Vandy Vape Kylin M RTA

KaciPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 12, 2019 12:30 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: KaciPL » śr cze 12, 2019 12:33 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
pod jakim względem WPU jest lepszy od Kylin M RTA? Który według Ciebie mniej cieknie? Zastanawiam się który atomizer wybrać :/
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: 60N20 » śr cze 12, 2019 12:28 pm

To jak już tak testujesz, to zamień między nimi drip i sprawdź wrażenia akustyczno-smakowe :)

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » śr cze 12, 2019 12:02 pm

Kylin M vs Wotofo Profile Unity RTA – obiecałem porównanie, więc proszę :)

Obrazek

Oczywiście setup taki sam w obu parownikach. Grzałka 0,18. Zadana moc 50W. Oczywiście ten sam liquid.

Obrazek

Setup. Pierwszy skopałem, bo za mocno przyciąłem (zbyt blisko uciąłem przy grzałce i za mało zostało mi waty w kanały na dole bazy), co skutkowało zalaniem bazy.
W drugim setupie zostawiłem więcej waty po bokach od grzałki (ok 2mm) no i dałem dużo w kanały.
Nie radzę eksperymentów z mniejszą ilością waty – te 6mm jest jak najbardziej ok (w zestawie też są dwie sztuki 6mm).
Setup w zasadzie jest bardzo prosty. Tu plusik dla Kilina.
Mały problem jest z tym, że przy zastosowaniu grzałki 0,18 – boxy wskazują mi wartość 0,20 Ohma (dwa razy to sprawdzałem na dwóch grzałkach).
Podejrzewam, że grzałka głębiej wchodzi w zaciski i stąd ta różnica.

Obrazek

Smak – mam wielki problem w ocenie, w którym parowniku jest lepszy. Jest bardzo zbliżony, ale w WPU jest jednak ciut bardziej wilgotny. Naprawdę nie mogę rozstrzygnąć.
Zaciągam się na zmianę i ciężko mi określić lidera. Ale już jak miałbym na siłę, to chyba mały plusik dla WPU.

Chmura jest gęsta i przeciąg duży. Natomiast WPU jest nieco cichszy. W Kylinie jest inna cyrkulacja powietrza i pewno dlatego jest głośniejszy.

Pojemność 4,5ml (bąbel) była zapewne określona po zalaniu parownika z całkowicie suchą watą.
Próbowałem zadozować taką ilość strzykawką i wtedy przy zamykaniu capa trochę wyciekło spod niego i dodatkowo zalało bazę – trzeba było strząsnąć nadmiar liquidu.
Faktycznie weszły 4ml na jeszcze wilgotną watę. Jeden duży zbiornik odparowałem w trakcie 115 puffów. Wynik ten jest proporcjonalny do WPU.

Wycieki i pocenie – kompletnie nie wystąpiły (oprócz wyżej opisanego napełniania zbyt dużą ilością liquidu).

Drip średnica w Klinie jest znacznie większa, natomiast jest ograniczona średnica komina, więc można powiedzieć, że średnice są porównywalne.
Drip siedzi bardzo porządnie - nawet bardzo trudno go wyjąć.

Wygląd – tu chyba dałbym plus na korzyść Kylina. W mojej ocenie jest ładny, sprawia wrażenie bardzo solidnego i masywnego.
Jakość bez zastrzeżeń. Jest niższy o całą wysokość dripa WPU.

Reasumując:
 Czy jest lepszy? Nie
 Czy jest porównywalny? Tak
 Czy cieknie? Nie
 Czy się poci? Nie
 Czy setup prosty? Tak
 Czy setup prostszy niż w WPU? Tak
 Czy przeciąg wystarczający? TAK
 Czy większy niż w WPU? Nie
 Czy lepsza jakość chmurki? Nie - bardzo porównywalna
 Czy jest ładniejszy? Tak (ale to rzecz gustu)
 Czy warto posiadać? TAK
 Czy warto posiadać, gdy się ma już WPU ? Niekoniecznie. No chyba, że ktoś chce mieć dwa parowniki na mesha, to wtedy bym brał jako drugi Kylina.

Jeszcze kwestia ceny. Na 3fvape różnica wynosi 6,3 dolca na korzyść WPU.

Chciałem jeszcze porównać z Wotofo Profile Unity RDA, ale już mi się nie chce ;) i raczej nie ma to sensu.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem w dylematach ;)
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Lazarus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 11, 2019 7:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Lazarus » wt cze 11, 2019 9:18 pm

Szymon pisze:Lazarus, jaki problem miałeś z Profile RTA? Jak byś mógł porównać jeszcze smak w obu parownikach


Męczyłem się z watą bawełną i przeciekami. Później zaczął działać popranie, wycieki ograniczyły się do momentu w którym dolewałem parownik. Właśnie co do smaku jest bardzo podobny, szczerze nie jestem w stanie stwierdzić różnicy, myślałem że Kylin będzie tracił przez Top Airflow ale według mnie tak nie jest. Niestety Profile'a się pozbyłem jakiś czas temu a z chęcią bym porównał smak z obydwu na żywca.
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Szymon » wt cze 11, 2019 8:47 pm

Lazarus, jaki problem miałeś z Profile RTA? Jak byś mógł porównać jeszcze smak w obu parownikach
Awatar użytkownika
Lazarus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 11, 2019 7:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Lazarus » wt cze 11, 2019 8:16 pm

A ja swojego mam już od ponad tygodnia. Oczywiście przepłaciłem bo wzięty stacjonarnie w dniu premiery, tak więc ta przyjemność kosztowała mnie niecałe 180zł.
Kupiony w wersji Black, bardzo przyjemny w użytkowaniu parownik. Jak do tej pory nie uświadczyłem z nim żadnych problemów, dodam że nie miałem wielu godzin styczności z meshem (poza Profile RTA ale wolę o tym nie wspominać) więc spodziewałem się czegokolwiek co przysporzy mi kłopotów z użytkowaniem i miałem wiele obaw. O dziwo nic z tego.. W pudełku znajdziemy w sumie cztery grzałki, dwie 0.15 Ohm i dwie 0.20 Ohm, przejściówkę na 510, uszczelki i inne pierdoły drobiazgi oraz dodatkowy bulbglass. Jedyne czego mi brakowało to inny ustnik z racji na to, że ten fikuśny mi się aż tak nie podoba. Mesha zamontowanego z zestawu mam 0.15 om, śmiga na 55w jak ta lala, jeżeli chodzi o smak dla mnie jest na pewno bardziej wyrazisty niż w moich poprzednich parownikach. Do tego przeciąg jest świetny (większy niż w Profile RTA) a i pracuję nawet cicho. Ostatnim moim faworytem był Zeus X, zastąpił go obecny Kylin M, więc jestem spełniony. Dla mnie bajka!

Ps. Trochę się grzeje, aczkolwiek nie jestem pewien czy to cecha parownika czy problem w tym, że często go katuję na pełnym słońcu.
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Szymon » wt cze 11, 2019 7:04 pm

Tomba, w takim razie czekamy z niecierpliwością :smile:
Ps. teraz jeszcze został Ci nexMesh Sub Ohm tank od OFRF :smile:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » wt cze 11, 2019 5:04 pm

Wiem, wiem Chłopaki, że czekacie, ale poczekajcie jeszcze do jutra. Cały czas testuję i pojawiają się nowe wnioski. Musiałem też zrobić drugi setup. Trzeba się z tym przespać :)
Ci co mają Wotofo Profile Unity RTA na razie niech nie kupują ;)
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Vukotich » wt cze 11, 2019 1:36 pm

Dawaj dawaj Tomba! Jestem sakramencko ciekaw czy warto zakupic tego Kylina, jezeli juz mam UP w posiadaniu :)
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Tomba » wt cze 11, 2019 10:23 am

Szybki meldunek z trasy wyścigu ;) Lider już się pojawił.
Obrazek
Wieczorem powinienem wiedzieć coś więcej.

W komplecie:
Obrazek
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Daro1971, realg, turpiss i 50 gości