Hellvape Destiny RTA

Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: Metall » czw maja 07, 2020 9:00 pm

Ja wprawdzie nie neguję tej walki z gwizdaniem, ale cieszę się, że mnie ona nie dotyczy zupełnie, bo mnie prostu gwizdanie i świstanie DTL-i nie przeszkadza. A nawet przeciwnie, mnie to nawet się podoba, ma swój klimat. Dla mnie parowniki DTL są jak samochody z ponad 200 KM pod maską. Czuć, że coś się dzieje, jak się wciska gaz do dechy... Dają chmurę jak cholera, kopią smakiem i mocą. A jak jeszcze gwiżdżą, świszczą i żrą liquid to nawet dodaje im charakteru. Tak jak ryk V6 lub V8 spod maski. Ich głośność to cena, którą jestem w stanie zapłacić za to, co mi oferują. Ba!, tę cenę płacę nawet z nieskrywaną przyjemnością. ;)
Oczywiście nie dziwi mnie, że komuś to może przeszkadzać, różni ludzie mają różne potrzeby i upodobania. Choć czasem pewnie zdarza się, że na głośne parowniki to częściej narzekają osoby w otoczeniu wapera niż sam waper. Ale wtedy dobrze mieć też jakieś ciche, żeby można było sobie wapować w DTL-u z zachowaniem świętego spokoju własnego i zrzędzącego otoczenia. ;)
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Hellvape Destiny RTA

Postautor: ErNOL » czw maja 07, 2020 1:58 pm

Co do gwizdania parownika... ;) Zauważyłem, że faktycznie gwiżdże, ale tylko w konkretnym położeniu pierścienia do regulacji AH. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, w którym dokładnie położeniu. Na pewno jest to poniżej 1/2. Jednak delikatne przymknięcie skutkuje moim zdaniem nieodczuwalnym spadkiem przeciągu, a gwizdanie ustaje. Takie moje małe obserwacje. :)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Hellvape Destiny RTA

Postautor: Tomba » czw maja 07, 2020 11:54 am

Aaa, w sensie, że Darek zabrał się za jego przeróbkę? No jak ma chłop ochotę, to co mu bronić? :) Jak można coś ulepszyć, to jestem za.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Hellvape Destiny RTA

Postautor: ErNOL » czw maja 07, 2020 11:44 am

@
Awatar użytkownika
Tomba

Mnie nie chodziło o wyważenie własnej opinii, a jedynie o ciekawą walkę z nim i tymi rozwiązaniami. Bardziej to miałem na myśli.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: Tomba » czw maja 07, 2020 11:42 am

ErNOL pisze: Mam rację @
Awatar użytkownika
Tomba
? ;)

Po części mój Szanowny Kolego. Ja tu nie widzę żadnej walki z tym parownikiem. Dwie osoby (Darek i ja) wyraziliśmy mniej entuzjastyczną opinię, ale też bez jakiejś gównoburzy.
Jak parownik ma wady, to przecież nie sposób o tym nie wspomnieć. I w zasadzie opisywany był problem jego głośnej pracy czemu zaprzeczyć się nie da.
Wyraziłem też dezaprobatę dla bardzo entuzjastycznych opinii na jego temat, bo one (moim zdaniem) są nieuzasadnione. Ot tyle.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Hellvape Destiny RTA

Postautor: wertjacek » czw maja 07, 2020 9:14 am

Niby racja, ale z małym zastrzeżeniem, czasami nie stać użytkownika na zakup kolejnego, z drugiej strony czy warto poświecić parownik, który ma łatwy i wygodny sposób założenia grzałki, prosty, mało wymagający sposób ułożenia bawełny, ale świszczy? Nie wspomnę o wyglądzie, podoba się i chciałoby się go wkręcić do boxa. Te kombinacje alpejskie są mało pracochłonne, odwracalne i myślę, że jednak warto choćby popróbować.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: ErNOL » czw maja 07, 2020 8:40 am

Taki może mały off-topic mi wyjdzie, ale muszę... :facepalm1:
Tak patrzę na tę walkę z Destiny i z jednej strony podziwiam, z drugiej strony uśmiecham się... Zastanawiam się w jakim celu to wszystko... Parowników na rynku jest od czorta i jeszcze trochę... Są dobre, zayebiste, cieknące, niecieknące, świstające, chlupoczące, głośne, ciche, ładne, brzydkie, kolorowe... :D I myślę po co tak walczyć nad parownikiem... Owszem, są wyzwania, pasja, hobby, ale żeby aż tak... I z tego powodu właśnie podziwiam... A czemu uśmiecham? Bo dla mnie to nie ma sensu. Nie pasuje parownik, to ląduje albo w szufladzie, albo idzie na sprzedaż, albo wręcz w koszu - tak, wywaliłem ze 3 parowniki do kosza, bo się okazały kompletną porażką... A tutaj gra toczy się o głośną pracę i gwizd... No nie mogę... ;) Oczywiście proszę nie brać tego osobiście, ten sam tekst mógłbym napisać w pozostałych wątkach o innych też parownikach... :)
Jednak mój podział parowników na "warto było"/"nie warto było" albo "dobry"/"zły" (kiepski) znacznie ułatwia mi życie i daje frajdę z chmurzenia... Mam rację @
Awatar użytkownika
Tomba
? ;)

A samo Destiny nadal uważam za bardzo dobry parownik.

:friends:

@
Awatar użytkownika
edarek
Serio podziwiam Twoją walkę z tym parownikiem!
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: edarek » czw maja 07, 2020 7:49 am

@wertjacek uzupełnię nieco jeszcze w nawiązaniu do Twojej propozycji. Pisałem w swoich pierwszych wrażeniach, że zasłonięcie jednego otworu eliminuje gwizd, ale nie rozwiązywało to problemu z nadmiernym szumieniem. Jeśli sposób, który zastosowałem, nie przyniósł by rezultatu, próbowałbym dalej. Rozważałem jeszcze założenie dwóch pasków z czegoś, które włożone do komory i zaciśnięte na pinie dzieliłyby ją na 4 części, uniemożliwiając bezpośredni nawiew z otworów do bazy.

Mniej więcej coś takiego:

Obrazek

Ale stwierdziłem, że taką kryzę szybciej zrobię na próbę, a że działa, to zostaje ;).
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Re: Hellvape Destiny RTA

Postautor: wertjacek » czw maja 07, 2020 7:19 am

No to problem rozwiązany.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: edarek » czw maja 07, 2020 7:09 am

@wertjacek, a Ci mówię, że jest dużo ciszej.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ar2r i 26 gości