[A]Który RDA w 2019 roku był najpopularnieszy?

Który RDA w 2019 roku był najpopularnieszy?

Czas głosowania minął wt gru 10, 2019 8:58 am

1. Wotofo Recurve RDA
5
9%
2. Vaperz Cloud Asgard MINI RDA
1
2%
3. Tajfun BTD RDA
3
5%
4. Asmodus C4
13
22%
5. Berserker RDA
4
7%
6. Vandy Vape Widowmaker RDA
0
Brak głosów
7. Wotofo Profile RDA
19
33%
8. Asmodus Barrage RDA
2
3%
9. Hellvape Passage RDA
1
2%
10. VapeFly Mesh Plus
2
3%
11. Haku Venna RDA by Haku Engineering
1
2%
12. Vandy Vape Mesh V2
0
Brak głosów
13. Asmodus Oni One RDA
0
Brak głosów
14. Ystar Wolverine RDA
0
Brak głosów
15. Digiflavor Mesh Pro RDA
3
5%
16. Tauren Solo RDA
3
5%
17. Augvape BTFC RDA
0
Brak głosów
18. Hugsvape Ring Lord RDA
1
2%
 
Liczba głosów: 58
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

[A]Który RDA w 2019 roku był najpopularnieszy?

Postautor: Magpieman » czw sty 02, 2020 10:44 am

Mój ulubiony recenzent Anthony Vapes ogłosił listę najlepszych jego daniem smakowo RDA w 2019 r.
Jest krótki opis każdego RDA i zdjęcia.
Lista jest krótka:
1. Voopoo Pericles RDA
2. Desire Mad Dog V2 RDA
3. Cthulhu Mjolnir RDA
4. Geekvape Loop RDA
5. Augvape BTFC RDA
6. Vandy Vape Bonza RDA
7. Voopoo Rune RDA
8. Asmodus C4 RDA
Więcej tutaj:
http://www.thevapingtimes.com/best-rdas ... avor-2019/

Parownik nr 3 jest zaprojektowany przez Anthony Vapesa, więc trudno się dziwić, że znalazł się na liście. Ale poza tym powiem tak. Za każdym razem jak kupowałem coś w ubiegłym roku zawsze wcześniej patrzyłem, co mówi ten gość. Większość sprzętu waperskiego kupiłem z jego polecenia. I nigdy się nie zawiodłem. Z powyższej listy mam Loopa i BTFC. Zresztą ten ostatni jest nadal w znanym polskim sklepie za przyjazną cenę. Loop i BTFC są to bardzo solidne parowniki, obydwa z dolnym powietrzem, niezawodne, i łatwe w obsłudze. Innych z listy nie używałem, chociaż chętnie bym kupił Mjolnira, ale nigdzie go nie widzę.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

[A]Który RDA w 2019 roku był najpopularnieszy?

Postautor: Krytyk » czw gru 12, 2019 8:17 am

Wynik dość przewidywalny, ale cieszę się z wyniku Recurve, bo używam go właśnie głównie do testowania samogonów. W tej formie sprawdza się świetnie. Nie jest to jakieś objawienie smakowe, ale "tylko" bardzo dobry RDA.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

[A]Który RDA w 2019 roku był najpopularnieszy?

Postautor: Krasnal45 » śr gru 11, 2019 8:24 pm

Cóż, powiedziało się A, trzeba powiedzieć też B.
Zostałem poproszony, nie ja jeden zresztą, jako starszy stażem waper, o podsumowanie ankiet tegorocznych wyborów miedzy innymi dripperów. Z pewnych, znanych naczalstwu Salonu powodów odmówiłem. Z tego co wiem, odmówili i inni, ale myślę, że zostało to zrozumiane. Trochę głupio mi z tego powodu, więc wypocę chociaż coś tutaj, w temacie dripperów.
Ja typowałem Berserkera RDA i na niego też głosowałem, bez nadziei zresztą że stanie na podium. I tak jestem zaskoczony jego wynikiem :-D
Dlaczego akurat Berserker? Jest stosunkowo trudny i upierdliwy. Upierdliwy pod względem budowy, a tym samym rozbierania go, czyszczenia i składania. Jest mało popularny i trudno dostępny. Nie wiem, czy producent nie zarzucił już jego produkcji.
Podejrzewam, że niewielu "świeżych" waperów zna prawdziwą genezę tego rodzaju parowników. Z tego co można zaobserwować, to szukają oni dripperów wielkich, pod wielkie grzałki, wielkie moce i wielkie chmury. Jest dokładnie odwrotnie. Drippery w pierwotnym zamyśle zostały stworzone do....... testowania smaków liquidów. Ułatwiać to miał właśnie brak zbiornika, łatwość i szybkość wymycia, wymiany grzałki, wymiany waty. Pięć minut roboty i można było sprawdzać/ smakować/testować kilka kropel kolejnego smaku.
Berserker jest maleńki, zaledwie 18mm średnicy, maleńka komora parowania i to jest właśnie jego główna zaleta. Kapitalnie oddaje smak przy poprawnie zrobionym setupie i ja dla tej jednej zalety głównie go kupiłem. Pisałem, że jest upierdliwy i wymagający, bo jest i napisałem wyżej dlaczego. Ma jednak jeszcze inne zalety które dla mnie są istotne. Ma unikalną konstrukcję wymiennych dysz i ma szeroką regulację przeciągu powietrza. Od DLa po bardzo ciasny MTL i właśnie w MTLu sprawdza się zdecydowanie najlepiej. Jeżeli dodamy do tego stosunkowo głęboką i pojemną studzienkę na liquid i wymienny pin przystosowany do squonka, to dla mnie to jest to, o co mi dokładnie chodziło, i do czego mnie, staremu konserwatyście ten dripperek był potrzebny i dlaczego jest moim numerem jeden wśród PRAWDZIWYCH dripperów.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [A]Który RDA w 2019 roku był najpopularnieszy?

Postautor: Tomba » wt gru 10, 2019 5:16 pm

I zwycięzcę też mam :)
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

[A]Który RDA w 2019 roku był najpopularnieszy?

Postautor: Maciejko » wt gru 10, 2019 3:02 pm

Ankieta na temat parowników RDA dobiegła końca. Jak prezentują się wyniki? Jakie drippery były najpopularniejsze w Salonie w 2019 roku? Opcji było wiele, ale dwa atomizery kompletnie zdeklasowały konurencję.

Laur zwycięstwa bezapelacyjnie, z oszałamiającą ilością 33% głosów, zdobył meshowy Wotofo Profile RDA! Kolejny dowód na popularność atomizerów na grzałki w formie siatek/blaszek mesh.
Obrazek
Parownik ten zbiera bardzo dobre recenzje, jest prosty, łatwy i przyjemny. Podobno smakowo jest w porządku, a dla uparciuchów to można i zwykłą grzałkę zamontować. Przystosowany pod squonka, mały i elegancki. Chociaż w jego salonowym temacie, opinie są różne. Ale ilość głosów nie kłamie!

A jak prezentuje się reszta podium? Na drugim miejscu zdobywca aż 23% głosów, który razem z Profile zdeklasował resztę, dumnie stoi Asmodus C4. Powiem szczerze, że bardzo mnie to cieszy. Na miejscu trzecim dripper, którego liczba głosów wygląda marnie, w porównaniu do dwóch pierwszych miejsc, bo wynosi tylko po 9%. Jest to Wotofo Recurve RDA.
Obrazek
Asmodus C4 to w moim odczuciu wzór singlowego drippera DTL. Wielu się ze mną nie zgodzi, bo uważają, że parownik ten z DTLem ma niewiele wspólnego. Ale dla mnie to najlepsze RDA DTL na rynku. Kultura pracy, gładkość przepływu powietrza, smak i prosty wygląd. Często polecany, co widać zresztą po wynikach ankiety. Recurve RDA to poprawny dripper, o stonowanym wyglądzie i w miarę dobrych opiniach.

Sytuacji poza podium opisywać nie będę. Już trzecie miejsce zdobyło skromną ilość głosów, a dalej jest tylko gorzej. Wiele wymienionych dripperów nie uzyskało żadnych głosów. Być może niesłusznie?

Statystyki:
  • Łączna liczba głosów: 58
  • Liczba głosów na zwycięzcę: 19
  • Najmniejsza liczba głosów: 0 (5 atomizerów RDA uzyskało tyle głosów)
  • Liczba głosów oddana na RDA na podium: 37
  • Procentowy udział liczby głosów z podium w liczbie wszystkich głosów: 63,8%

Zapraszam do dyskusji! :wino:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

[A]Który RDA w 2019 roku był najpopularnieszy?

Postautor: Tommy Black » wt gru 10, 2019 3:01 pm

Sami wytypowaliście te RDA a więc teraz zobaczmy który z nich okaże się najbardziej popularny?
Można oddać jeden głos na jeden konkretny dripper.
Ankieta jest ważna do 10 grudnia 2019 r.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości