Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: Krytyk » ndz lis 22, 2020 12:00 pm

Używam ten parownik już od jakiegoś czasu, więc warto napisać o nim parę słów. Na wstępie zdjęcie.

Obrazek

Czy Krytykowi "w tyłku się poprzewracało", że kupił sobie dwa? Nie do końca. ;) Po zakupie czarnego i wstępnych oględzinach stwierdziłem, że jest rysa na kominie. W opakowaniu z dodatkowymi szkiełkami powiększającymi okazało się, że na przedłużce do komina też jest rysa. Dopiero przy skręcaniu parownika skoczyło mi ciśnienie. Na zdjęciu wstawionym powyżej komin w czarnym jest skręcony do końca na bazie. Jak widzimy dwa otwory na liquid są zakryte i mamy odsłonięty kawałek decka.

:facepalm1:

Pierwsza myśl, to oddanie go na reklamację. Sklep, w którym go kupiłem miał tylko jedną sztukę, więc wymiana na inną nie wchodziła w grę. Postanowiłem sprawdzić ile sam zdołam załatwić. Vaperz Cloud to porządna firma i znani są z dobrego obchodzenia się z reklamacjami. Zacząłem od naszego rodzimego oficjalnego dystrybutora, ale nic nie osiągnąłem. Skontaktowałem się z oficjalnym dystrybutorem na UE. Chciałem części, ale nie mieli na stanie. Po kilku kulturalnych mailach skończyło się na tym, że wylądował u mnie drugi Trilogy RTA w kolorze gunmetal. Polecam obsługę klienta Vaperz Cloud. Tyle tytułem wstępu.

Co do samego parownika, to skupię się na tym w kolorze gunmetal. Wykonanie stoi na dość wysokim poziomie. Sprawia wrażenie solidnego. Ten parownik jest typowym dopłucniakiem. Standardowy ustnik potęguje to wrażanie - idzie się do niego przyzwyczaić. Otwory na liquid w bazie są duże, a co za tym idzie transport jest bardzo dobry. Bardziej obawiałbym się wycieku, niż bobra. Zapotrzebowanie na liquid też jest odpowiednio duże. Jeżeli gdzieś spotkaliście się z określeniem „wymaga dużo mocy”, to ten parownik wspina się na wyżyny. Nie ma litości. Próbowałem różnych setupów - duże grzałki typu Flat Clapton, czy Alien nie stanowią dla niego problemu, ale z mniejszymi z DKMS też radzi sobie świetnie. Jedyne co nas ogranicza to otwory do ich montażu, które nie są zbyt daleko od siebie osadzone.

Oddawanie smaku bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Spodziewałem się średnio oddającego smak generatora cumulusów, a okazuje się, że chmura jest gęsta i smaczna.
Setupu nie jest specjalnie skomplikowany. Przycinamy grzałki na długość od 4 mm do 6 mm w zależności od ich wielkości i podobnie jak w Asgardach zaginamy do środka. Bawełny nie trzeba specjalnie rozczesywać – mamy mnóstwo miejsca, żeby ją rozprowadzić. Powinna delikatnie dotykać dna.

Deck ma jedną bardzo zasadniczą wadę – otwór dopływu powietrza pod grzałkami jest tak skonstruowany, że prowokuje wycieki. Otwory na bawełnę odgradza od niego jedynie cienka ścianka, po której nie ma rady, żeby po jakimś czasie nie zaczął sączyć się liquid. Jest pewien patent na zminimalizowanie potencjalnych wycieków - wkładamy szczypce lub coś cienkiego pod grzałki i odpychamy delikatnie bawełnę od ścianek airflow. Pomimo tych zabiegów ryzyko wycieku nadal istnieje jeżeli stoi nieużywany przez kilka dni.

Problematyczna jest tendencja parownika do łapania gwintów. O ile baza okręca się bez problemu, a nakrętka do dolewania chodzi niesamowicie gładko, to problematyczna jest przedłużka komina. W pierwszym wkręciłem na sucho, a w drugim posmarowałem ją czystą bazą. W obydwu przypadkach nie da się jej odkręcić – zamrażalnik, czy gorąca woda nie zdają egzaminu. Problemem jest konstrukcja, która uniemożliwia dobrze go chwycić. Sam komin też potrafi złapać się przedłużki i rozkręcanie parownika w celu wymiany szkła wymaga użycia siły. Najlepiej od razu zdecydować się jakie szkiełko będziemy używać, bo rozkręcanie go potrafi być niezłym wyzwaniem.

