Vandy Vape Kylin M RTA

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » wt lut 04, 2020 9:33 pm

Z1p420 pisze:Dodam jeszcze, że mam Profile RDA i smak niektórych lq jest lepszy, a niektórych gorszy w porównaniu z Kylinem.

Po pierwsze nie porównuje się takich parowników - to są różne typy.
Po drugie tak jest, że jedne smaczą lepiej, a inne gorzej na konkretnym parowniku. Dlatego często powtarzam, że dobieram liquidy do konkretnych parowników.

Z1p420 pisze:Duża jest różnica między Profile a Kylinem?

Tak, jest dość wyraźna.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Z1p420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 07, 2019 9:48 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Z1p420 » wt lut 04, 2020 9:17 pm

ErNOL pisze:
Z1p420 pisze:Siema chłopaki jest sens wymienić Kylina na Unity? :oo:


Czy jest sens? Każdy jest inny. Jeden ma swoich zwolenników, drugi ma swoich. Smak lepiej oddaje Unity, łatwiejszy moim zdaniem jest Kylin. Oba są dobra, oba są inne. Najlepiej mieć oba i korzystać zamiennie :D





Dodam jeszcze, że mam Profile RDA i smak niektórych lq jest lepszy, a niektórych gorszy w porównaniu z Kylinem. Czytałem dużo, że Kylin - płytki smak itd. Więc nie wiem. Duża jest różnica między Profile a Kylinem?
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: ErNOL » wt lut 04, 2020 8:15 pm

Z1p420 pisze:Siema chłopaki jest sens wymienić Kylina na Unity? :oo:


Czy jest sens? Każdy jest inny. Jeden ma swoich zwolenników, drugi ma swoich. Smak lepiej oddaje Unity, łatwiejszy moim zdaniem jest Kylin. Oba są dobra, oba są inne. Najlepiej mieć oba i korzystać zamiennie :D
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Z1p420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 07, 2019 9:48 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Z1p420 » wt lut 04, 2020 8:07 pm

Siema chłopaki jest sens wymienić Kylina na Unity? :oo:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » ndz sty 26, 2020 7:28 am

@
Awatar użytkownika
Asgan
- tu sobie poczytaj jakie zdanie mają ludzie o premiksach: viewtopic.php?f=5&t=6189.
Wczoraj nie mogłem znaleźć tego topica, więc zapodaję teraz.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » sob sty 25, 2020 9:06 pm

Asgan pisze:Ok to w takim razie jaka jest różnica miedzy premiksem czerwony smok a jak zrobie z tego samogon, znaczy z esencji :D? (Chodzi mi o różnicę między koncentratami a gotowymi premiksami o tych samych smakach - czy dodają do premiksów jakies badziewia a do esencji nie ?)

Nikt Ci nie powie dokładnie jaka jest różnica, bo nikt nie zna składów recepturowych. Sam musisz przetestować i to stwierdzić.
Natomiast najczęściej problemy z grzałkami i bawełną mają użytkownicy premiksów. To da się zauważyć na forum.
Mi jedno wickowanie wystarcza spokojnie na 3 tygodnie. Oczywiście jest różnica, bo ja używam jednocześnie kilkunastu parowników i nie katuje jednego na okrągło, ale i tak sporo liquidu zużyję, nim wymienię bawełnę. Liquidy, które sam robię są bezbarwne lub prawie bezbarwne i nie są przesłodzone jak premiksy. Grzałki meshowe wymieniam jeszcze rzadziej.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Asgan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 8:08 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Asgan » sob sty 25, 2020 7:53 pm

Ok to w takim razie jaka jest różnica miedzy premiksem czerwony smok a jak zrobie z tego samogon, znaczy z esencji :D? (Chodzi mi o różnicę między koncentratami a gotowymi premiksami o tych samych smakach - czy dodają do premiksów jakies badziewia a do esencji nie ?)
Pamiętam ze jak robiłem to smak był taki sam prawie, tyle ze taniej. Od kąd urodziła mi się córcia to poprostu nie mam czasu zajmować się pędzeniem :) ale widzę, że znowu muszę do tego wrócić, jeśli przez to będę mógł bawełnę wymieniać przynajmniej raz w tygodniu.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » sob sty 25, 2020 7:14 pm

Asgan pisze: ale do czego są premixy w takim razie.

Najprościej powiedzieć, że są do duupy, ale są też do robienia kasy na tych, którym się nie chce robić samogonów. Ot i tyle w temacie premiksów.

Asgan pisze:PS1: Może sprzedać Unity, Kylina i kupić DOOMA :P.

Jak się ma opanowanego Wotofo Profile Unity, to na Doomie nie osiągniesz wcale nic lepszego. To są bardzo porównywalne parowniki.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Asgan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 8:08 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Asgan » sob sty 25, 2020 6:29 pm

Mam dokładnie ten sam problem co Mario96. Nie będę wklejał fotek na razie, bo były by takie same :).
Problem polega na tym, że 30-40 pierwszych buchów smak jest perfekcyjny, po tym czasie zaczyna się psuć i na meshu pojawiają się brązowe przebarwienia.
Czasem przez środek grzałki, czasem w poprzek, czasem jakieś wzorki nieregularne.

Kończy się na tym, że smak wszystkiego co zaleje jest taki sam.
Przez to dziadostwo bawełnę wymieniam 3 razy dziennie :D .

Używałem bawełny Wotofo 6m/60mm tej z Profile Unity, bawełny z vandy Vape dołączonej do zestawu, Coton Bacon V2, Coton Bacon Prime ( 1/2 paska, 3/4 , nawet cały),
Vapefly Firebolt (3 knoty, 4 , dzis nawet upchałem tam 5 knocików ale czuć było bawełnę a potem od razu brązowa grzała.)
teraz zakupiłem LVS Easy Cotton.

Czy to wina wickowania ? Od razu mówię, że używałem wszystkich dostępnych metod z YT, Forum i sam próbowałem coś wykminić.
Czy może wina premixów? Niby mówicie że lepiej wapować na samogonach, ale do czego są premixy w takim razie. Nawet na Vape penie 22 grzałkę wymieniałem co 2-3 tyg i smak był lepszy.
Aaaa i najważniejsze. Jak kupowałem Kylina to ziomek ze Vape shopu mi zaawickowal i wapując te same premixy nie musiałem przez 2 tyg wymieniać bawełny(włożył oryginalną bawełnę, i tak rozczesał, że zostało może 2/3 z całego knota dociął równo z bazą ułożył i tyle. )

Wapuje aktualnie Go Bears mono Gruche, duo Opuncja/Marakuja , dillons Poziomica i selfie Aloes Kaktus Cytryna.
Na tym ostatnim wytrzymywała mi grzała 3 dni, ale on ma najintensywniejszy smak, po 1 dniu słabł ale przebijał się ponad ten dziwny smak .

Przepraszam za tę Epopeje ale już nie mam siły. Na samą bawełnę przez miesiąc wydałem tyle, że masakra.

PS: Unity Profile - ten sam problem.
PS1: Może sprzedać Unity, Kylina i kupić DOOMA :P.
JohnDoe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: JohnDoe » czw sty 16, 2020 9:07 pm

Od jakiegoś czasu miałem problem z częstym przepalaniem się bawełny w moim Kylin M, przez co musiałem wymieniać ją co dwa dni. Na początku myślałem, że to wina setupu, tj. ułożenia i przycięcia bawełny. Dopiero po długim czasie zacząłem zastanawiać się czy może coś jest nie tak z premixami, których używam (tak jak tutaj wcześniej koledzy wspominali). No i tak było. Wapowałem m.in. premixy od Horny Flava, a w nich jest ogromna ilość słodzików. Aktualnie zakupiłem jeden z premixów od Moreish Puff i problem ustąpił. Wynik - 7 dni bez bobra, a nawet brak przebarwienia na bawełnie.

Także jeśli ktoś ma problem z częstym przepalaniem się grzałki, to polecam na początku zrobić przegląd premixów/ liquidów.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Shoto i 2 gości