The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

nosferatu997
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: nosferatu997 » pn sty 18, 2016 9:53 pm

Od kilku godzin testuje sobie prototyp. Grzałki nie montowałem, ponieważ poprzedni "tester" zostawił je "w spadku" :) Ułożyłem FF bez specjalnego przykładania się do tej czynności, nie było to specjalnie trudne moim zdaniem, nie przykładem się do tego, bo byłem ciekaw czy wiele trudu trzeba włożyć czy jednak niekoniecznie. Okazuje się, że nie trzeba kto wie jakich zabiegów przeprowadzać - setup w pełni udany, bez żadnego problemu. Nic nie cieknie, zero bobra itd. Zamykanie dopływu liqiudu też działa miło. Smak jest super - o tym przekonałem się już na spotach. Chmurka jak dla mnie ogromna - nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

Moje zdanie jest takie - wlew liquidu, który zamierzacie wprowadzić bardzo się przyda i to dobry pomysł, te śrubki w bazie - fakt lepiej jak będą bardziej "standardowe". Oringi wygląda na to, że są ok, bo nic nie cieknie. Zamykanie dopływu liquidu też bym zostawił - taka innowacja, znajdzie swoich zwolenników, a nie przeszkadza w niczym. Tylko baniaczek zmienić i kupuje :)
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr cze 10, 2015 12:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: MakeZZZ » pn sty 18, 2016 8:00 pm

Bryła 3D finalnej wersji Husara. Na ostatnim zdjęciu widać wspomniany sposób nalewania liquidu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bassmaster
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: Bassmaster » pn sty 18, 2016 7:40 pm

Tommy Black pisze:Ale dla kogoś kto pozostał przy "rurkach" to może być problem...


Baza dolna Husara będzie miała i tak fi 22mm ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: Tommy Black » pn sty 18, 2016 7:27 pm

Bassmaster pisze:Pytanie do Was: czy średnica zewnętrzna najlepiej aby była fi 22mm czy może być 23-24mm?


Mnie się wydaje,że w sytuacji kiedy i tak większosć z nas używa różnych boxów,22 czy 24 mm nie robi aż takiej różnicy.W przeciwieństwie do wygody obsługi i formy oddawania smaku.
Ale dla kogoś kto pozostał przy "rurkach" to może być problem...
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: wt cze 16, 2015 9:31 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 462 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: bezi2 » pn sty 18, 2016 7:20 pm

Jak dla mnie 23 jest jak najbardziej akceptowane.
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
Bassmaster
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: Bassmaster » pn sty 18, 2016 7:13 pm

Dokładnie jak Mateusz napisał tubka z poliwęglanu, która zamyka dopływ liquidu na razie zostanie ale już myślę nad połączeniem pyrex-u ze stelażem z kwasówki (bardzo dziękuję Staremu Chemikowi za jego sugestie, do tej pory wiedziałem tylko, że poliwęglan może mieć kontakt z artykułami spożywczymi i stąd ten materiał), niestety takie rozwiązanie na pewno poszerzy baniak z 22mm do 23-24mm (jeszcze nie wiem).
Pytanie do Was: czy średnica zewnętrzna najlepiej aby była fi 22mm czy może być 23-24mm?
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr cze 10, 2015 12:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: MakeZZZ » pn sty 18, 2016 1:53 pm

Odbyliśmy dzisiaj z Markiem długą rozmowę na temat tubki i zastosowanego materiału. Dokładnie przeczytaliśmy wpisy na blogu i zasięgnęliśmy porady również w innych źródłach wiedzy. Zdawaliśmy sobie sprawę, że wykorzystanie plastiku może powodować niechęć u wielu osób, jednak po dłuższych rozmowach postanowiliśmy iść w tę stronę. Pyrex został odrzucony ze względu na zbyt dużą niedokładność wymaganą przy stworzeniu pierwotnej wersji systemu zamykania. Niestety firma, która miała dostarczać nam produkt nie podołała wyzwaniu.

Do rzeczy, czyli jak chcemy zareagować i, mam nadzieję, odpowiedzieć na Wasze uwagi. Marek pomimo braku większej aktywności temat bardzo uważanie śledzi. Dzisiaj odbyliśmy pierwszą prowizoryczną burzę mózgów jak spełnić Wasze oczekiwania. W najbliższym czasie powstanie projekt wytworzenia systemu zamykania wykorzystujący pyrex oraz stal. Tutaj chciałbym podziękować AdamowiDz (AdamDz'owi), który pchnął nas w bardzo ciekawym kierunku, który chcemy dalej rozwijać. Jednocześnie nie rezygnujemy z plastikowego pojemnika, który dzięki swojej nieskomplikowanej konstrukcji, dalej jest podstawowym komponentem Husara.

Możecie być pewni, że jeśli uda nam się wytworzyć sensowny projekt uwzględniający pyrex oraz stalowy stelaż, zostanie on dołączony do zestawu. Projekt ten wymaga jednak sporo czasu i testowania metodą prób i błędów, więc ani Marek, ani ja nie jesteśmy w stanie ręczyć w tym momencie za osiągnięcie sukcesu.
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: matatiti » pn sty 18, 2016 12:19 am

Jak dla mnie, to Husar mógłby się obyć bez tego całego mechanizmu otwierania i zamykania komory z liquidem. Wydaje mi się to zbędnym gadżetem, który znacznie komplikuje temat związany z materiałem jaki ma być użyty do budowy baniaka.
Mejku i Marku, czy nie można byłoby zrobić prostej komory rezygnując z tego mechanizmu i wsadzić tam wtedy szkło, pyrex lub stal? Myślę, że taka prosta wersja znalazłaby wielu zwolenników i nabywców. Sam chętnie wtedy bym się w tym gronie znalazł, bo i tak mam już w nawyku każdorazowo odkręcając jakikolwiek parownik, trzymać i odstawiać go do góry nogami.
:budda:
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: wt cze 16, 2015 9:31 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 462 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: bezi2 » ndz sty 17, 2016 8:37 pm

Ja też jestem za szkłem a jak się nie da to zrobić po prostu zbiornik stalowy i koniec.
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: AdamDz » ndz sty 17, 2016 6:36 pm

Też uważam że zastosowanie plastiku to cofanie się w czasie, rozumiem jednak że potrzebny jest element z materiału który potrzebuje idealnego spasowania czyli podatny na obróbkę, jedyna myśl jaka przychodzi mi do głowy to zastosowanie metalu który podda się tak precyzyjnej obróbce, jednak oznacza to brak podglądu na zasób zbiornika, jest jednak jedno wyjście by pogodzić jedno i drugie, a jako przykład podam rozwiązanie z Subtanka, czyli stelaż z metalu a na nim szklana tubka z pyrex-u na dwóch oringach, wiem to komplikuje sprawę i podnosi koszta, ale to chyba jedyne sensowne rozwiązanie.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: realg i 41 gości