The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 503
Podziękował: 3112 razy
Otrzymał podzięk.: 1974 razy

Re: The Husar - Czyli Bassmaster tworzy :)

Postautor: robert » 02 kwie 2016, 22:36

Wiecie co mnie najbardziej zaskoczyło w tym parowniku?Szybki dobór ilości waty i sposób jej ułożenia.Wszystkie inne atomizery przy pierwszym rozruchu mi kapryszą.Za dużo waty ,za mało waty.Tutaj pierwsze podejście i jest super,naprawdę.Fakt że wcześniej poczytałem co pisali inni testerzy Huzara.Jutro sprawdzę jak pracuje na dwóch grzałkach.Po niedzieli wysyłam go dalej,nie chcę się za bardzo przyzwyczajać.Niech to będzie krótka i szybka znajomość,tak jak szybka wakacyjna miłość.Jednak zapamiętam ją na zawsze.

Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 175
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 173 razy

Postautor: tinOFbeer » 05 kwie 2016, 18:40

Wielkie podziękowania dla Hussar Vapes

Obrazek
Obrazek
Riccardo

Postautor: Riccardo » 06 kwie 2016, 12:41

Hussar rządzi. Rewelacyjnie smaczy, ma prostą i bardzo dobrze wykonaną konstrukcję, nie jest przekombinowany. Łatwość setupu i funkcjonalność stawiają ten parownik w ścisłej czołówce moich ulubionych. A dzięki mojej dziewczynie, Matiemu i Majkowi mam już dwa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 3453
Podziękował: 1512 razy
Otrzymał podzięk.: 2205 razy

Postautor: Haze » 08 kwie 2016, 21:55

No to popróbowałem i ja. Wersji prototypowej. Już od pierwszego rzutu oka na wykonanie i pierwszego sztacha czuć, że JEST DOBRZE. Na pewno mamy do czynienia z parownikiem ze szczytu obecnie dostępnej puli tanków. No dobrze, ale ponieważ w temacie oddawania smaku nie lubię takiego ogólnego gadania o górnych półkach itp. ;) porównałem Husara z paroma innymi sprzętami:

Obrazek
Od lewej: Huzar, BF99, Tilemahos 2.5, Kay Lite.

Test postanowiłem zrobić na lekko zmodyfikowanym, ogólnie znanym, przepisie na klona Bobasa - głównie ze względu na to, że jest tam pierdyliard aromatów, których różnorodność daje każdemu parownikowi duże pole do popisu w zakresie oddawania smaku. W dodatku zamiast klasycznego banana użyłem w nim DX Banana Cream, który jest taki dość "soczysty" (wręcz za bardzo jak na ten przepis).
Parowniki poleżały sobie przez noc w kąpieli, potem zrobiłem dość klasyczne konfigi: Kanthal A1 0,35mm, 5,5 zwoju z odstępami na trzpieniu 2,5mm:

Obrazek

Wychodzą okolice 0,8 ohma dla każdego parownika. W to MUJI według potrzeb:

Obrazek

Moc 18W i jazda ...

No i w sumie to myślałem, że będę się miotał od parownika do parownika próbując doszukać się różnic w smaku, ale nie, zwycięzca wyłonił się natychmiast i został nim ... BF99 :shock: Sam się zdziwiłem, ale jego przewaga była WYRAŹNA, a polegała na tym, że do tego soczystego bukietu dołożył nutę smakową niewyczuwalną w pozostałych parownikach. Nie wiem skąd się tam wzięła :D ale jest fajna i nie do uzyskania w reszcie peletonu.
No OK, czyli zostaje trzech zawodników, a właściwie to dwóch bo poczciwy Kayfun szybko odpadł ze względu na spłaszczenie smaku. Spłaszczenie czyli mniejszą intensywność jego oddawania. Tragedii nie było ale pozostali dwaj zawodnicy byli zdecydowanie bardziej soczyści. No i dopiero teraz zacząłem się miotać :evil: Do teraz żongluję Huzarem i Tilkiem i ostatecznie wydaje mi się, że ten drugi jest minimalnie bardziej soczysty, ALE trzeba pamiętać że Tilkiem bawię się od ponad roku a na Huzarze to mój trzeci setup. W związku z czym uznaję je za RÓWNORZĘDNE.

Tak więc nie będę wielce oryginalny i powiem, że warto rozejrzeć się co by tu zastawić i nabyć Huzara - czapki z głów przed Twórcami.

A ja sobie poczekam na wersję mini bo, jak widać na pierwszym zdjęciu, dla mnie to trochę za długi dryblas.
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 303
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy

Postautor: bezi2 » 13 kwie 2016, 07:42

Świetna recenzja Haze!!!
Szczerze przyznam że również miałem duży dylemat aby wskazać jednoznacznego zwycięzcę w kategorii oddawania smaku. Husar starł się według mnie z najlepiej smaczącymi parownikami jakie miałem dotąd okazję testować:
Tilemahos v2
Tilemahos v2 plus
Penelope v4
Gem Rta
Hurricane
Kayfun 4
Na placu boju pozostał Husar, Penelopka i Tilly tuż za nimi ale jednak słabiej Gemik i Hurricane.
Nie wskażę jednego zwycięzcy gdyż każdy z nich inaczej interpretuje smaki. Każdy z nich jest doskonały. Tak więc również czekam na mniejszą wersję i odkładam pieniążki.

Obrazek

Obrazek
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
Przeniesione z Atomizery do Atomizery on 14 maja 2016, 18:06 przez tinOFbeer

Wróć do „Atomizery”