SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: Haze » pn mar 11, 2019 6:03 pm

Taaa, w zestawie... Jak dodasz do zestawu 15 juro :-)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Kajtek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:18 pm
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: Kajtek » pn mar 11, 2019 5:57 pm

Z ciekawości zamówiłem klona.Może się polubimy. Czy w ori szkiełko powiększające pojemność jest w zestawie?
Alepo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 23, 2018 10:05 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: Alepo » ndz mar 03, 2019 3:15 pm

Haze pisze:Powiedziałbym, że swobodny MTL, ale RDTL raczej nie.


Swobodny MTL to już coś więcej niż ciasno i pewnie trzeba dorzucić go do kolekcji z K5 *czajniczek*
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: Haze » ndz mar 03, 2019 1:14 pm

Powiedziałbym, że swobodny MTL, ale RDTL raczej nie.
Obrazek
Alepo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 23, 2018 10:05 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: Alepo » ndz mar 03, 2019 12:43 pm

Da się RDTL powapować na Kayfunie lite 2019 czy tylko ciasny MTL?Kiedyś miałem K Lite plus ale dawno i nie kojarze jak z przeciągiem.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: Haze » pt mar 01, 2019 6:16 pm

Czy Kayfun Lite 2019 jest warty wydawania 4 stów? Hmm..., zdecydowanie..., ten teges....., yyyyyyyyy..., raczej NIE! :?

Ale po kolei... Zacznijmy od oczywistego porównania do nobliwego pierwowzoru, a właściwie jego "lżejszej" wersji czyli Kayfuna 3 Lite:

Obrazek

Ogólny gabaryt, jak dla mnie, jest zdecydowanie zgrabniejszy w 2019-ce. Mam ją w wersji 24 mm i na zdjęciu ma już założoną przedłużkę, a i tak jest bardziej kompaktowa niż starszy brat. Mieści przy tym nawet nieco więcej liquidu bo takie "dobre" 5 ml (na upartego weszło by 5,5) vs 4,5 ml. Miło.

Budowa:

Obrazek

Tutaj już od wersji czwartej mamy ułatwienie polegające na zintegrowaniu komory z baniakiem. Dlaczego ułatwienie? Ponieważ w trójkach trzeba było ostrożnie układać watę, tak żeby nie przyciął jej komin podczas dokręcania, ewentualnie ułożyć ją dopiero po zakręceniu dolnej części komina, po czym jeszcze zakręcić jego górny dekiel. Niby drobiazg ale jak chcieliśmy np. tylko szybko wymienić watę i przepalić grzałkę to po drodze trzeba się jeszcze było ubabrać odkręcaniem pokrytego liquidem komina.

Deck (takie polskie słowo :mrgreen:):

Obrazek

Tutaj znowu jest łatwiej bo przy śrubach mamy kołnierze ograniczające "uciekanie" drutu podczas dokręcania. Kołnierze są odpowiednio podcięte żeby można było zawinąć drut unikając zwarcia z kominem. No i całkiem spore zatoki do upchnięcia waty. Rozstaw śrub i ogólny gabaryt komina całkowicie porównywalny i niezbyt duży. I to może być wadą dla niektórych waperów ponieważ za dużo nie da się tam zmieścić - na zdjęciu poniżej obydwa deki z założonym dosyć cienkim claptonem (0,2/0,12) ukręconym na rdzeniu 2 mm (zaledwie):

Obrazek

Widać, że coś na średnicy 2,5 mm może jeszcze wejdzie, ale 3 już raczej nie. Aczkolwiek to takie czepianie się na siłę bo 2-milimetrowy clapton wystarcza aż nadto do przyjemnego MTL-u!


No i jeszcze przeciąg, który jest GE-NIAL-NY, a konkretnie sposób jego ustawiania jest genialny. Zaadoptowany z "dużej" Trójki system regulacji śrubą, tym razem umieszczoną w pinie plusowym:

Obrazek

pozwala na płynną regulację od zera do 1,8 mm. Małe a cieszy! Koniec dylematów "hmm, ta dziura trochę za mała, a następna trochę za duża". Nie wspomnę już o Trójce Lite, w której przeciąg był jeden i przez to sporo waperów z niego rezygnowało bo nie byli w stanie się dostosować...

No i w końcu SMAK. Jest I-DE-AL-NY. Kropka. Jak na razie nie spotkałem MTL-owca, który byłby lepszy!

Podkreślę jeszcze tylko, że dotyczy to:
* MOICH kubków smakowych,
* MOICH liquidów (głównie tytoniowych),
* MOJEGO sposobu wapowania (spokojny MTL, taki na 1,2-1,5 mm).







- - -

Na tych trzech kreskach mógłbym w zasadzie zakończyć opis i zadowolony udać się na piwo. Tyle tylko, że bez odniesienia do obecnych realiów waperskich taki opis byłby z lekka niekompletny. Bo wcześniej napisałem wprawdzie, że nie znam MTL-owca, który byłby "smaczniejszy" i to prawda, ale znam za to kilka prawie tak samo smacznych. Pierwsze jakie przychodzą mi do głowy, i jakie porównałem, to Berserker i Centaur. Obydwie te konstrukcje nieznacznie przegrywają z Kayfunem w przypadku stonowanych bukietów, typu Bebeca, Kayfun potrafi wydobyć z nich trochę więcej niuansów. Ale już w przypadku mocniej aromatyzowanych składów (np. Amfora od MA) w ciemno są praktycznie nie do rozróżnienia. A w tej sytuacji ... PO CO PRZEPŁACAĆ (razy cztery)?? I od razu odpowiem :mrgreen:: oczywiście ze względów sentymentalno-snobistycznych! :ed:

PS1. A jeśli ktoś posiada Trójkę i zastanawia się nad 2019-ką? Krótko: wrażenia smakowe są nie do odróżnienia.

PS2. Grubasek jakoś tak dobrze się czuje na CUBE:

Obrazek
Obrazek
SuwMar
Płeć: nieokreślona

SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: SuwMar » sob lut 23, 2019 10:59 am

zuczek pisze:Ze standardów mam wszystkie, uwielbiam v.5. "Lite'ów" jakoś nigdy nie lubiłem ;-). Widzę trend pomniejszania parowników co też nie bardzo mi pasuje.


W tym przypadku są dwie wersje 22 i 24mm, także jeżeli tylko "przeciąg" odpowiada, to jak najbardziej TAK.
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 05, 2018 5:37 pm
Lokalizacja: Żory
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podzięk.: 92 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: zuczek » sob lut 23, 2019 10:52 am

Ze standardów mam wszystkie, uwielbiam v.5. "Lite'ów" jakoś nigdy nie lubiłem ;-). Widzę trend pomniejszania parowników co też nie bardzo mi pasuje.
Kajtek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:18 pm
Lokalizacja: Wrocław
Otrzymał podzięk.: 61 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: Kajtek » sob lut 23, 2019 10:25 am

Też bym się nad nim zastanowił ale baza jest dla mnie nie do przejścia. Miałem K5 i był u mnie 15minut ze względu na bazę i lqc.Z tego samego powodu nie kupię K5.2 chociaż chciałem na próbę klona kupić i sprawdzić czy coś mi się zmieniło.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoёMesto Kayfun [lite] MTL 2019

Postautor: Haze » pt lut 22, 2019 11:24 pm

Norrrmalnie spać nie mogłem przez DZIADA :mrgreen::

kay-order.png

:ed: :ed: :ed:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości