzymał podzięk.: 113 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Capstone RDA

Postautor: roll_nick » wt lis 26, 2019 1:07 pm

Vandy Vape Pulse X


Obrazek
Obrazek
Vanitas vanitatum et omnia vanitas
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Capstone RDA

Postautor: Ramses » wt lis 26, 2019 12:15 pm

Magpieman pisze:jeśli ktoś zna jakieś inne RDA z górnym zakraplaniem, podobne do wyżej wymienionych, to niech się łaskawie podzieli tą informacją.

Vandy Vape Mutant RDA. Może Cię zainteresuje. Co prawda, posiada pionowy układ grzałek, ale dopływ liquidu - od góry.

Obrazek
Obrazek
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Capstone RDA

Postautor: Magpieman » wt lis 26, 2019 10:13 am

Jak widać, Vandy Vape Capstone RDA nie spotkał się ze zbytnim uznaniem w Salonie, a szkoda. Może zatem kilka słów o tym, dlaczego można go polubić.

Squonking powstał, jak wiadomo, w procesie ewolucji dripingu i miał zastąpić noszenie przy sobie dodatkowego sprzętu – buteleczki z płynem zakraplanym na grzałkę w RDA. Buteleczka powędrowała pod RDA i podaje płyn od dołu. I tu jest m.zd. pierworodny grzech całego systemu. W klasycznym RDA kapiemy bowiem na grzałkę z góry, w rezultacie cały sprzęt jest natychmiast gotowy do działania. Tzw. Instant Pleasure. Przy squonkowaniu płyn dochodzi na grzałkę od dołu, wędruje po bawełnie, nieraz jeden lub dwa centymetry, dochodzi do zwojów grzałki, rozchodzi się w bawełnie między zwojami. To wszystko trwa [za] długo. No Instant Pleasure. Tak naprawdę transport płynu w squonku jest dla mnie nawet gorszy niż w RTA. W obu systemach grzałka też nawilżana jest od dołu. Ale w RTA płyn nawilża bawełnę nieprzerwanie, w squonku musimy pompować i czekać. Rozwiązaniem tego problemu są RDA przygotowane konstrukcyjnie do zakraplania od góry, przy użyciu squonka. Jest to niestety nieliczna grupa, należą do niej tacy zawodnicy jak Mechlyfe Slatra RDA, OBS Cheetach RDA oraz nasz bohater Vandy Vape Capstone RDA. Najlepiej i chyba najprościej rozwiązano ten problem w OBS Cheetah, ale parownik ten nigdy nie zyskał uznania, ponieważ zasłużona firma OBS, która go zbudowała, z nieznanych powodów nie zainstalowała w nim regulowanego przepływu powietrza. Rynek generalnie odrzucił to RDA, a szkoda. Z kolei Slatra RDA ma chyba jakiś problem z wykonaniem, bo – jak widziałem na kilku filmach - płyn nawilża dobrze tylko jedną grzałkę. Ale przejdźmy do Capstone RDA.
Mam go od jakiegoś czasu i używam z przyjemnością. System zakraplania od góry działa skutecznie. Po naciśnięciu buteleczki z płynem grzałki są natychmiast nawilżone. W parowniku jest natomiast bardzo mało miejsca, ponieważ cały środek zajmuje metalowa piramida, która trzyma grzałki i we wnętrzu której wędruje płyn do góry. W rezultacie, w tym RDA można zainstalować tylko grzałki o niewielkiej średnicy, tak bezpiecznie do 2,5 mm średnicy. Szersze grzałki grożą zwarciem. Przepływ powietrza jest regulowany, ale tylko w metalowym capie. RDA ma bowiem na wyposażeniu dwa capy – jeden metalowy - ten ząbkowany, budzący liczne kontrowersje estetyczne [błyszczy jak kula w disco klubie, zdaniem innych przypomina tłuczek do mięsa], oraz drugi - przezroczysty, w którym regulacji powietrza nie ma. Jest za pełny widok na grzałki i kontrola na ich nawilżeniem. Poza tym, ponieważ w parowniku jest bardzo ciasno, powietrze nie ma się gdzie rozchodzić i z dwóch grzałek wędruje krótką drogą do spragnionego konsumenta. Smak jest zatem dobry.
Swoją drogą, jeśli ktoś zna jakieś inne RDA z górnym zakraplaniem, podobne do wyżej wymienionych, to niech się łaskawie podzieli tą informacją.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Capstone RDA

Postautor: Tommy Black » ndz cze 24, 2018 4:33 pm

Obrazek

Nowy, bardzo ciekawy RDA zaprojektowany przez Vapehappy i skonstruowany ze stali nierdzewnej, który posiada pin BF (Bottom Feeding.) Wymiary to 38 mm na 24 mm na 6 mm, Capstone RDA jest dostarczany z pojedynczym śrubowym sprężynowym zaciskiem dla łatwej obsługi. Vandy Vape Capstone przyjmuje innowacyjny system przepływu powietrza z rampą, zapewniający płynny przepływ i wytwarzający duże chmury.
Obrazek
Obrazek
Specifications:
Height: 38mm
Width: 24mm
Depth: 6mm
Wight: 105g
Waterfall Squonk Action
Single Screw Spring Loaded Capstone Deck
Ramp Airflow System
1 Piece PC Comp Cap
Dual Slotted Trapezoid Airflow (Single/Dual Coil Compatible)
Obrazek
Package Includes:
1 x Capstone RDA
1 x 810 Drip Tip
1 x Accessory Bag
1 x 510 Adaptor
1 x PC COMP Cap
Obrazek

Filmowy firstlook:

https://youtu.be/iPKqUjIbVCI

A teraz oddajmy głos twórcom - VapeHappy:

https://youtu.be/eplrWv6auYs

Cena ok. $24.00

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości