DOVPO Blotto RTA

okube
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 18, 2019 2:08 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: okube » pt mar 20, 2020 1:09 am

edarek pisze:Po dwóch baniakach przy wysoko ustawionej grzałce z drutu, który ma sens, średnicy 3mm i 5 zwojach było smakowo średnio. Teraz opuściłem grzałkę między boczne nawiewy około 1mm nad bazą. Smak jakby lepszy, choć tylnej części nie urywa.


Daj temu parownikowi jeszcze szansę z drutem, który ma większy sens - Ni 80, 2*28GA+38GA (ja akurat korzystam z jego wersji produkcji Demon Killera). Ukręcenie 3,5 lub 4 mm grzałki z nim to trochę gimnastyka, a to z racji że jest bardziej miękki i giętki niż drut, który ma sens, ale odwdzięcza się z nawiązką walorami smakowymi. :)
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: edarek » czw mar 19, 2020 10:45 pm

(Nie)oficjalnie wszedłem w posiadanie Blotto. Po dwóch baniakach przy wysoko ustawionej grzałce z drutu, który ma sens, średnicy 3mm i 5 zwojach było smakowo średnio. Teraz opuściłem grzałkę między boczne nawiewy około 1mm nad bazą. Smak jakby lepszy, choć tylnej części nie urywa. Chmura... za duża :-D, mięsista, wilgotna, po prostu super. Co do montażu grzałki, to mam bardzo dużo cierpliwości i dość małe paluchy, ale tak upierdliwego wynalazku nie widziałem. Z długością nóżek trzeba się idealnie wstrzelić, bo zbyt wiele luzu w otworach nie ma. Poza tym, jak na razie sucho. Jeśli chodzi o pojemność prostego szkła, to trochę zdziwiłem się, ponieważ z butelki 10ml po zalaniu zostało mniej niż połowa. Zmierzyłem to zalewając go ze strzykawki i wyszło równo 5ml po sam korek. No i oszczędny, jak to któś pisał wsześniej, to on wcale nie jest :co:. Muszę jeszcze poeksperymentować z ustawieniem grzałki, może coś się poprawi.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » pn mar 16, 2020 12:33 pm

plakowski90 pisze:Polecacie to co w temacie tutaj?

Tak trudno przelecieć ten temat? Mamy Ci go streścić?
A po drugie, to kultura wymaga przywitać się chociaż. To jest Salon, a nie Saloon.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
plakowski90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 13, 2020 4:05 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: nieokreślona

DOVPO Blotto RTA

Postautor: plakowski90 » pn mar 16, 2020 10:32 am

Od prawie 3 lat jechałem zestawem Evic + Smok TFV 8 Mini i szukam czegoś nowego po takim czasie. Polecacie to co w temacie tutaj?

 ! Wiadomość od: Maciejko
Witaj @
Awatar użytkownika
plakowski90
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
azael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 9:46 am
Lokalizacja: ST
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 130 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: azael » pn mar 16, 2020 9:30 am

Reklamacja dotarła. Izolacja jest z tego samego materiału, przynajmniej tak samo wygląda, ale trzyma się i pełni funkcję izolującą. Zobaczymy jak będzie dalej w użytkowaniu.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
azael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 9:46 am
Lokalizacja: ST
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 130 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: azael » śr mar 11, 2020 4:56 pm

@
Awatar użytkownika
Halah
, a myślałem, że tylko ja miałem z tym problem.
Mam dwie sztuki Blotto, z różnych źródeł, ze zdrapek wynika, że oba to oryginały. Ten, który dotarł do mnie jako drugi, od wypakowania z pudełka miał zwarcie. Rozebrałem bazę i okazało się, że uszkodzona jest izolacja pomiędzy biegunami, na obrazku poniżej.
Rozebrałem oba parowniki i okazało się, że są izolacje wykonane są z różnych materiałów. Ta uszkodzona jest sztywna i bardzo krucha, a ta z pierwszego parownika bardziej elastyczna. Poskładałem felerny parownik, tak aby nie miał zwarcia i przykręciłem grzałki, po przykręceniu sprawdziłem jeszcze raz i w dalszym ciągu nie było zwarcia. Zacząłem układać grzałki i Jan Sebastian... zwarcie! Odkręciłem grzałki, rozkręciłem deck i wysypały kolejne kawałki izolacji, teraz już nie da się go skręcić bez zwarcia, a z izolacji zostało jeszcze mniej niż na załączonym zdjęciu. Poszła reklamacja do sklepu.
Wygląda na to, ze wygrzewanie nie jest bezpośrednią przyczyną zwarć, a materiał z którego wykonana jest izolacja. Na dniach ma dojechać do mnie reklamowany parownik, dam znać jaki dojedzie.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Halah » śr mar 11, 2020 4:38 pm

Przejrzałam ten wątek, ale jest bardzo długi i może mi umknęło. Widziałam jedynie wpis o "tej część która jest zlutowana z bazą ... strzeliło to złącznie" i może Autorowi chodziło o to, o co ja chciałabym zapytać.

Otóż czytałam poza Salonem - w zasadzie to bardziej widziałam opisy w aplikacji VapeTool - że niektórzy użytkownicy mają problem z izolacją w bazie. Mam nadzieję, że nie mylę nazewnictwa...? Niektórzy na VT widzą u siebie, że izolacja się lekko jakby... topi i przestaje funkocjonować jak należy. Później pojawiają się problemy po przykręceniu atomizera do moda. Jednocześnie ludzie sugerują, że ma to związek z rozgrzewaniem grzałek "na sucho" i taki wniosek jest moim zdaniem logiczny.

Czy ktoś z Salonowiczów miał taki problem? Czy to w ogóle możliwe? A może to bzdura? Bo ja się nie znam i nie wiem. :wstydzi:
Niestety teraz nie jestem w stanie znaleźć tych postów, bo na VapeTool wyświetlają się tylko wpisy z ostatnich 48 godzin.

Pytam, ponieważ przymierzam się do zakupu i muszę wybrać spośród kilku parowników. A że czesto zmieniam grzałki - więc i często je wygrzewam - to chciałabym uniknąć tego problemu.
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tommy Black » wt lut 25, 2020 7:09 am

Tomba pisze:Magpieman pisze:
Dzisiaj, pewien człowiek z UK opisał swoje przygody z Blotto.

Często odnoszę wrażenie, że cenisz zagraniczne fora dlatego, że są takie ładne, zagraniczne.


Chwila, a niby czemu?
A Salon to jest jaki? Szary i ponury jak za oknem? A właśnie że nie. Jest kolorowy i żywy i kolorowy i ma fajne ikonki.
Wiesz co robi ten Salon? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Salon na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym Salonem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » pn lut 24, 2020 5:14 pm

Magpieman pisze:Dzisiaj, pewien człowiek z UK opisał swoje przygody z Blotto.

Często odnoszę wrażenie, że cenisz zagraniczne fora dlatego, że są takie ładne, zagraniczne.
Wystarczy przejrzeć ten topic. Już dawno pisaliśmy o jednej grzałce.
My też się na czymś znamy, więc odwoływanie się do "autorytetów" zagranicznych przy prawie każdej sposobności jest trochę śmieszne.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: pawel999 » pn lut 24, 2020 1:38 pm

Osobiście używam (chyba od dwóch miesięcy) Blotto na jednej prebuild-owej grzałce od Demon Killer'a: Alien v2 - i sobie bardzo chwalę.

https://e-dym.pl/gotowe-grzalki/3721-41 ... l_a1ss316l

Niby piszą, że fi równe 3 mm, ale faktycznie raczej 3.5, co pozwala na trochę więcej bawełny.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości