GeekVape Ammit MTL RTA

Awatar użytkownika
Paweu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: sob maja 05, 2018 11:00 am
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: Paweu » pn paź 14, 2019 12:53 pm

Właśnie tak ostatnio postąpiłem że swoim. Po prostu rozwiercilem w tej plastikowej części otwór do 4,5mm albo nawet 4,8 (już nie pamiętam). Tylko trzeba uważać, bo śliskie bydle z niego, omsknął mi się w kombinerkach i został na nim przytarty ślad ;) w każdym razie liquidu już przez niego nie piję

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Isia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: pn cze 22, 2015 7:18 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 89 razy
Płeć: Kobieta

GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: Isia » pn paź 14, 2019 12:41 pm

Gregory pisze:Zdobyłem sztukę Ammita MTL, wapuję od kilku dni i niestety muszę potwierdzić dziwną sytuację z kroplą liquidu na drip tipie, zmieniłem na jakiś stary z EgoAio box i problem ustąpił, hmm dziwne.
Szkoda bo ten oryginalny dripek mi się podoba i fajnie się komponuje z całością

Może przy pomocy iglaków (pilniki) powiększ nieznacznie wewnętrzną średnice dripa (zawsze kombinuję jak coś mi się podoba)
------------------------
:yes: Obrazek
------------------------

Tesla WYE 85W + Arbiter Solo RTA :yesyes:
Awatar użytkownika
Darek1966
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: pt paź 14, 2016 3:35 pm
Lokalizacja: Jawor
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podzięk.: 87 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: Darek1966 » pt paź 11, 2019 11:59 am

Czasem się zdarza że dedykowane przez producenta dripy mają poprostu za małą średnicę wewnętrzną i zaciągają lq często tak mam i wystarcza zmienić drip na szerszy, problem znika
Zasilania. SX mini SL,ijoy shogun, ehpro cold, ehpro cold steel,wismec, ijoy lux
Parowniki. Kayfun lite 19, millenium,i wiele innych
***** **

Obrazek
Awatar użytkownika
Gregory
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: wt mar 06, 2018 11:37 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 128 razy
Otrzymał podzięk.: 192 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: Gregory » pt paź 11, 2019 11:06 am

Zdobyłem sztukę Ammita MTL, wapuję od kilku dni i niestety muszę potwierdzić dziwną sytuację z kroplą liquidu na drip tipie, zmieniłem na jakiś stary z EgoAio box i problem ustąpił, hmm dziwne.
Szkoda bo ten oryginalny dripek mi się podoba i fajnie się komponuje z całością, co prawda z braku czegokolwiek do MTL włożyłem tą śmieszną grzałkę z zestawu, więc smakowo też jakoś 4 liter nie urywa.
Jak się uda to dziś odbiorę drut Fused Claptona MTL od Geekvape myślę o TYM i zrobię bardziej znośny setup, zobaczę wtedy czy problem z liquidem na dripku ustąpi.
Z takiego drutu ile polecacie zwojów ukręcić? Na 3mm czy może lepiej 2,5mm?
Obrazek :czajniczek:
lukikow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 10, 2019 4:59 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: lukikow » śr sie 28, 2019 6:57 pm

@
Awatar użytkownika
Paweu
dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Może w tym tkwił problem. Sprawdzę i dam znać.
Awatar użytkownika
Paweu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: sob maja 05, 2018 11:00 am
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: Paweu » śr sie 28, 2019 6:33 pm

lukikow pisze:Ustawienia: TC 220℃, 30W, TI (tu zgadywałem jaki to drut..).


