DOVPO Blotto RTA

Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: pawel999 » wt gru 10, 2019 7:40 am

Cześć,

a może ktoś korzystał z czegoś, co jeszcze lepiej oddaje smak niż Blotto? I jest jakoś dostępne. Idą święta, może zrobiłbym sobie prezent. Tyle, że wolałbym coś lepszego niż analogicznego czy - nie daj Boże (tfu - na psa urok) - gorszego). Coś jeszcze z RTA czy już tylko z RDA - i co?
Z góry dzięki za wskazówki.
yerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 02, 2019 7:52 pm
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 23 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: yerzu » pn gru 09, 2019 11:25 pm

Czy ktoś z Was może polecić gotowe grzałki na duala do Blotto? Na singlu używam Wotofo 0.28(26x2+36) a w duala z niczym nie mogę się w strzelić. Optymalnie żeby to fajnie działało na ~50W.

Na singlu mam Horusa, a z Blotto lubię doznania z duala(plecionki od Azgara).
Awatar użytkownika
azael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 9:46 am
Lokalizacja: ST
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 130 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: azael » pn gru 09, 2019 8:39 pm

Dzięki za polecenie tego kapsla. Smakuje wybornie.


Obrazek

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka
Obrazek
okube
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 18, 2019 2:08 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: okube » wt gru 03, 2019 8:16 pm

Tomba pisze:@okube, to ja poproszę o fotkę. Może wieczorem też zmienię.


Służę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po całym dniu wapowania nic a nic nie wyciekło (wydaje mi się, że jedyną przyczyną ewentualnego cieknięcia w tym parowniku może być niedopilnowanie "szczelności" kanałów), jest co prawda odrobinę potu, ale jest to akceptowalna ilość zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że na większej grzałce to już nie jest parownik tylko lokomotywa. Poza tym pocenie się można zniwelować do zera zaciągając się odrobinkę dłużej już po zwolnieniu przycisku fire, dając w ten sposób grzałce czas na ostygnięcie.

No, a smak po kilku zalaniach tanka wydaje mi się jeszcze lepszy. Cudo. Kylin Mini RTA w końcu może spocząć w spokoju w swoim obdartym, zakurzonym pudełku gdzieś na dnie mojego waperskiego kuferka :cry2: . Może jednak być z siebie dumny, bo sprawował czynną służbę znacznie dłużej, niż się tego spodziewałem :thank_you:
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: salto » wt gru 03, 2019 1:40 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
, spróbuj to zawatować Matocelem.

Obrazek

To parownik bazujący na nadtransporcie. Jakbyś zwinął szkocką rolbę z celulozy, a jeszcze lepiej na druciku i zainstalował jak rurociąg, mijając deck a koniec zgiął o 30-45 stopni i zrobił korek, z wystającymi pod pokładem wlotami rur, to miałbyś ten liquid na grząłce szybciej niż ona zdąży go przerobić, przy tym czysto, bo rurociągiem. Drzewo tak to robi, tylko bardziej hi-tech

Obrazek

A I pozatykłabyś dziury w decku.

Czy ma ktoś z Was Taurena Solo? Wersję RDA.

Ciekawi mnie czy Blotto ma do niego start. Deck jest niemal kopią Taurena. Z inną geometrią dolnych otworów. Przy czym w Taurenie ten deck dokładnie okala grzałkę. Chciałem sobie kupić tego Blotto, jeden z nich jest w malowaniu zielonym, które mi się podoba. Tylko jak tak patrzę na jego deck i deck Solo, widzac kontem oka to, jakie macie z nim przeboje, to mnie wątpliwości wzieły, gdyż mogę nic nowego nie uzyskac, tylko kłopoty. Wydaje się, że każdy tank, jeżeli prezemoczyć nosnik, to będzie smaczył. Dripper naturalnie też.



:whisky:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » wt gru 03, 2019 12:24 pm

@
Awatar użytkownika
okube
, to ja poproszę o fotkę. Może wieczorem też zmienię.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
okube
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 18, 2019 2:08 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: okube » wt gru 03, 2019 12:04 pm

To ja podzielę się na szybko wrażeniami po montażu grzałki 3,5 mm.

Tak jak przypuszczałem, w tym parowniku nie ma żadnego problemu ze znalezieniem miejsca dla większej ilości bawełny - bez problemu zatknąłem ją do obu kanałów. Śmiem twierdzić, że tutaj nawet w tym aspekcie jest prościej niż z grzałką o mniejszej średnicy, bo wydaje się, że przy 3,5 mm bawełny jest dokładnie tyle, ile potrzeba na takie kanały. Przy mniejszej grzałce trzeba IMO się już trochę natrudzić, żeby mniejszą ilość bawełny umiejętnie rozprowadzić po kanałach, tak żeby je wypełniła bez żadnych luk.

Grzałkę oczywiście osadziłem dość wysoko, tak jak poprzednio, kiedy udało mi się uzyskać lepszy smak. Wieczorem może wrzucę fotę setupu.

No, ale teraz najważniejsze - smak. A ten w setupie z większą grzałką po prostu powala! Przebił mojego wysłużonego, aczkolwiek w tym aspekcie do tej pory niedoścignionego Kylina Mini! Chmura jest większa, ale przy tym gęstsza, soczysta, nie odnotowałem zmiany jej odczuwalnej temperatury. Gdybym miał to jakoś obrazowo porównać do wersji z mniejszą grzałką, to tutaj smak składa się z większej ilości nut, przy mniejszej grzałce nie było źle, ale w tym wypadku odnoszę wrażenie, że dostajemy pełną paletę smaku liquidu na wdechu, wydechu i posmaku po nim pozostałym.

Dla formalności, specyfikacja setupu: grzałka Demon Killer Ni80 (26G x 2 + 38G), 5 zwojów niepełnych, bawełna Cotton Bacon Prime, wypuszczona z kanałów na mniej więcej połowę odległości do decka parownika.

Teraz już jest dla mnie jasne, że z Blotto się na pewno zaprzyjaźnię na dłużej :-)
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: Szymon » pn gru 02, 2019 8:43 pm

Szukam teraz jeszcze czegoś naprawdę super pod smak. A co do poleceń to zawsze trudna sprawa, bo nie wiesz nigdy na ile subiektywne odczucie jest obiektywne. W pełni rozumiem takie podejście.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » pn gru 02, 2019 8:38 pm

@
Awatar użytkownika
Szymon
- nie wiem, czy zauważyłeś, ale w ogóle staram się nie polecać parowników, a wypowiadać tak, by ktoś sam wyrobił sobie zdanie. To jest zawsze bardzo indywidualna sprawa. Jednemu podejdzie, a drugiemu nie. Poza tym, nie miałem ani Zeusa, ani Dead Rabbita i nie mogę do nich porównać. Blotto jest dobry jak się go ogarnie. Nie cieknie jak dobierzesz dobrze ilość bawełny. Ale czy każdy musi go mieć? Nie sądzę.

Edit: @
Awatar użytkownika
Szymon
- jeszcze jedno. Do meshowców tym bardzie nie będę porównywał. To są całkowicie inne typy parowników i takie porównanie moim zdaniem nie ma sensu.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Szymon » pn gru 02, 2019 8:20 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
polecasz? Lepszy niż Zeus X, Dead Rabbit? Jak w porównaniu z meshami? Są wycieki? Pytam, bo dostałem chyba napadu zbieractwa :czajniczek:

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość