Cthulhu V2 Wielki Przedwieczny

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cthulhu V2 Wielki Przedwieczny

Postautor: Tommy Black » pn lis 09, 2015 6:45 pm

Bardzo Ci Pinguin dziękuję za kolejną świetną recenzję. Bardzo mi pomogła,bo mam ostatnio sporo problemów z wymianą sprzętu.
*wino*

PS
Niechcący mi się kliknęla "1" w reputacji.Uzupełnię niebawem o należną Ci ewidentnie "9"!
Awatar użytkownika
Pinguin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 22, 2015 5:53 pm
Lokalizacja: Gniazdo z patyków i kamyków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 34 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cthulhu V2 Wielki Przedwieczny

Postautor: Pinguin » pn lis 09, 2015 6:36 pm

Cuthulhu V2

Zanim zacznę opis pragnę poinformować iż zdjęć nie będzie gdyż są w pierwszym poście. :budda:

Czajniczek można zakupić w e-enzo.pl za 149zł (tak informacyjnie jak by kto szukał) *list*

Parowniczek od cthulhumod.com (moja wersja z drugiej ręki) jest dosyć ciekawą konstrukcją a za razem nietypową. Dlaczego ? O tym za chwilę. Zacznijmy najpierw od początku.

Cthulhu V2 przychodzi w plastikowym opakowaniu i nie jest super wyeksponowany czy inne cuda jak w przypadku Crowna. Wita nas naklejeczka z logiem Cthulhumod, po otwarciu oczom naszym ukazuje się parowniczek, zapasowe szkiełko, paczka oringów i uszczelek wraz z kultowym już niebieskim śrubczakiem, oraz metalowe "coś" (o tym w dalszej części) ?! Parowniczek napełniany od góry przez odkręcenie pierścienia z dripkiem, Regulacją przepływu powietrza oraz regulacja przepływu liquidu. Rozbieralne praktycznie wszystko po za pierścieniem regulacji przepływu powietrza (bo i po co to rozbierać). Wyczyszczony, wyparzony, osuszony parowniczek wypadało by poskładać więc zabieramy się za to jak za puzzle. Baniaczek poskładany baza w trakcie przygotowania i tutaj nagle małe zdziwienie... Pamiętacie metalowe "Coś" o czym wspominałem ? Grzałkę można nakręcić na dwóch różnych "bazach" RBA które można wymieniać ! Standardowa baza typu kayfun lub "coś", które okazało się bazą typu Velocity pod dualcoila ! *mrgreen* Na pierwszy ogień idzie pojedyncza baza typu kayfunowatego. Grzałeczka ukręcona na tytanie 0.24 ohm watka/bawełna przeciągnięta i ułożenie w kanalikach do wysokości półeczki (przykrywa ją metalowy odkręcany pierścień widoczny na bazie RBA). Przykręcone do zasilania, zakropione co by nie wyschlo ponownie, zablokowane na zasilaniu aby upewnić się ze nic sie nie zmieniło. Smoli całkiem zacnie ale nie po to kupione aby patrzeć przecie, przykręcony baniaczek i odcięty dopływ smakołyku do grzałki przez pierścień regulacji przepływu (takie radełkowane coś nad pierścieniem przepływu powietrza) i uzupełniamy baniaczek. Zakręcony wlew i zamontowany dripek, odblokowanie komory co by nasączyło się i po chwili pierwsza chmurka. Małe zdziwienie... zapomniałem że zablokowałem przepływ powietrza (który chodzi dość lekko w moim czajniczku) :facepalm: Ustawienie przeciągu i podejście drugie, smaczy całkiem zacnie... kilkadziesiąt chmurek i zbiornik później ... No smaczy na prawdę dobrze i chmurki są również zacne, ale...

No właśnie ! Ale ?!

Przecież to nie wszystko, jest jeszcze baza pod duala ! Obracamy parownik do góry gwintem (co by nie napisać d...ą ;) ) odkręcamy baniaczek i zdejmujemy pierścień kontroli przepływu liquidu. Odkręcamy pin+ wykręcamy szpilke plusową i zdejmujemy pojedynczą baze RBA bez niszczenia grzałki :D Zakładamy bazę duala składamy do momentu przykręcenia kręcenia grzałek i kręcimy. Dual z Tytanu 0.4 po 6 zwoi na 2,5mm mocujemy imbusikiem (tak też jest w zestawie) przeciągamy wate tak samo jak poprzednio do wysokości półeczki. Zakropione co by sie nie rozłaziło, przykręcamy baniaczek, komora odblokowana, ustawiamy przeciąg i łapiemy chmurke. Tutaj małe zaskoczenie, przepływ dużo większy niż na pojedynczej bazie i osobiście jest mi ciężko go dobrać (z racji tego kopce na pojedynczej). Smaczek również dobry ale zdecydowanie ta baza dla do płucnych kopciuchów.

To by było chyba na tyle z opisu czajniczka.

Cthulhu V2 ciekawy i nietypowy, smaczny i chmurzasty. Czy będzie odpowiedni dla wszystkich czy tylko dla nielicznego grona ? nie wiem. Za to zostanie w mojej kolekcji na pewno na długi czas. Odpowiada mi na pojedynczej grzałce (obecnie SS316L) z niewielkim 2mm ustawienie przepływu powietrza.

To tylko moja opinia i proszę się nie kierować wyłącznie tym wpisem. Recenzji już kilka jest a i opinie się znajdą na internetach. Nikt nie musi się ze mną zgadzać gdyż każdy Vapczy inaczej ;)

PS.
Niebawem się ukaże kolejna (trzecia) baza do tego parowniczka ale jak będzie wyglądała i smaczyła ? Nie wiadomo, możliwe że się skusze na zakup jeśli i cena będzie odpowiednia.

Starczy tych wypocin bo Cthulhu woła jeść. W razie czego można śmiało pytać postaram się odpowiedzieć na pytania których powyższy tekst nie wyjaśnił (ciężko pamiętać o wszystkim o co można zapytać ;) )

Smacznej chmurki Wszystkim *wino*
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Cthulhu V2 Wielki Przedwieczny

Postautor: Tommy Black » pn lis 09, 2015 7:38 am

Obrazek

Cthulhu leży uśpiony na dnie Pacyfiku w cyklopowym mieście R'lyeh, kiedy jednak gwiazdy ustawią się we właściwym porządku, powróci i odzyska władzę nad światem i wtedy nasz stwór Pinguin napisze o nim opowiadanie... :)
Ja dziś tylko go zaanonsuję.

Cthulhu V2 Features

22mm Diameter
Dual RBA Decks
Single Coil Deck
Two Sidemounted Post Dual Coil Deck
Raised Airholes
Top Fill System
4.7ml Tank Capacity
Fully Adjustable Dual Airflow Slots
12mm by 2mm Diameter
Adjustable Copper Contact
Additional PMMA Tank Section
Stainless Steel and Delrin Drip Tips Included
Colored Tank Seals for Customization
Stainless Steel, Glass, and PMMA Construction

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 33 gości