Wypada też wspomnieć, że śruby do mocowanie grzałek są dość filigranowe.

Podsumowując, w moim odczuciu ten parownik jest dobrym wyborem, jeżeli szukamy czegoś do dużych i smaczny chmur. Oczywiście można zrobić mniejszy setup i przymknąć airflow – w tej konfiguracji też działa, ale brakuje mu pazura. To taki Asgard Mini RDA w wersji RTA. Możliwe, że bliżej mu do dużego Asgarda RDA, ale nie miałem przyjemności go testować.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Bernard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 20, 2020 6:44 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: Bernard » pt paź 23, 2020 11:41 am

Na Aegis Legend też siedzi dobrze, na styk:

Obrazek
Awatar użytkownika
Bernard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 20, 2020 6:44 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: Bernard » pt paź 23, 2020 11:37 am

W zestawie jest też krótki bubble glass, czyli najlepsze z dwóch światów bo nie przedłużasz, a jest pojemny.

Przy okazji - czy ktoś też miał problem, że oryginalny straight glass nie chciał wejść na atomizer? Jakby był za mały. Ja się nie poddałem za to szkiełko już tak. :/
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: ErNOL » ndz maja 31, 2020 12:18 am

PawelW pisze:Do Trilogy dokładam wyższe szkiełko, bo to co jest w standardzie, to na 10 minut chmurzenia mi starcza. :)
R


Miej na uwadze, że trochę stracisz na smaku - większa odległość od grzałki do otworu gębowego. ;)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
PawelW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 14, 2020 10:05 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: PawelW » śr maja 27, 2020 10:35 am

Decyzja zapadła. Biorę Odina 250C. Trochę kloc, ale spełnia wymagania minimalizmu. Do Trilogy dokładam wyższe szkiełko, bo to co jest w standardzie, to na 10 minut chmurzenia mi starcza. :)
R
Awatar użytkownika
kamil_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 6:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 128 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: kamil_k » śr maja 27, 2020 4:55 am

Odin lub z tańszych zasilań VK 530.
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: pawel999 » śr maja 27, 2020 12:12 am

Odin pasuje idealnie.
A Odin 200 nie taki drogi.
PawelW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 14, 2020 10:05 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: PawelW » wt maja 26, 2020 9:59 pm

W końcu skusiłem się i popełniłem tego tanka.
Jakość wykonania pierwsza klasa, chmura mega wielka, przeciąg jaki mało... Ale...
Średnio pasuje do moich modów. Zwyczajnie jest za duży. Wiedziałem o tym przy kupnie, ale kupiłem go z myślą, że dokupię do niego zasilanie i tu moje pytanie.
Co polecacie do niego? Może być box regulowany, może być mechanik. Jeśli box to niewiele większy od niego lub dopasowany, jeśli rura to o tej samej średnicy. Zależy mi na tym żeby kompozycyjnie stanowiło monolit jeśli to możliwe. Lubię czystą formę, więc wszelkie dziwne konstrukcje odpadają. Ma być elegancko i minimalistycznie.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: ErNOL » ndz maja 17, 2020 8:38 pm

marcus15 pisze:hej koledzy
czy ktoś z szanownych posiadaczy tego modelu mógłby zerknąć tu:
viewtopic.php?f=30&t=9618

i podzielić się wymiarami szkiełka? potrzebuje średnicę góra i dół oraz wysokość.


Do kupienia od ręki są w sklepie FrankiJuice. Z tego co pamiętam, to koszt poniżej 30 PLN.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
marcus15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 6:11 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: nieokreślona

Vaperz Cloud Trilogy RTA - 30 mm

Postautor: marcus15 » ndz maja 17, 2020 8:38 pm

Hej koledzy.
Czy ktoś z szanownych posiadaczy tego modelu mógłby zerknąć tu:
viewtopic.php?f=30&t=9618

i podzielić się wymiarami szkiełka? Potrzebuję średnicę góra i dół oraz wysokość.

M.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], slop i 23 gości