Wotofo Profile Unity RTA

Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: ErNOL » wt sty 21, 2020 5:34 pm

@eSCe sorki za mały off. Co to za mod z tym WPU masz? :-)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: eSCe » wt sty 21, 2020 5:20 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba

nie sądzę ;), ale mi jakoś jak składałem setup nawilżony na maksa taki sam mniej więcej co powyżej to zawsze się zalewało, po kilku setupach jak zaobserwuję inaczej to napiszę o tym bo mogło być tak, że po prostu miałem pecha i zruszała mi się bawełna podczas składania bazy z baniakiem.

PS @
Awatar użytkownika
Tomba
a możesz przeprowadzić u siebie jeszcze jeden test, ściąg baniak z E, napełnij, zostaw odkręcony na minutę żeby te bufory ruta zaabsorbowały LQ spowodowany zmianą ciśnienia, skręć, nie wapuj i połóż go dołem jednego ah w pozycji bocznej.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: Tomba » wt sty 21, 2020 5:04 pm

eSCe pisze:..... to nie można za bardzo nasączać bawełny bo podczas wkładania bazy do atomizera ta bawełna wygłaskana i mokra już nie będzie się stykała z kanałami LQ obudowy albo się przesunie i będzie lać.

Bardzo ładnie wszystko opisałeś, ale z tym się nie zgodzę, i sam dojrzejesz kiedyś do tego, że to nie jest prawdą.
Zawsze wsadzam nawilżoną na maksa. Grunt, to musi być wysoko podniesiona i to wystarcza w zupełności.
Przecież dzisiejszy tekst szczelności robiłem na tym samym setupie, który wczoraj Ci fotografowałem. Chyba nie sądzisz, że ją suszyłem?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
eSCe
Płeć: nieokreślona

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: eSCe » wt sty 21, 2020 4:56 pm

Potwierdzam, że przy zrobieniu dobrego setupu generalnie nie ma się do czego przyczepić i nic się nie poci i nie leje.
Jako, że ja jestem zawzięty i dopóki czegoś nie opanuję to będę siedział i siedział i siedział aż opanuję więc przychodzę z dobrą nowiną, że opanowałem ;)

Więc tak, z tego co ja zauważyłem to generalnie parownik ma dwa kanały doprowadzania LQ, jeden duży dolny i drugi mniejszy zaraz nad pierścieniem górnym kanału dolnego (tam gdzie musimy przepchać bawełnę podczas wickowania).
I w tym miejscu trzeba podkreślić, że nawet jak się zrobi dobry i poprawny setup to może lać, dlaczego?
Bo jak również można zauważyć podczas wkładania bazy do atomizera, że w części ze szkłem atomizera na samym dole jest frez, taki na 1-1.5 mm i trzeba przepchać bazę razem z bawełną przez ten frez spasowanie bazy do frezu jest idealne ale już kanały doprowadzające LQ w części atomizera są oddalone od kanałów LQ w bazie właśnie o te 1-1.5 mm.

Poprawny setup to nie tylko przygotowanie bazy i dobre wickowanie ale także ostrożne włożenie jej do baniaka w taki sposób żeby nie zruszyć bawełny tak żeby po złożeniu zdolegała do tych kanałów LQ w obudowie atomizera.

No i generalnie wczoraj zrobiłem jeszcze kilka testowych setupów i zauważyłem:
Jeżeli nawet zrobię idealny setup (dzięki @
Awatar użytkownika
Tomba
za wskazówki - były pomocne bardzo) to nie można za bardzo nasączać bawełny bo podczas wkładania bazy do atomizera ta bawełna wygłaskana i mokra już nie będzie się stykała z kanałami LQ obudowy albo się przesunie i będzie lać.

Mi zawsze powtarzalnie i bez żadnego wycieku wychodził (4 razy próbowałem) setup zrobiony i włożony na sucho w bazę, bez nasączania ruta, co to daje?
Wtedy jak wkładamy bazę do obudowy to nawet jak delikanie spłaszczy się bawełna to po włożeniu rozchodzi się ona na boki właśnie o te 1-1.5 mm i idealnie przylega do kanałów LQ. Wtedy tylko zalewam baniak, czekam z 5 minut pociągając kilka razy na sucho i gotowe ;)

Setup jaki najlepiej się u mnie sprawdził to ten poniżej włożony na sucho zawsze jest powtarzalny:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać bawełna troszeczkę wystaje poza obręcze właśnie na te 1-1,5 mm żeby po złożeniu przylegała do kanałów w obudowie.
Takie moje wnioski z zabawy w wickowanie Profile, oczywiście na początku popełniłem kilka błędów, ale jestem generalnie zadowolony z Parownika.

