DOVPO Blotto RTA

Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: edarek » śr kwie 29, 2020 10:24 pm

Gotowe grzałki mają dość duży zapas na nóżkach, przewiń grzałkę na 3,5mm. Bawełny ciasno i pociągaj ją w jedną i drugą stronę delikatnie. Środek Ci się zluzuje, a końce nadal będziesz miał obfite, że tak powiem. Przy 5-6 zwojach na 25 watach powinien już dobrze oddawać smak.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
PawelW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 14, 2020 10:05 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: PawelW » śr kwie 29, 2020 10:14 pm

3 mm. Grzałki Wotofo 28x4+36, Bawełna Cotton Bacon. Prawdopodobnie i chyba na pewno 3mm to zdecydowanie za mało. Smak dużo lepszy na 1 grzałce. Przy dwóch grzałkach dopiero drugie, trzecie zaciągnięcie coś daje, przy ustawieniu moda na 70W. Pocenie chwilowo ustało. Być może to były resztki po poprzednim setupie. Zobaczymy co bedzie jutro. Zmieniłem powtórnie na baniak z Ultemu, bo ten prosty trzeba uzupełniać co chwilę. Tak myślę że trzeba będzie kupić drut w szpulce i nawijać na śrubokręcie, bo wszystkie gotowce to po prostu za mało na ten atomizer i jego kanały.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: edarek » śr kwie 29, 2020 9:39 pm

Ciekawe. Jaką średnicę grzałki miałeś w singlu? Mój się poci, ale delikatnie. Grzałkę ukręciłem na 3,5mm i jadę w singlu. Bawełnę teraz mam Muji, ale bardzo ciasno przeciągnięta i poluzowana przez kilkukrotne przeciąganie w grzałce w tę i spowrotem. W kanałach musi być dużo bawełny, żeby nie popuszczał. Blotto używam w pracy, leży w szafce, jak mam 4 dni wolne i ani razu nic z niego nie pociekło. Najlepiej w Blotto sprawdza się pomarańczowy Angorabbit, ponieważ po nasączeniu zwiększa objętość i lepiej wypełnia kanały.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
PawelW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 14, 2020 10:05 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: PawelW » śr kwie 29, 2020 8:50 pm

Jak wiecie, do wapowania (sorki - autouzupełnianie zadziałało, stary metal jestem, więc nie rapuję :)) wróciłem po 3 latach przerwy. Kupiłem nowe zabawki (Vaporesso Gen i Kylin M) I tak jadę trzeci miesiąc. Kylin zaczął mnie już powoli męczyć - częste uzupełnianie soczków liquidu, regulacja chodząca ciężko jak diabli i w sumie smak też mi jakoś spowszedniał. Stwierdziłem, że trzeba poszukać czegoś nowego. Po lekturze forum i testach youtuberów postanowiłem kupić Blotto. Ok, dolny zaciąg, więc potencjalne ryzyko lania. Dobra, ryzykuję. Pierwsze zawikowanie na 1 grzałkę i smak jest petarda. O wiele lepszy niż Kylin, intensywniejszy, chmura gęsta, ale zaczyna lać. Odkręcam i okazało się, że przy skręcaniu watka bawełna się przesunęła. Wikuję drugi raz, tym razem ok, ale poci się jak diabli. Podobno wszystkie z dolnym zaciągiem się pocą. No trudno, taka uroda. Po kilku dniach znowu zaczęło lać. Odkręcam i watka bawełna w porządku. Diabli wiedzą co się dzieje. Zmieniam setup na dwie grzałki. Nie leje, ale poci się dalej. Musiałem zmienić też moc z 50 na 70W, bo nie lubię zimnego dymu zimnej chmury. Co robię źle? A może to baniak jest nie teges?

M.
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: pawel999 » wt kwie 28, 2020 5:20 pm

Ostatnio do Blotto ywam bawełny SWAG. Bardzo ładnie wypełnia kanały. Trochę mało ekonomiczna, ale czego się nie robi dla smaku i bezproblemowego wapowania.

/Mtll/
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » wt kwie 28, 2020 12:56 pm

@
Awatar użytkownika
Haze
, zrobisz ze 3 próby i dobierzesz odpowiednią ilość. Przecież masz olbrzymie doświadczenie. Tylko daj tej bawełnie dobrze się nasączyć. Możesz nawet wywapować z pół zbiornika tylko po to, by się dobrze nasączyła. No i musi dobrze bąbelkować, bo jak nie, to smak będzie kiepski.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Haze » wt kwie 28, 2020 9:59 am

@
Awatar użytkownika
Tomba
, właśnie eksperymentuję z Królikiem, są efekty, ale chyba muszę napchać jeszcze więcej. W każdym razie dzięki za doping. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: nike21 » pn kwie 27, 2020 8:41 pm

I jest bajlando. :) Dałem mniej bawełny i smaczy pięknie. Bąbelkuje wolniej niż u Ciebie @
Awatar użytkownika
Tomba
ale jest ok. Jeszcze go poćwiczę i i tak raz spróbuję na dualu. Bawełna i drut, o którym rozmawialiśmy już zamówione. :good:
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: nike21 » pn kwie 27, 2020 3:37 pm

Dzięki @
Awatar użytkownika
Tomba
. :) Zrobiłem drugie podejście i dałem trochę mniej niż połowę z grubości tej bawełny i jest lepiej. Jest smak choć nadal lekko zajeżdża bawełną jak ściągnę kilka większych buchów pod rząd. Kolejne podejście zrobię i dam 1/3 z grubości i mam nadzieję że będzie igła. Moje bąbelkowanie jest trochę wolniejsze niż na filmie ale w końcu coś bąbelkuje bo za pierwszym razem jak dałem połowę z grubości knota bawełny to po buchy leciały maks 2 bąbelki. :lol:

BTW, też mam Blotto zapięte na Warwolf'ie. :)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » pn kwie 27, 2020 12:29 pm

@
Awatar użytkownika
Haze
- nagrywasz filmiki dla innych, to ja tym razem się odwdzięczę swoim dla Ciebie :).
To jest a propos wczorajszej mojej uwagi z tego topicu: viewtopic.php?f=111&t=9440 .
Twoją grzałkę słychać nawet na moim filmiku, a mojej nie słychać - słychać tylko zaciąganie. Też zapodałem 33W.



@
Awatar użytkownika
nike21
- Ty z kolei zobacz jak musi bąbelkować, żeby dobrze oddawało smak.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości