The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Awatar użytkownika
darek.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 12, 2015 7:18 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: darek. » śr sty 20, 2016 10:38 am

MakeZZZ pisze:
Jest jeszcze jeden powód dla którego staramy się trzymać trochę z daleko od skrzydeł, a mianowicie jest to logo GG.

To teraz pytanie zwrotne. Jak widzicie ten marketing?
Wiem że nie jest łatwo stworzyć logo/grafikę husarza z pióropuszem ale niby dlaczego ma być łatwo? Wyobraź sobie jakie wrażenie taki husarz mógłby zrobić, musi się podobać! Od husarza i pióropusza do skrzydeł GG jest naprawdę daleka droga.

Samo Husar Vapes i te kropki/kwadraciki z boku są ok. Krótka, chwytliwa, łatwo wpadająca w pamięć nazwa.
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr cze 10, 2015 12:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: MakeZZZ » śr sty 20, 2016 10:07 am

Tommy Black pisze:Oczywiście to Wasz projekt,Wasza praca i możecie robić co chcecie,ale skoro pytaliście...to my możemy się produkować i na pewno nasze uwagi nie są ani przeciwko Wam,ani nie są oblepione typowym polskim krytykanctwem.


Takie uwagi są dla nas najcenniejsze ;) Gdyby wszystko Wam się podobało podejrzewałbym jakąś mocną nieszczerość. Tak ja jak i Marek bardzo cenimy sobie Waszą konstruktywną krytykę, taki właśnie jest cel tego tematu - usłyszeć co o tym myślicie i spróbować się w miarę możliwości odnieść do Waszych uwag.

Tommy Black pisze:No i nie rozumiem też napisu: "Husar Vapes"


To jest nazwa firmy pod którą powstanie Husar. Ze względu na to, że większość Husarów trafi prawdopodobnie na rynki zagraniczne chcemy zachować jakieś bardziej międzynarodowe akcenty w nazwie. Może macie inne pomysły? Co prawda zostało to zaakceptowane, ale może uda się jeszcze coś pozmieniać ;)

Tommy Black pisze:Ja też nie rozumiem nie samego logo,ale kontekstu w jakim został umieszczony.


Powiem szczerze, że ja też nie :lol: :lol: Podoba mi się, ale nie rozumiem kontekstu. Należy tutaj wspomnieć, że osobami odpowiedzialnymi za grafiki jest agencja reklamowa, która w ramach przysługi, wykonuje dla nas cały projekt.

darek. pisze:Uruchomiłem wyobraźnię na 100% - dalej nie widzę skrzydeł Jeśli parownik ma się nazywać Husar i po wzięciu do ręki mam od razu wiedzieć że jest z Polski to do cholery ma tam być husarz albo co najmniej popiersie/pióropusz husarski a nie zniekształcona ósemka/kokarda!


Spróbuje odrobinę obronić projekt. Nie jest prosto zrobić dobrą husarską grafikę przy zachowaniu pewnego stylu oraz nie powielając obecnych grafik innych firm. Zależy nam na elegancji oraz na produkcie premium. Z tego powodu nie chcemy zbytnio sprawiać wrażenia czegoś "typowo" polskiego - często pokrywającego się z tandetnym marketingiem. Planem było przeniesienie Husara w XXI wiek, najwidoczniej słabo wyszło :lol: :lol: Znaki, że produkt jest z Polski będą wszędzie i z dumą będziemy potwierdzać pochodzenie naszego czajnika, nie chodzi o ukrywanie naszej polskości. Na opakowaniu znajdzie się polska flaga oraz informacja o produkcji w Polsce.

Faktycznie ja również nie do końca rozumiem to co jest teraz, ale szczerze powiedziawszy podoba mi się. Jest jeszcze jeden powód dla którego staramy się trzymać trochę z daleko od skrzydeł, a mianowicie jest to logo GG.

To teraz pytanie zwrotne. Jak widzicie ten marketing?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: Tommy Black » śr sty 20, 2016 8:31 am

darek. pisze:Logo, plakat - nie podoba mi się, bardzo! Parownik - podoba mi się, bardzo!


W ramach solidaryzmu społecznego pójdę z Darkiem na drinka! ;)
Ja też nie rozumiem nie samego logo,ale kontekstu w jakim został umieszczony.No i nie rozumiem też napisu: "Husar Vapes"
Oczywiście to Wasz projekt,Wasza praca i możecie robić co chcecie,ale skoro pytaliście...to my możemy się produkować i na pewno nasze uwagi nie są ani przeciwko Wam,ani nie są oblepione typowym polskim krytykanctwem. :) *czajniczek*

PS
"Gość z brodą" sprawia wrażenie jakby miał Husara,ale nie chciał nikomu oddać. :lol:
Awatar użytkownika
darek.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 12, 2015 7:18 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: darek. » śr sty 20, 2016 7:42 am

Uruchomiłem wyobraźnię na 100% - dalej nie widzę skrzydeł :D Jeśli parownik ma się nazywać Husar i po wzięciu do ręki mam od razu wiedzieć że jest z Polski to do cholery ma tam być husarz albo co najmniej popiersie/pióropusz husarski a nie zniekształcona ósemka/kokarda!