Po kilku tankowaniach wygląda to tak, jak widać nie ma nawet kropelki:

Obrazek

@
Awatar użytkownika
Tommy Black

Nie działa bawełna włożona do 1/2 ani 3/4 kanału, zawsze leje, @
Awatar użytkownika
Tomba
miał rację, że ten baniak jest inny, a jak jeszcze zrobiłem kilka setupów i zauważyłem właśnie ten frez w obudowie i oddalone kanały to ma to sens. W innych parownikach jeżeli po włożeniu wszystko się ładnie styka do siebie to można kombinować ale tutaj jednak nie.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: Tommy Black » wt sty 21, 2020 1:09 pm

Tomba pisze:Specjalnie dla Ciebie nagrałem drugi filmik (posłuchaj, czy zaciągnięcia są wystarczająco długie).


Tak, są wystarczająco długie, nieco dłuższe od moich. Taka jest istota tych atomizerów, to tylko DTL, w dodatku rasowe, solidne, męskie.
Ja się rzadko wypowiadam na temat atomizerów, zwłaszcza tam gdzie one ciekną. Za małe mam doświadczenie. Mnie, jeśli cieknie, to po kilkunastu minutach już nie cieknie.
Czasem zajmuje mi to dłużej. Każdy atomizer trzeba sobie rozgryźć, oswoić, dysponować warsztatem jakimś. I manualnym i sprzętowym i rzeczowym.( bawełna, grzałki, płyny, miernik ).
Ja nie mam zdolności technicznych, manualnych, na dodatek ledwo widzę. Czasem dużo mnie to kosztuje ale nie narzekam.
I tyle ode mnie żeby nie powstał kolejny :offtopic: a Tobie @
Awatar użytkownika
Tomba
zbiorcza "20" za oba filmy i objaśnienia dla wiernych... :smile:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: Tomba » wt sty 21, 2020 12:58 pm

Tommy Black pisze: I jeszcze sposób chmurzenia, długie mocne zaciągnięcia...

Bardzo mi miło, że mnie cenisz. Specjalnie dla Ciebie nagrałem drugi filmik :) (posłuchaj, czy zaciągnięcia są wystarczająco długie).
Dokładnie zrobisz to samo przy takim ułożeniu bawełny w kanałach jak pisałem. Nawilżanie jest odpowiednie i nic nie bobrzy.



W tym parowniku, jak jest za mało bawełny w kanałach, to występuje nadtransport i grzałka potem strzela, skwierczy i ogólnie gorzej pracuje atomizer.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: Tommy Black » wt sty 21, 2020 12:22 pm

Tomba pisze:Mam nadzieję, że już nikt nie będzie miał problemów z prawidłowym setupem w tym parowniku.


Też mam, chciałbym mieć. @
Awatar użytkownika
Tomba
cenię Twoją dociekliwość i upór. Tak się właśnie zdobywa wiedzę. Nie tylko waperską.
A ja się usprawiedliwię tylko. Moja rada z przycięciem bawełny była tylko do @eSCe, nikomu innemu bym jej nie proponował. Miał On wtedy już ten bufor, ( Rutkowski ) i chciałem aby z tak przyciętą bawełną zaobserwował efekty. I jeszcze sposób chmurzenia, długie mocne zaciągnięcia...
Ja nie mam problemów nie tylko z Unity, a o tym buforze, wielokrotnie już pisałem.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: Tomba » wt sty 21, 2020 12:03 pm

Mam nadzieję, że już nikt nie będzie miał problemów z prawidłowym setupem w tym parowniku.
Na pierwszej stronie, w pierwszym poście na dole, są fotki jak prawidłowo przyciąć bawełnę.
Kolega @eSCe - porobił piękne fotki (od strony 34), najpierw jak nie należy układać bawełny, i z moimi komentarzami doszedł już do prawidłowego ułożenia.
Wystarczy to sobie przeczytać, pooglądać, przemyśleć i powielić. Większej filozofii tu już nie ma.
Jeszcze powtórzę (o tym pisał też @
Awatar użytkownika
Metall
w innym topicu o Doomie), że Ci co mają problem z doborem odpowiedniej ilości bawełny, powinni zastosować sznurówkę 6mm (np. Wotofo xFiber).
Obrazek
To znacznie ułatwia prawidłowe wickowanie.
Powodzenia.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: Maciejko » wt sty 21, 2020 11:28 am

@
Awatar użytkownika
Tomba
ja po prostu muszę mieć potwierdzenie, wszystkiego co przeczytam. Wynika to z tego, że Abraham Lincoln kiedyś napisał na swoim Twitterze, że nie wolno bezkrytycznie wierzyć we wszystko, co ludzie piszą w Internecie. :P
W każdym razie, zwracam honor. Teraz to mi zaimponowałeś. :)
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: wertjacek » wt sty 21, 2020 10:56 am

Nie rozumiem problemu z tym setupem, dla mnie to jeden z tych prostych, mało wymagających, przeciągam dwa paski bawełny, górny przycinam przy siatce, dolny obsadzam w kanały i po sprawie. Ja też dolewam jak wyżej na filmie i nic nie wycieka.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości