Vandy Vape Kylin M RTA

Maro2380
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 02, 2018 7:58 pm
Lokalizacja: Krakow
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Maro2380 » ndz lut 14, 2021 10:54 pm

Hej, mam parownik ponad rok i ostatnio zaczął strasznie barwić jego zawartość na taki czerwono/pomarańczowy kolor. Wszystko wymyłem, wyczyściłem i wymieniłem. Problem nadal jest. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Vlad » śr sty 27, 2021 8:41 pm

Vlad pisze:Ja dzielę od niedawna jeden płatek na trzy, odrywam wierzchnią warstwę i w sumie teraz jest najlepiej. Jak dawałem pół płatka, zdarzało się że część po wyjęciu była sucha. Tylko że ja mam dwie sprężynki. Także niekoniecznie więcej, bo mimo wszystko Kylin jest dość prosty w obsłudze, ale też przynajmniej u mnie dość wymagający co do grubości nośnika. Nie wiem na ile to jest wina Muji, ale np na początku trochę siorbie, po połowie zbiornika jest ok, a po kilku zalaniach trzeba trochę pogrzebać, bo zaczyna bobrzyć. Zwykle 35W i 15 omów [MOD: ???]. Z ciekawości spróbuje innych nośników.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

DP

Oczywiście miało być 0.15 oma, 15 omów to pewnie ma blacha na czołgu, albo żebrówka.[emoji6]

Nie mogłem już edytować tamtego posta.

A btw, nie mogę odpisywać na priv jak coś, dlatego piszę tu. Tapatalk już niewiele może na tym Forum, a w kompie mam już dość grzebania.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 20, 2021 6:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: przemoert » śr sty 27, 2021 4:45 pm

Muji przyszło, zrobiłem nośnik z całych 2 listków (bez tych wierzchnich warstw), wyczesałem, żeby w kanałach było luźno i na razie jest OK. Nie bawiłem się w rollowanie, tylko porozdzielałem płatki i z tego zrobiłem wałek. Zobaczymy co będzie dalej, bo na razie trochę przedawkowałem nikotynę i muszę odpocząć. ;)


M.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Vlad » śr sty 27, 2021 2:06 pm

Ja dzielę od niedawna jeden płatek na trzy, odrywam wierzchnią warstwę i w sumie teraz jest najlepiej. Jak dawałem pół płatka, zdarzało się że część po wyjęciu była sucha. Tylko że ja mam dwie sprężynki. Także niekoniecznie więcej, bo mimo wszystko Kylin jest dość prosty w obsłudze, ale też przynajmniej u mnie dość wymagający co do grubości nośnika. Nie wiem na ile to jest wina Muji, ale np na początku trochę siorbie, po połowie zbiornika jest ok, a po kilku zalaniach trzeba trochę pogrzebać, bo zaczyna bobrzyć. Zwykle 35W i 15 omów [MOD: ???]. Z ciekawości spróbuje innych nośników.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

DP
przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 20, 2021 6:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: przemoert » śr sty 27, 2021 1:31 pm

@
Awatar użytkownika
ToYz

Dzięki za odpowiedź.
Tak jak pisałem, kiedy używam jednego listka, wydaje się go za mało. Przechodzi pod meshem bez żadnego problemu. Robiłem dokładnie tak, jak jest we wszystkich poradnikach. Odrywałem te wierzchnie warstwy, rozciągałem, odrywałem końcówki, które były bardziej gęste. Następnie rolowałem, przeciągałem pod meshem, rozczesywałem, zakraplałem, przepalałem, żeby sprawdzić czy nie ma hotspotów. W tej fabrycznej bawełnie, którą założyłem testowo, postanowiłem nawet nie bawić się w rozczesywanie. Wsadziłem, obciąłem, wcisnąłem do kanałów, tyle ile tego zostało i działa bez problemu. Tylko tak jak mówiłem: wydaje się, że jej jest o wiele więcej niż mi wychodzi z rollowania. Niestety jeszcze mi paczka nie doszła, żebym mógł zrobić zdjęcia. Ba, jak dojdzie, to mogę nawet nagrać filmik jak to robię, byleby mi ktoś powiedział co robię źle. :(

eD
Awatar użytkownika
ToYz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: wt maja 05, 2020 10:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: ToYz » śr sty 27, 2021 1:21 pm

@
Awatar użytkownika
przemoert
w Kylin M i Vapefly Siegfried używam płatów Muji 60x50. Odrywam 3mm resztę roluje. Włożenie takiej bawełny jest dość ciężkie, trzeba wspomóc się pęsetą, jeśli masz z tym problem możesz odkręcić siatkę z jednej strony i wtedy ułożyć bawełnę. Jeszcze nie miałem bobra, chyba że zabrakło płynu :ble: . Pamiętaj też, żeby po założeniu nośnika zmniejszyć moc przez kilka pierwszych zaciągnięć i patrzeć czy pojawiają się bąbelki. Rozczesz też trochę końcówki, żeby ułatwić przepływ płynu.
przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 20, 2021 6:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: przemoert » śr sty 27, 2021 1:05 pm

Ludzie, potrzebuję pomocy. Kupiłem, założyłem grzałkę, wsadziłem bawełnę z zestawu i było super. Przyszedł czas na zmianę nośnika i padło na Muji. Próbowałem te wszystkie scottish rolle. W każdym poradniku używają jednego płatka i tak też robiłem. Jednak za każdym razem bóbr. Zużyłem 10 płatków, próbowałem też po prostu je rozłożyć na drobne fragmenty i z tego składałem knota. Za każdym razem nie dało się używać. Miałem jeszcze jedną bawełnę z zestawu, więc postanowiłem ją założyć, żeby sprawdzić czy będzie to samo. Założyłem i jest doskonale. Rzecz, którą zauważyłem, to że fabrycznej waty bawełny jest o wiele więcej. Z trudem przechodzi pod meshem. I teraz pytanie: jak wy wszyscy to robicie, że wystarczy wam jeden płatek Muji, a niektórym nawet mniej? Aktualnie zużyłem wszystkie, które miałem (kupiłem w E-dymie na sztuki), ale dzisiaj przyjdzie już normalna paczka od Muji, więc chciałem zasięgnąć porad jak to zrobić poprawnie? Bo po prostu jakbym nie kombinował, to z jednego płatka wydaje się, że jest za mało waty bawełny pod meshem.


 ! Wiadomość od: Selene
Witaj @
Awatar użytkownika
przemoert
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
Możesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.Obrazek
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Bezimienny » czw sty 14, 2021 6:35 am

@
Awatar użytkownika
Bachur
, jeżeli masz dobrego mechanika, porządne ogniwa, potrafisz budować grzałki i odpowiada Ci taki sposób wapowania to jak najbardziej.
Bez dokładnych pomiarów ciężko policzyć jaką będzie podawana moc na grzałkę. Myślę jednak, że "porządny" mechanik przy grzałce 0,2 oma będzie podawał ok. 85-90 W i musisz się liczyć tak z 25 A. Wszystko zależy od rurki i ogniwa.
Jeżeli chodzi o żywotność ogniwa, to przy meshu ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że ma stosunkowo niską bezwładność - więc to w sumie na plus.
Generalnie zalecałbym minimum grzałki 0,3 oma - ale to już moja subiektywna ocena, wszystko zależy od Twoich preferencji.
Bachur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 1:34 pm
Lokalizacja: Przemyśl
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Bachur » czw sty 14, 2021 12:10 am

Jest sens używania tego atomizera na mechaniku?
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Kylin M RTA

Postautor: Vlad » śr gru 09, 2020 11:41 pm

Obstawiam że wejdzie 4 mm. Ale lepiej uprzedzić fakty, że śrubkę można skrócić, jakby potencjalny nabywca śrubki się rozczarował. [emoji6]

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Xathiel i 32 gości