Ehpro Kelpie RTA

Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: eferzet » wt wrz 17, 2019 7:17 am

@
Awatar użytkownika
DooshPastesh
To nie klon, większość problemów pokrywa się z moimi (chociaż szkło wymieniałem kilka razy bez żadnego problemu). Mimo to, czasem go używam, jak mam ochotę na ciasne DTL.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: DooshPastesh » wt wrz 17, 2019 4:44 am

Też go męczę jakiś czas. Ogólnie parownik całkiem niezły, fajnie smakuje i nie cieknie ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia niestety. W moim egzemplarzu:
- śrubki krzyżakowe
- pył po szlifowaniu na ustniku
- otwory AH pod grzałką wyglądają jakoś tak krzywo wycięte, do jakości Kylina Mini daleko mu brakuje
- jak @
Awatar użytkownika
slop
wspomniał, śrubki nie trzymają jeśli drut ucieknie do wewnątrz
- ciasno założone szkło. Jeszcze mi się nie udało go zdjąć, chciałem wymienić na bulba ale boję się, że mi pęknie przy zdejmowaniu
- śruby imbusowe są jakieś takie miękkie, jak zakręcam to się zaciskają na kluczu i ciężko jest go wyjąć
- ogólne wykończenie, szlify, ostre krawędzie.

Jednym słowem bieda. Mógł Vic bardziej tego dopilnować, bo szykował się pogromca Kylina Mini, a tu pupa. Dodam, że to raczej nie klon, kupiony w e- *czajniczek*
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
slop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:08 am
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 39 razy
Płeć: Mężczyzna

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: slop » wt wrz 17, 2019 4:10 am

Mam też i ja. Oprócz problemu ze śrubkami, który został wyeliminowany wymianą na te na imbusy, zauważyłem, że przy przykręcaniu grzałki drucik ucieka sobie na bok, a małe śrubki go nie dociskają do ścianek, przez co grzałka nie jest przykręcona - trzeba przytrzymać "nóżkę" grzałki żeby pozostała pod śrubką.... troszkę to słabe :/
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: wertjacek » pn wrz 16, 2019 12:32 pm

Kelpie RTA u mnie, wszystkie śrubki są teraz na imbus. Czyli zareagowali na problem. I to się im chwali.
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: eferzet » wt wrz 03, 2019 6:41 pm

@wertjacek Jeśli jest na śrubki krzyżowe tak jak na zdjęciach, a w zestawie masz inny rodzaj to znaczy, że można śmiało wymieniać
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: wertjacek » wt wrz 03, 2019 6:31 pm

eferzet pisze:@wertjacek Nowsze modele mają już porządne zapasowe. Dobrym śrubokrętem wykręć to, co dostaniesz i od razu zamontuj te z pudełka.


Tylko kto mi zagwarantuje, że dostanę nowszy model od braci zza muru? Wolę dmuchać na zimne.
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: eferzet » wt wrz 03, 2019 6:27 pm

@wertjacek Nowsze modele mają już porządne zapasowe. Dobrym śrubokrętem wykręć to, co dostaniesz i od razu zamontuj te z pudełka.
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: wertjacek » wt wrz 03, 2019 6:20 pm

eferzet pisze:Przez trzy tygodnie używałem tego atomizera i jest niezły - nie cieknie, dobrze oddaje smak, wygląda też nie najgorzej. Ma natomiast beznadziejne śrubki. Niektórym udaje się je wykręcić bez problemu (i od razu wymienić na inne) - ja musiałem się sporo pomęczyć.
Tak jak wcześniej kolega Kompiler zauważył, Ehpro Kelpie to niezły parownik, ale nie oferuje niczego nowego, a za brak kontroli jakości powinno się go omijać szerokim łukiem.


Cześć.

A możesz zdradzić jakiego wymiaru są te te śrubki i ewentualny link gdzie je zdobyłeś? Czekam na Kelpie, ale śrubki już bym sobie chętnie zakupił.

Pozdro


 ! Wiadomość od: 8A5HUD4
Regulamin, punkt 4:
Wszelkie wpisy wykonujemy dbając o ich czytelność oraz używając poprawnej polszczyzny, znaków przestankowych i polskich "ogonków". #
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: eferzet » wt sie 20, 2019 6:17 am

Przez trzy tygodnie używałem tego atomizera i jest niezły - nie cieknie, dobrze oddaje smak, wygląda też nie najgorzej. Ma natomiast beznadziejne śrubki. Niektórym udaje się je wykręcić bez problemu (i od razu wymienić na inne) - ja musiałem się sporo pomęczyć.
Tak jak wcześniej kolega Kompiler zauważył, Ehpro Kelpie to niezły parownik, ale nie oferuje niczego nowego, a za brak kontroli jakości powinno się go omijać szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Ehpro Kelpie RTA

Postautor: Tommy Black » ndz sie 18, 2019 6:35 pm

kompiler pisze:...poznałem możliwość oddania smaku parowników z dolnym przepływem powietrza, stwierdzam że nie ma potrzeby szukać czegoś lepszego bo obecnie osiągnięty poziom smaku na parownikach RTA nie zmieni się w najbliższym czasie. Jedynie pomysł na wygląd parownika, jego pojemność lub łatwość zrobienia w nim konfigu będą cechami decydującymi o dokonanym przeze mnie zakupie w najbliższym czasie.


Bardzo mądra konkluzja. Od dawna nie było nic nowego, cokolwiek wnoszącego do konstrukcji atomizerów. Ciągle powielane są te same schematy* i ciągle o skierowaniu do produkcji i samej produkcji, decydują księgowi. Czasem na pomoc wzywani są znani youtuberzy i recenzenci. Największą robotę wykonują jednak projektanci rurek bulb zwiększających pojemność.
Wcześniej oczywiście projektanci natywnych rurek szklanych. Zaprojektowanie takiej rurki która nie pasuje do żadnego innego atomizera nawet tej samej firmy to nie jest sztuką ale na pewno zajmuje komputerowi trochę czasu.

*Nie piszę tu o blaszkowej konstrukcji mesha która zaczyna zjadać własny ogon...

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 35 gości