No zdecydowanie źle zgadłeś... Grzałka z zestawu na pewno nie jest z tytanu. Jest z kanthalu. Nie używaj TC na kanthalu. I zdecydowanie zalecam zjechać z mocą co najmniej o 10W.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
lukikow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 10, 2019 4:59 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: lukikow » śr sie 28, 2019 5:45 pm

Sprzęcik dotarł do mnie kilka dni temu :D. Nie mając jeszcze własnego drutu skorzystałem z tego z zestawu. Tu początek ma moje delikatne rozczarowanie. Mianowicie mam wrażenie, że do moich płuc przedostaje się bardziej tłusta chmura niż w przypadku poprzedniego sprzętu (Melo 3). Odnoszę też dziwne uczucie w gardle :glaszcze: jakby klucha w gardle :ble:
Poprzedni sprzęt był DTL więc może to wina mojego przyzwyczajenia do zaciągania się wprost do płuc :?: Chociaż setup nie bobrzy
Setup jaki zrobiłem to:
- grzałka 1Ω,
- bawełna od Koh Gen Do, zaaplikowana metodą scottish roll
- baza 50/50
Ustawienia: TC 220℃, 30W, TI (tu zgadywałem jaki to drut..).
+Suicydalny+
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 9:57 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: +Suicydalny+ » wt sie 27, 2019 8:59 pm

Mam taką teorie, że w Ammicie te dwa kanały powietrzne w decku pod grzałką, to za duzo. Powietrza jest tyle samo, no i grzałka jest owiewana dodatkowo na większej powierzchni, ale to powietrze będzie miało mniejsza prędkość na wyjściu z kanału w porównaniu do jednego kanalu, przy takiej samej samej ilości zasysanego powietrza. Wiadomo, można by to w jakimś stopniu regulować średnica tych otworów, jednak mam wrażenie że to ciśnienie powietrza w Ammicie jest za słabe.
Dobra, zapytacie po co w ogóle poruszam taki temat. Ano dlatego, ponieważ mam wrażenie, że Ammit mnie po prostu często krztusi w porównaniu do innych atomizerów MTL.
Wapuje od wielu lat głównie metodą DTL, kiedyś urzywałem Berserkera (którego zgubiłem wraz z moją ulubioną Teslą Wye 85) teraz postanowiłem wrócić do MTLa i zauwazylem, że Ammit mnie czasami potrafi dusić. Moja dziewczyna która lubi sobie czasami ode mnie "pociumkać" też odnosi takie wrażenie.

Jeżeli nie wiecie o czym mowie, to spróbujcie sobie przymknąć powietrze na minimum w jakimś parowniku DTL i tak popykać z niego metodą MTL. Po chwili zauważycie, że chmurka zacznie was krztusić. Dzieje się tak dlatego, że pomimo skręcenia powietrza na minimum, gdzie uzyskamy opór taki jak parowniku stricte MTL, powietrze wydobywające się bezpośrednio na grzałkę nie będzie miało odpowiedniego ciśnienia by prawidłowo wymieszać się z kropelkami zatomizowanego płynu.
Wydaje mi sie, że podobnie dzieje się w moim Ammicie, choć oczywiście nie w aż takim stopniu. Być może niektórzy nawet tego nie poczują.

W ogóle, to spróbuję zaslepic ten boczny otwór i zobaczę co się będzie działo.
Dodam, że wiem jakie grzałki wsadza się do MTLa tak uprzedzając :)

Pozdrawiam.
lukikow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 10, 2019 4:59 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: lukikow » wt sie 27, 2019 12:27 pm

TheM pisze:Ja wapuję na ~0,45ohm, DTL (inny był zamysł) TC na 200-220*C i jest bajka.
Nie przypali na TC, jak problemy z transportem to można odkręcić capa na chwilę bądź zatkać palcami wloty i zassać i jedziesz dalej.

Mógłbyś pokazać swoje setup oraz napisać z czego się składa? Wybacz że wołam po kilku miesiącach od napisania posta.
PoProstuDawid
Płeć: nieokreślona

Re: GeekVape Ammit MTL RTA

Postautor: PoProstuDawid » pt sie 09, 2019 7:00 pm

Ok kompiler :) skad jesteś jeśli można wiedzieć? Bo jestem kierowcą na Polskę i podjadę i muszę spróbować od Ciebie "zawapować" bo ja zrobiłem wszelkie możliwe sety i dalej sok na ustniku. :)

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości