The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 330
Podziękował: 68 razy
Otrzymał podzięk.: 391 razy

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: bezi2 » 18 sty 2016, 20:20

Jak dla mnie 23 jest jak najbardziej akceptowane.
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4918
Podziękował: 2773 razy
Otrzymał podzięk.: 8989 razy

Postautor: Tommy Black » 18 sty 2016, 20:27

Bassmaster pisze:Pytanie do Was: czy średnica zewnętrzna najlepiej aby była fi 22mm czy może być 23-24mm?

Mnie się wydaje,że w sytuacji kiedy i tak większosć z nas używa różnych boxów,22 czy 24 mm nie robi aż takiej różnicy.W przeciwieństwie do wygody obsługi i formy oddawania smaku.
Ale dla kogoś kto pozostał przy "rurkach" to może być problem...
Awatar użytkownika
Bassmaster
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 24
Otrzymał podzięk.: 15 razy

Postautor: Bassmaster » 18 sty 2016, 20:40

Tommy Black pisze:Ale dla kogoś kto pozostał przy "rurkach" to może być problem...

Baza dolna Husara będzie miała i tak fi 22mm ;)
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21
Otrzymał podzięk.: 50 razy

Postautor: MakeZZZ » 18 sty 2016, 21:00

Bryła 3D finalnej wersji Husara. Na ostatnim zdjęciu widać wspomniany sposób nalewania liquidu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nosferatu997

Postautor: nosferatu997 » 18 sty 2016, 22:53

Od kilku godzin testuje sobie prototyp. Grzałki nie montowałem, ponieważ poprzedni "tester" zostawił je "w spadku" :) Ułożyłem FF bez specjalnego przykładania się do tej czynności, nie było to specjalnie trudne moim zdaniem, nie przykładem się do tego, bo byłem ciekaw czy wiele trudu trzeba włożyć czy jednak niekoniecznie. Okazuje się, że nie trzeba kto wie jakich zabiegów przeprowadzać - setup w pełni udany, bez żadnego problemu. Nic nie cieknie, zero bobra itd. Zamykanie dopływu liqiudu też działa miło. Smak jest super - o tym przekonałem się już na spotach. Chmurka jak dla mnie ogromna - nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

Moje zdanie jest takie - wlew liquidu, który zamierzacie wprowadzić bardzo się przyda i to dobry pomysł, te śrubki w bazie - fakt lepiej jak będą bardziej "standardowe". Oringi wygląda na to, że są ok, bo nic nie cieknie. Zamykanie dopływu liquidu też bym zostawił - taka innowacja, znajdzie swoich zwolenników, a nie przeszkadza w niczym. Tylko baniaczek zmienić i kupuje :)
AdamDz
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 401 razy

Postautor: AdamDz » 19 sty 2016, 11:18

Średnica 22 mm. to rozmiar uniwersalny pod rurki i boxy, 23-24 mm. w zasadzie przyjmie większość boxów, ale jest jeszcze opcja jak np. w Kajfun V4 lub Billow V2 które tylko dołem mają rozmiar 22 mm. a góra jest szersza, przy czym moim zdaniem te atomizery nie tracą wcale na urodzie.
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MakeZZZ » 19 sty 2016, 14:59

AdamDz pisze:Średnica 22 mm. to rozmiar uniwersalny pod rurki i boxy, 23-24 mm. w zasadzie przyjmie większość boxów, ale jest jeszcze opcja jak np. w Kajfun V4 lub Billow V2 które tylko dołem mają rozmiar 22 mm. a góra jest szersza, przy czym moim zdaniem te atomizery nie tracą wcale na urodzie.

Taki właśnie jest plan. Dół pozostanie 22mm, baniak 23-24 - zobaczymy co uda nam się tam upchnąć. Jest jeszcze opcja, że baniak będzie stalowy bez pyrexu i będzie to wyglądało tak jak na środkowym zdjęciu brył.
AdamDz
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 401 razy

Postautor: AdamDz » 19 sty 2016, 16:38

MakeZZZ pisze:
AdamDz pisze:Średnica 22 mm. to rozmiar uniwersalny pod rurki i boxy, 23-24 mm. w zasadzie przyjmie większość boxów, ale jest jeszcze opcja jak np. w Kajfun V4 lub Billow V2 które tylko dołem mają rozmiar 22 mm. a góra jest szersza, przy czym moim zdaniem te atomizery nie tracą wcale na urodzie.

Taki właśnie jest plan. Dół pozostanie 22mm, baniak 23-24 - zobaczymy co uda nam się tam upchnąć. Jest jeszcze opcja, że baniak będzie stalowy bez pyrexu i będzie to wyglądało tak jak na środkowym zdjęciu brył.

Nie będzie to przeszkadzało w użytkowaniu, ale jednak straci na atrakcyjności, jeśli ja miałbym to zrobić, to jednak stawiał bym na jakieś okienko podglądowe liquidu, bo przecież nie musi być szkło na cały tank, wystarczyło by tak jak np. w Tajfunie-Kajfunie4, czyli dolna połowa metal a górna połowa szkło.
Ale dokładnie to mogło by być wykonane tak, że toczycie całą tuleję baniaka metalową, jako że dół pełni określoną funkcję i nie jest do ruszenia, no więc staczacie górną połowę lub więcej tulejki pod grubość szkła i robicie cztery okienka do podglądu i miejsce na dwa oringi w stoczonej części, w ten sposób powstaje stelaż bo zostają 4 słupki łączące górę i dół, nakładacie szklaną tulejkę w wytoczone miejsce i całość zamyka się górnym kapem który jak widać jest ściągany w celu napełniania, w ten sposób nic nie odstaje, jednak by uniknąć zbyt dużej wagi całości, to ścianka szklanej tubki powinna być możliwie cienka. Koszt wzrasta o małą tubkę pyrex i dodatkową robociznę.
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MakeZZZ » 19 sty 2016, 16:51

Pomysł fajny, ale usłyszeliśmy, że pozostawienie otwartej od góry krawędzi pyrexu może powodować jego kruszenie i odpryski. Trzeba go jeszcze zabezpieczyć od góry.

Tubka metalowa jest na wypadek niepowodzenia wykonania stalowo-pyrexowej konstrukcji ;)
nosferatu997

Postautor: nosferatu997 » 19 sty 2016, 18:07

Tubka metalowa dla mnie spoko, już nawet oczyma wyobraźni widzę jak to będzie wyglądało, dużo miejsca na skrzydła husarii i na logo :)
Przeniesione z Atomizery do Atomizery on 14 maja 2016, 18:06 przez tinOFbeer

Wróć do „Atomizery”