DOVPO Blotto RTA

Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: iron64 » pn sie 03, 2020 7:13 pm

To znaczy, że źle podchodzisz do Kelpie RTA.
Blotto RTA jest bardziej wymagające i zdarzają się wycieki, uwierz na słowo. Może zależy od bawełny, może od stylu wapowania, a może od ciśnienia na Wenus, diabli wiedzą, faktem jest że bywają. Nawet niedawno mój wypuścił sobie radośnie połowę baniaka, ot tak, bez powodu. Nawet go nie tknąłem tylko wyczyściłem z zewnątrz i nic nie cieknie już. Taki "fjuczer".
Wracając do Kelpie RTA, nic nie układasz tam w kanały, tniesz, trochę rozczesujesz i finito. Po robocie.

Obejrzyj ten film (choć nudny jak flaki z olejem) od około 5:50 zobaczysz o czym napisałem. Nic prostszego być nie może przecież.
EDIT: 3,5mm to żaden kolos, ja wczoraj zrobiłem mu 4,5mm na 5 zwoi. A planuje dać jeszcze 5mm średnicy następnym razem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Raz2trzy » pn sie 03, 2020 6:50 pm

To ja już totalnie zgłupiałem Panowie... Dla mnie budowa setupu w Blotto jest o wiele wiele prostsza niż w Kelpie. Dla mnie Kelpie jest problematyczny pod względem ułożenia nośnika w kanałach niczym Kylin Mini, zawsze muszę się z tym nabawić, ciężko tam trafić żeby transport był idealny bez zalania, a w Blotto montuje 3,5mm kolosa, ucinam bawełnę, wkładam w przeznaczone do tego miejsce, rozpycham tak aby cały kanał był zastawiony, i unoszę bawełnę tak aby zachować zdrowy dystans od wlotów powietrza, skręcam, zalewam i chmurzę. Nic bardziej prostszego.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: iron64 » pn sie 03, 2020 6:31 pm

Słowa żony. "Ten mały gniot mój? Tak bardzo go chwali? Ja bym go tak bardzo nie pochwaliła. Po 2 godzinach trzeba dolewać i smak wcale taki rewelacyjny nie jest, znam lepsze atomizery pod względem smaku."
Obrazek
radson
Płeć: nieokreślona

DOVPO Blotto RTA

Postautor: radson » pn sie 03, 2020 6:26 pm

Jak już mowa o cenach, to Wasp który kosztuje ok. 70 zł, bije na głowę pod względem smaku wszystkie wymienione powyżej + Gear i każdy mesh. Nadmienię tylko, że to moje zdanie. Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: iron64 » pn sie 03, 2020 5:22 pm

W Salonie zarówno Intake jak i Blotto cieszą się popularnością sporą. Dla mnie Blotto jest ciekawszy, ale jak wcześniej, jest wymagający. Dlatego ciężko moim zdaniem stawiać je w bezpośrednie starcie, bo są jednak inne. Jeśli mówimy o smaku, to ok Blotto wg. mnie, ale jeśli myślimy o całokształcie zwłaszcza dla początkującego to... Kelpie RTA. Ten jest zupełnie bezproblemowy, a smak ma przyzwoity. Setup - chyba nie istnieje prostszy, a mimo to jakimś cudem nie wylewa. Nie wiem jak się to mu udaje, ale tak jest. Przeciąg duży, cena niska nawet w Polsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pinokio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: śr lis 06, 2019 1:24 pm
Lokalizacja: POLSKA
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Pinokio » pn sie 03, 2020 1:49 pm

A moje odczucia są takie. Pomimo że przygodę z EIN zacząłem rok temu i nie jestem fachowcem jak co niektórzy posiadam Intake i Blotto . Są to dwa odmienne od siebie parowniki ( " śruby " jak mówi moja druga połowa ). Pierwszym z nich jaki nabyłem to Intake . Wszystkiego co potrzebne dowiedziałem sie właśnie z Salonu . Nie miałem żadnego problemu z nim. Tak samo z Blotto. Długo sie zastanawiałem nad tym atomizerem . Nie miałem atomizera na 2 grzałki. Na Blotto zrobiłem grzałkę na 3,5 mm i wszystko ok. Teraz mam na 2 grzałkach 3 mm bo byłem ciekawy jak to jest z tymi dwoma. I muszę przyznać że lepiej oddaje smak na 2 grzałeczkach. Oprność mi wyszła 0,17 oma i 35 W. Wszystkiego sie " nauczyłem " w Salonie oraz oglądając YouTube. Smak jaki oddają te parowniki jest fantastyczny .Powiem jeszcze że moim skromnym zdaniem oba te parowniki są " lepsze" od Gear oraz Kylin M . Pewnie zaraz zostane tu zbesztany przez wielbicieli tych atomizerów , ale jeszcze raz piszę że to jest moje zdanie. :)
Od 03.08.2019 - 0 analogów :yes:
Zasilania : Aegis Solo 100W, voopoo Argus,VandyVape Swell,Odin 100,GEN S,Swag II.
Parowniki :Horus,Arbiter,Intake RTA,Blotto RTA,Vapefly Core RTA,Ares2,Syrenka2,
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: edarek » pn sie 03, 2020 5:31 am