Druga sprawa co ten gościu z brodą robi na tym plakacie? To jest reklama odżywki do włosów, olejku do brody czy Husar'a? Bo do wyglądu husarza to temu hipsterowi całkiem daleko. Sporo krytyki (co do grafik) ode mnie ale czasem warto napisać co się myśli.

Logo, plakat - nie podoba mi się, bardzo! Parownik - podoba mi się, bardzo!

Kibicuję Wam i to mocno, mam nadzieję że ze względu na "oczekiwania społeczne" dacie radę z pyrexem (chociaż mi jakoś specjalnie na tym nie zależy).
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr cze 10, 2015 12:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: MakeZZZ » wt sty 19, 2016 7:34 pm

Dobrze, że podoba Wam się pomysł z metalową tubką. Zawsze dobrze mieć opcję zapasową. Co do loga na tubce to świetny pomysł. Pobudziło to moją wyobraźnię, skrzydła polskiego orła, nie za wiele ma do Husara, ale ważne że nasze. Obecny projekt logo:

Obrazek

Obrazek
nosferatu997
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: nosferatu997 » wt sty 19, 2016 5:07 pm

Tubka metalowa dla mnie spoko, już nawet oczyma wyobraźni widzę jak to będzie wyglądało, dużo miejsca na skrzydła husarii i na logo :)
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr cze 10, 2015 12:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: MakeZZZ » wt sty 19, 2016 3:51 pm

Pomysł fajny, ale usłyszeliśmy, że pozostawienie otwartej od góry krawędzi pyrexu może powodować jego kruszenie i odpryski. Trzeba go jeszcze zabezpieczyć od góry.

Tubka metalowa jest na wypadek niepowodzenia wykonania stalowo-pyrexowej konstrukcji ;)
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: AdamDz » wt sty 19, 2016 3:38 pm

MakeZZZ pisze:
AdamDz pisze:Średnica 22 mm. to rozmiar uniwersalny pod rurki i boxy, 23-24 mm. w zasadzie przyjmie większość boxów, ale jest jeszcze opcja jak np. w Kajfun V4 lub Billow V2 które tylko dołem mają rozmiar 22 mm. a góra jest szersza, przy czym moim zdaniem te atomizery nie tracą wcale na urodzie.


Taki właśnie jest plan. Dół pozostanie 22mm, baniak 23-24 - zobaczymy co uda nam się tam upchnąć. Jest jeszcze opcja, że baniak będzie stalowy bez pyrexu i będzie to wyglądało tak jak na środkowym zdjęciu brył.

Nie będzie to przeszkadzało w użytkowaniu, ale jednak straci na atrakcyjności, jeśli ja miałbym to zrobić, to jednak stawiał bym na jakieś okienko podglądowe liquidu, bo przecież nie musi być szkło na cały tank, wystarczyło by tak jak np. w Tajfunie-Kajfunie4, czyli dolna połowa metal a górna połowa szkło.
Ale dokładnie to mogło by być wykonane tak, że toczycie całą tuleję baniaka metalową, jako że dół pełni określoną funkcję i nie jest do ruszenia, no więc staczacie górną połowę lub więcej tulejki pod grubość szkła i robicie cztery okienka do podglądu i miejsce na dwa oringi w stoczonej części, w ten sposób powstaje stelaż bo zostają 4 słupki łączące górę i dół, nakładacie szklaną tulejkę w wytoczone miejsce i całość zamyka się górnym kapem który jak widać jest ściągany w celu napełniania, w ten sposób nic nie odstaje, jednak by uniknąć zbyt dużej wagi całości, to ścianka szklanej tubki powinna być możliwie cienka. Koszt wzrasta o małą tubkę pyrex i dodatkową robociznę.
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr cze 10, 2015 12:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: MakeZZZ » wt sty 19, 2016 1:59 pm

AdamDz pisze:Średnica 22 mm. to rozmiar uniwersalny pod rurki i boxy, 23-24 mm. w zasadzie przyjmie większość boxów, ale jest jeszcze opcja jak np. w Kajfun V4 lub Billow V2 które tylko dołem mają rozmiar 22 mm. a góra jest szersza, przy czym moim zdaniem te atomizery nie tracą wcale na urodzie.


Taki właśnie jest plan. Dół pozostanie 22mm, baniak 23-24 - zobaczymy co uda nam się tam upchnąć. Jest jeszcze opcja, że baniak będzie stalowy bez pyrexu i będzie to wyglądało tak jak na środkowym zdjęciu brył.
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: AdamDz » wt sty 19, 2016 10:18 am

Średnica 22 mm. to rozmiar uniwersalny pod rurki i boxy, 23-24 mm. w zasadzie przyjmie większość boxów, ale jest jeszcze opcja jak np. w Kajfun V4 lub Billow V2 które tylko dołem mają rozmiar 22 mm. a góra jest szersza, przy czym moim zdaniem te atomizery nie tracą wcale na urodzie.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości