Vandy Vape Kylin M RTA

Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 35
Podziękował: 62 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy

Re: Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Szymon » 11 cze 2019, 22:47

Lazarus, jaki problem miałeś z Profile RTA? Jak byś mógł porównać jeszcze smak w obu parownikach

Awatar użytkownika
Lazarus
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 57
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Lazarus » 11 cze 2019, 23:18

Szymon pisze:Lazarus, jaki problem miałeś z Profile RTA? Jak byś mógł porównać jeszcze smak w obu parownikach

Męczyłem się z watą bawełną i przeciekami. Później zaczął działać popranie, wycieki ograniczyły się do momentu w którym dolewałem parownik. Właśnie co do smaku jest bardzo podobny, szczerze nie jestem w stanie stwierdzić różnicy, myślałem że Kylin będzie tracił przez Top Airflow ale według mnie tak nie jest. Niestety Profile'a się pozbyłem jakiś czas temu a z chęcią bym porównał smak z obydwu na żywca.
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4563
Podziękował: 1734 razy
Otrzymał podzięk.: 2297 razy

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » 12 cze 2019, 14:02

Kylin M vs Wotofo Profile Unity RTA – obiecałem porównanie, więc proszę :)

Obrazek

Oczywiście setup taki sam w obu parownikach. Grzałka 0,18. Zadana moc 50W. Oczywiście ten sam liquid.

Obrazek

Setup. Pierwszy skopałem, bo za mocno przyciąłem (zbyt blisko uciąłem przy grzałce i za mało zostało mi waty w kanały na dole bazy), co skutkowało zalaniem bazy.
W drugim setupie zostawiłem więcej waty po bokach od grzałki (ok 2mm) no i dałem dużo w kanały.
Nie radzę eksperymentów z mniejszą ilością waty – te 6mm jest jak najbardziej ok (w zestawie też są dwie sztuki 6mm).
Setup w zasadzie jest bardzo prosty. Tu plusik dla Kilina.
Mały problem jest z tym, że przy zastosowaniu grzałki 0,18 – boxy wskazują mi wartość 0,20 Ohma (dwa razy to sprawdzałem na dwóch grzałkach).
Podejrzewam, że grzałka głębiej wchodzi w zaciski i stąd ta różnica.

Obrazek

Smak – mam wielki problem w ocenie, w którym parowniku jest lepszy. Jest bardzo zbliżony, ale w WPU jest jednak ciut bardziej wilgotny. Naprawdę nie mogę rozstrzygnąć.
Zaciągam się na zmianę i ciężko mi określić lidera. Ale już jak miałbym na siłę, to chyba mały plusik dla WPU.

Chmura jest gęsta i przeciąg duży. Natomiast WPU jest nieco cichszy. W Kylinie jest inna cyrkulacja powietrza i pewno dlatego jest głośniejszy.

Pojemność 4,5ml (bąbel) była zapewne określona po zalaniu parownika z całkowicie suchą watą.
Próbowałem zadozować taką ilość strzykawką i wtedy przy zamykaniu capa trochę wyciekło spod niego i dodatkowo zalało bazę – trzeba było strząsnąć nadmiar liquidu.
Faktycznie weszły 4ml na jeszcze wilgotną bawełnę. Jeden duży zbiornik odparowałem w trakcie 115 puffów. Wynik ten jest proporcjonalny do WPU.

Wycieki i pocenie – kompletnie nie wystąpiły (oprócz wyżej opisanego napełniania zbyt dużą ilością liquidu).

Drip średnica w Klinie jest znacznie większa, natomiast jest ograniczona średnica komina, więc można powiedzieć, że średnice są porównywalne.
Drip siedzi bardzo porządnie - nawet bardzo trudno go wyjąć.

Wygląd – tu chyba dałbym plus na korzyść Kylina. W mojej ocenie jest ładny, sprawia wrażenie bardzo solidnego i masywnego.
Jakość bez zastrzeżeń. Jest niższy o całą wysokość dripa WPU.

Reasumując:
 Czy jest lepszy? Nie
 Czy jest porównywalny? Tak
 Czy cieknie? Nie
 Czy się poci? Nie
 Czy setup prosty? Tak
 Czy setup prostszy niż w WPU? Tak
 Czy przeciąg wystarczający? TAK
 Czy większy niż w WPU? Nie
 Czy lepsza jakość chmurki? Nie - bardzo porównywalna
 Czy jest ładniejszy? Tak (ale to rzecz gustu)
 Czy warto posiadać? TAK
 Czy warto posiadać, gdy się ma już WPU ? Niekoniecznie. No chyba, że ktoś chce mieć dwa parowniki na mesha, to wtedy bym brał jako drugi Kylina.

Jeszcze kwestia ceny. Na 3fvape różnica wynosi 6,3 dolca na korzyść WPU.

Chciałem jeszcze porównać z Wotofo Profile Unity RDA, ale już mi się nie chce ;) i raczej nie ma to sensu.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem w dylematach ;)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, 14:29 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 23
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 40 razy

Postautor: 60N20 » 12 cze 2019, 14:28

To jak już tak testujesz, to zamień między nimi drip i sprawdź wrażenia akustyczno-smakowe :)

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
KaciPL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy

Postautor: KaciPL » 12 cze 2019, 14:33

@
Awatar użytkownika
Tomba
pod jakim względem WPU jest lepszy od Kylin M RTA? Który według Ciebie mniej cieknie? Zastanawiam się który atomizer wybrać :/
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 254
Podziękował: 98 razy
Otrzymał podzięk.: 67 razy

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Vukotich » 13 cze 2019, 13:39

KaciPL pisze:@Tomba pod jakim względem WPU jest lepszy od Kylin M RTA? Który według Ciebie mniej cieknie? Zastanawiam się który atomizer wybrać :/

WPU nie cieknie, ale tylko pod warunkiem wykonania prawidlowego setupu. A z tym wiele osob ma problem. Natomiast Kylin M to gorny airflow, wiec nawet jak sie zrypie setup szanse na wyciek sa baaardzo male.

Swoja droga odkad mam WPU Kajtki V5 glownie zbieraja kurz, to chyba przestawie sie na meshe w ogole i.. coz... trzeba bedzie zakupic tego Kylina :)
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » 13 cze 2019, 13:59

Szymon pisze:
Ps. teraz jeszcze został Ci nexMesh Sub Ohm tank od OFRF :smile:

Nie – to nie dla mnie.
60N20 pisze:To jak już tak testujesz, to zamień między nimi drip i sprawdź wrażenia akustyczno-smakowe :)

Zamieniłem – bez różnicy.
KaciPL pisze:@Tomba pod jakim względem WPU jest lepszy od Kylin M RTA? Który według Ciebie mniej cieknie? Zastanawiam się który atomizer wybrać :/

Tobie polecam Kylina z tego powodu o którym napisał Kol. Vukotich:
Vukotich pisze:WPU nie cieknie, ale tylko pod warunkiem wykonania prawidlowego setupu. A z tym wiele osob ma problem. Natomiast Kylin M to gorny airflow, wiec nawet jak sie zrypie setup szanse na wyciek sa baaardzo male.

@
Awatar użytkownika
Vukotich
- jak masz ochotę na drugi parownik meshowy, to możesz śmiało brać Kylina.
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 141
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 70 razy

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: trusiu » 14 cze 2019, 19:38

Odnośnie różnic Kylina M i Profile Unity wydaje mi się, że w tym pierwszym chmura jest bardziej wilgotna. Sprawdzałem jeden po drugim na tym samym boxie i liqudzie. Powoduje to większe zużycie soczku płynu.

Wysłane z mojego SM-J610FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » 14 cze 2019, 20:47

trusiu pisze:Odnośnie różnic Kylina M i Profile Unity wydaje mi się, że w tym pierwszym chmura jest bardziej wilgotna.

No to mamy odmienne odczucia.
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik

Postautor: Tomba » 15 cze 2019, 07:46

Wróć do „Atomizery”