Raz2trzy pisze:... No cóż, ja mówię subiektywnie. Dla mnie dostosowanie setupu do możliwości, jakie prezentuje nam baza w Blotto jest oczywiste i nie wyobrażam sobie chyba że da się łatwiej. W Intake trzeba się trochę napocić z pensetą żeby w te małe dziurki ładnie wkomponować nośnik, do tego sam dobór ilości i odpowiednie przycięcie jest trudne. Do tego jest to parownik tylko pod jedną grzałkę, do tego pod dosyć mocno skategoryzowany rodzaj grzałek ( lekkie, szybko nagrzewające się sploty). Z Blotto jest więcej możliwości, dwie, jedna, coś większego lub mniejszego, różne grzałki parownik przyjmie i dla nowicujsza wydaje mi się bardziej łaskawy.

A widzisz, właśnie przy Intake jest mniej zabawy, ponieważ nawet jakieś niedoskonałości w ułożeniu bawełny rekompensuje górnym wlotem powietrza. Więcej zabawy jest z Blotto, ale...
Jasne, Blotto na pewno jest bardziej wszechstronny z powodów wspomnianych przez Ciebie wyżej. Ty, czy ja nie mamy już problemów z ułożeniem bawełny, a ja jadę cały czas w singlu na dodatek, ale wciąż mówimy o atomizerze na początek i tu Blotto może szczerze zniechęcić. Kilkadziesiąt postów wstecz jest ważna zasada przy układaniu bawełny, czyli trzeba ją odseparować od dolnych wlotów powietrza.

viewtopic.php?p=102758#p102758

@
Awatar użytkownika
rad
son, Blotto jeszcze może Cię zaskoczyć ;).
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
radson
Płeć: nieokreślona

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: radson » ndz sie 02, 2020 8:49 pm

@
Awatar użytkownika
edarek
serio, Blotto nigdy mi nie pociekło. Może mam szczęście? Nie wiem. Dużo bawełny, głęboko w kanały i grzałka równo z górą. W Intake cuda robiłem, bufory z bawełny itp, a wiecznie coś było nie tak, a przede wszystkim smak i plucie. Każdy ma swoje sposoby, szczęście i preferencje. Ja uważam, że Blotto jest bezproblemowe i świetnie oddaje smak. Ty uważasz inaczej. Pytanie co na to zainteresowany hehe.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Raz2trzy » ndz sie 02, 2020 8:37 pm

edarek pisze:
Raz2trzy pisze:W Blotto setup jest banalny, w Intake niekoniecznie....

No tu to ja i pewnie nie tylko nie zgodzę się z Tobą. Blotto jest wymagający, jak to powiedział @
Awatar użytkownika
iron64
. Trzeba go opanować, a wtedy odwdzięczy się swoimi zaletami. Na początek Intake jest lepszym rozwiązaniem i uważam, że żeby spaprać ułożenie bawełny pod kątem bobra, trzeba się postarać. Wyczesanie bawełny przy grzałce 3 mm załatwia sprawę, a przy 2,5 mm spokojnie można ją ułożyć.


No cóż, ja mówię subiektywnie. Dla mnie dostosowanie setupu do możliwości, jakie prezentuje nam baza w Blotto jest oczywiste i nie wyobrażam sobie chyba że da się łatwiej. W Intake trzeba się trochę napocić z pensetą żeby w te małe dziurki ładnie wkomponować nośnik, do tego sam dobór ilości i odpowiednie przycięcie jest trudne. Do tego jest to parownik tylko pod jedną grzałkę, do tego pod dosyć mocno skategoryzowany rodzaj grzałek ( lekkie, szybko nagrzewające się sploty). Z Blotto jest więcej możliwości, dwie, jedna, coś większego lub mniejszego, różne grzałki parownik przyjmie i dla nowicujsza wydaje mi się bardziej łaskawy.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: edarek » ndz sie 02, 2020 8:25 pm

Raz2trzy pisze:W Blotto setup jest banalny, w Intake niekoniecznie....

No tu to ja i pewnie nie tylko nie zgodzę się z Tobą. Blotto jest wymagający, jak to powiedział @
Awatar użytkownika
iron64
. Trzeba go opanować, a wtedy odwdzięczy się swoimi zaletami. Na początek Intake jest lepszym rozwiązaniem i uważam, że żeby spaprać ułożenie bawełny pod kątem bobra, trzeba się postarać. Wyczesanie bawełny przy grzałce 3 mm załatwia sprawę, a przy 2,5 mm spokojnie można ją ułożyć.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości