DOVPO Blotto RTA

trusiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: ndz maja 19, 2019 12:26 pm
Lokalizacja: Bialystok
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 199 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: trusiu » pn gru 02, 2019 7:17 pm

Od jakiegoś czasu lecę na 3. 5 mm i jest bardzo fajnie. W mojej ocenie chmurką jest bardziej soczysta.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » pn gru 02, 2019 5:41 pm

@
Awatar użytkownika
okube
, właśnie wczoraj sobie pomyślałem, że jak będe zmieniał setup, to przewinę grzałkę na 3,5mm. Faktycznie, bawełny wejdzie tam opór.

Przy okazji @
Awatar użytkownika
Superlux
, jednak zmieniłem bawełnę na pomarańczowego Angorabbita i wydaje mi się, że jest lepiej. Na tej poprzedniej miałem nadtransport.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
okube
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 18, 2019 2:08 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: okube » pn gru 02, 2019 5:35 pm

Spoko, @
Awatar użytkownika
Tomba
- pytałem tak przy okazji, bo swego czasu mocno mnie ten temat intrygował ;-)

BTW próbował ktoś w tym parowniku zasadzić grzałkę o większej średnicy, 35 albo 40 mm? Jak sobie patrzę to miejsca jest tam odpowiednio dużo, a w te baseny, zwane potocznie kanałami w przypadku tego parownika, to można chyba upchnąć każdą ilość bawełny :smile:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » pn gru 02, 2019 5:15 pm

@
Awatar użytkownika
okube
- w różnych parownikach różnie ustawiam grzałki. Raz rozstawiam zwoje, a raz nie. Z tym parownikiem dosyć długo walczyłem, więc próbowałem różnych rozwiązań i tak już zostało na razie. Nie pomogę Ci co do nagaru, bo ja używam jednocześnie kilkunastu parowników i po prostu nie są one zajechane. Czasami kilka machów dziennie z jednego, więc jeden setup na bardzo długo mi wystarcza. Jak już czuję lekką zmianę smaku, to wtedy go wymieniam, ale nagaru jest na nim tyle co kot napłakał. Poza tym stosuje mało syfiące liquidy.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
okube
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 18, 2019 2:08 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: okube » pn gru 02, 2019 11:43 am

Tomba pisze:No i ja się wreszcie dogadałem z tym parownikiem, a już chciałem go sprzedać i to byłby niewybaczalny błąd.
Zrobiłem całkiem nowy setup z Wotofo Dual Core Fused Clapton 26x2+36 (lekko rozstawione zwoje) i dałem bawełnę Firebolt Cotton na sznurówce 3mm.
Rezystancja 0,38 i zapodaję 30W. Jest kosmos :)


Widzę, że używasz drutu o dokładnie takiej samej specyfikacji jak ja, z tym że akurat ja zaopatruje się u innego producenta kupując rolki po 3 metry od Demon Killera. Do tej pory nie znalazłem żadnego drutu, który lepiej oddawałby smak, czy może inaczej - nie dodawałby do smaku czegoś "od siebie".

Z ciekawości - odczuwasz różnicę między rozstawionymi a nie rozstawionymi zwojami? Ja kiedyś próbowałem robić "spaced", różnicy w smaku nie czułem, za to wyraźnie byłem w stanie ją odnotować tempie zbierania nagaru przez grzałkę - wydaje mi się, że w wersji rozstawionej dajemy liquidowi dodatkową ścieżkę do osiadania na grzałce.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » sob lis 30, 2019 1:32 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
- właśnie dałem inną grzałkę i bawełnę niż DooshPastesh. Fi 3mm i rezystancja 0,33 (wtedy źle odczytałem).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

DooshPastesh pisze:Ten parownik daj radę naprawdę w każdej konfiguracji.


Chyba trzeba się z tym zgodzić :)

Edit: jeszcze naszła mnie taka myśl, że w tym parowniku niezmiernie ważnym jest dobranie, może nie tyle rodzaju bawełny, co jej ilości. Trzeba się idealnie wstrzelić, by transport był dobry (nie przytłumiony), ale też nie ciekło. Całkiem prawdopodobne, że przez to miałem z nim kłopoty.
Już nawet poprawiłem w stosunku do fotki powyżej, bo jednak lekko zbierało się pod parownikiem (wymieniłem jeszcze raz bawełnę).
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Superlux » sob lis 30, 2019 12:01 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba


Jadę do ojca, wrzuć tu zdjątko tego seta to sobie przynajmniej przestudiuję w szpitaliku :facepalm: .
Twoja radość moją radością :-D . Rozumiem że cały czas ten dual core fused clapton od @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
...i na tym jedziesz a jeżeli nie to na czym ?...bo tamten w singlu to miał 0,62 Ω...a Ty z tego co widzę masz 0,38. Jaka średnica grzałki, jaka bawełna ? Wicked Wicks od Liquidera czy może jakaś inna ?

Pozdrófffka Ziomuś. Jesteś Zwycięzcą :puchar: :ok:


:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » sob lis 30, 2019 11:13 am

@
Awatar użytkownika
Superlux
- wiesz, że dość długo wojowałem z tym parownikiem, bo mamy kontakt też poza forum. Zawsze coś przekombinowałem i nie wychodziło mi tak jak chciałem, ale teraz oficjalnie odszczekuję moje nietrafione uwagi na jego temat :wstydzi: :wstydzi: :wstydzi:
Dałem grzałkę solo. Moim zdaniem nie może to być kawał żelastwa i musi się koniecznie zmieścić na długości dolnego nawiewu - tak, by nie wystawała poza obszar jego działania.
Boczny nawiew jest dość wąski i jest niewystarczający. Muszą działać oba. Wtedy jest dobra cyrkulacja powietrza i no i poezja smaku.
Wiem, że koła nie odkrywam, ale jakoś dziwnie w tym parowniku popełniałem błędy, a wcale nie jest on taki trudny.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Superlux » sob lis 30, 2019 10:48 am

Jak tylko to dostanę zrobię na plecionce od Demon Killera, wiem że te od Azgara to może być inna liga ale te też są zayebiste. Jest jeszcze fajna plecionka od Wotofo - można od razu zmajstrować fi 3, 5 mm, ta też budzi zaufanie...jeszcze pomyślę bo może rozkręcę tę od DK albo od Coilology i przerobię na 3,5. W każdym bądź razie na początek pójdą plecionki...a dopiero później spróbuję fused claptonów.

@
Awatar użytkownika
Tomba


Kosmos :szok1:
Dałeś w dualu ?


:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

DOVPO Blotto RTA

Postautor: Tomba » sob lis 30, 2019 10:00 am

No i ja się wreszcie dogadałem z tym parownikiem, a już chciałem go sprzedać i to byłby niewybaczalny błąd.
Zrobiłem całkiem nowy setup z Wotofo Dual Core Fused Clapton 26x2+36 (lekko rozstawione zwoje) i dałem bawełnę Firebolt Cotton na sznurówce 3mm.
Rezystancja 0,38 i zapodaję 30W. Jest kosmos :)
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kanek82, Makzie i 32 gości