Hellvape Destiny RTA

Awatar użytkownika
aligator7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 02, 2016 10:35 pm
Lokalizacja: slaskie
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: aligator7 » pt kwie 17, 2020 9:23 pm

Horus mnie nie podszedł wcale i nie będę pisał dlaczego z szacunku dla tych co go cenią. Ot tak gwoli wyjaśnienia. Jeśli już uściślić zalety i pracę parownika to najlepiej opowiedział o nich Daniel i w 100% się z nim zgadzam po kilku dniach używania.



R.
Puma Storm 200, YIHI SXmini SL, Aegis Max
Core RTA, Zeus RTA 24,Qp Design Juggerknot MR
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: Superlux » pt kwie 17, 2020 8:35 pm

@
Awatar użytkownika
aligator7


Sorry ale nie za bardzo zrozumiałem o co chodziło z tym Horusem. Tzn że Destiny go miażdży ? :szok1: ...czy może jest odwrotnie ? :-D

A co do innych to ja akurat lubię mniejszy cug - Taifun GT4, Vapor Giant v6m, Blotto, Intake ( może dlatego że u mnie króluje MTL, DTL jest tylko na dokładkę żeby kolekcjonować doznania ) ...chociaż Horus ma już dużo większy przeciąg a smaczy niesamowicie ( oczywiście tylko moim zdaniem ).
Generalnie miałem już nie kupować Destiny ale widzę " niestety " że kolejny parownik trafi do mojego koszyka. :facepalm1: :lol:



:beer2:
Obrazek
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Hellvape Destiny RTA

Postautor: PrzemekM » pt kwie 17, 2020 8:15 pm

Zamówiony. Za 6 dni mają wysłać...
Obrazek
Awatar użytkownika
aligator7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 02, 2016 10:35 pm
Lokalizacja: slaskie
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: aligator7 » pt kwie 17, 2020 8:13 pm

Wstrzymuję się z finalną oceną póki nie przetestuje owocówek, co do tytoniowych to już mam wyrobioną opinię, tu jest idealnie. Smak jest pełny dzięki temu, iż komora jest mała a komin krótki, więc odległość robi robotę a jak połączymy ją z fajną grzałką jest super. Nie ma opcji żeby coś wyciekło itp czy się pociło nawet nie mając zbyt dużych umiejętności, kanały lq są zrobione idealnie pod fi 3mm bez zbędnej zabawy, perfekcyjnego docinania czy wyczesywania. Słupki w których są doloty powietrza na grzałkę umiejscowione dużo wyżej więc trzeba być totalnym ignorantem aby "popuścił" . Wady - znikome, subiektywnie dla mnie mała pojemność baniaka :) nawet przy bulbie /4 ml/, niezbyt przyjemny drip i ewentualnie dość "słyszalna" praca. Parowniczek jest dopracowany technicznie, konstrukcyjnie, a zarazem prosty i zwyczajnie dobry.
@
Awatar użytkownika
Superlux
napiszę tylko o posiadanych
od Blotto - lepszy, bardziej podbite nuty smakowe ,10 - 20 % większy "cug", dużo większa prostota setupa, ten sam lq a dużo mniej aromatu wymaga
Horus - pominę zestawianie lokomotywy z blaszki i przeciągiem do subtelnego parownika,to tylko moje odczucie
Doom - podobne, różnice wynikają z materiału grzałki, smak pełniejszy i inne nutki graja
Intake - smakowo blisko, użytkowo 100 % wygodniej, "cug " większy przy takiej samej grzałce.
Oczywiście każdy ma inny gust, smak i może zupełnie mieć odmienne zdanie :) rekomendacją niech będzie to iż sporadycznie zostawiam parowniki na dłużej, Destiny zostanie.
Puma Storm 200, YIHI SXmini SL, Aegis Max
Core RTA, Zeus RTA 24,Qp Design Juggerknot MR
Awatar użytkownika
voxel16
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 2:07 pm
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 15 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: voxel16 » pt kwie 17, 2020 12:43 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux

Posiadałem zarówno Intake i Horusa,w moim odczuciu Destiny wygrywa. W Horusie brakowało mi powietrza i smak był jakoś spłaszczony, niewyraźny. Myślałem że to kwestia liquidu, jednak spróbowałem ten sam smak na Destiny i jest zupełnie inaczej, wszystkie nuty smakowe wyczuwałem.
Natomiast w porównaniu do Intake nie ma jakiejś kolosalnej różnicy w smaku, generalnie parowniki oddają go tak samo dobrze, z delikatną jak dla mnie przewagą produktu od Hellvape. Może to moje zboczenie smaku, może kwestia niezbyt idealnych kubków smakowych. :lol:

@
Awatar użytkownika
pawel999

Po tych dwóch dniach zauważyłem że, tak jak napisałem wyżej, trzeba grzałkę nieco podnieść żeby uzyskać najpoprawniejszą pracę. Poza tym górny cap chodzi dosyć ciężko, zwłaszcza przy zamykaniu, czasami nie mogę wyczuć kiedy jest na pewno dobrze zamknięty.
Ah, no i po pierwszym setupie zauważyłem że parownik "spocił" się delikatnie na dolnym oringu trzymającym szkło. Nie wiem czy to przypadek, czy kwestia rozruszania, ale po następnym secie już nie było ani kropli po użytkowaniu.
Atomizery: Griffin 22, Engine, Kylin Mini, Serpent Elevate, Intake, Kylin Mini, Hellvape Destiny
Boxy: Evic VTC-Mini, Punk 220W, Charon Mini, Aegis Solo, SWAG 2
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: Superlux » pt kwie 17, 2020 10:37 am

@
Awatar użytkownika
aligator7
, @
Awatar użytkownika
voxel16


Kwestia smaku, jak to wygląda w porównaniu z takimi parownikami jak Horus, Blotto, Kylin 2, Doom czy Intake ? Oczywiście jeżeli jesteście lub byliście posiadaczami tych atomizerów.



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
EBenezum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 01, 2020 5:40 pm
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 40 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: EBenezum » pt kwie 17, 2020 7:24 am

Na rynek niemiecki nazwano ten parownik Ravana ... aby łatwiej było kupować.
https://hellvape.com/RTA/ravana-rta.html
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: pawel999 » pt kwie 17, 2020 4:31 am

I jak to wygląda po paru dniach użytkowania?
Swoją drogą jest także już dostępny u południowych sąsiadów (z dostawą do Polski).
Awatar użytkownika
voxel16
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 2:07 pm
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 15 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: voxel16 » śr kwie 15, 2020 2:59 pm

Mam i ja! :jupi:
Uzupełniając informacje od kolegi @
Awatar użytkownika
aligator7
rozmiarowo jest praktycznie taki sam jak dziadek Kylin Mini (zdjęcie porównawcze niżej). Przelot powietrza ciaśniejszy niż w Kylinie, ale większy od Intake (moim zdaniem oczywiście), jest to taki złoty środek, tzw. RDTL. W wykonaniu zewnętrznym nie można się do niczego doczepić, jednak na decku widać ślady obróbki (delikatne "krążki" po zapewne obróbce CNC).
Oddanie smaku to dla mnie bardzo, bardzo wysoka półka - po włożeniu "drutu, który ma sens" od Wotofo i zawickowaniu grzałki watą od COTN, pierwsze ułożenie totalnie na czuja, Destiny odwdzięcza mi się podkreśleniem każdej nuty której brakowało mi w poprzednim parowniku (Kylinie Mini), na przykładzie premixu Limeberry od Go Bears (arbuz, owoce leśne, limonka) nareszcie czuję każdy z poszczególnych smaków wyraźnie, a nie tylko rozmyte w ogólnej dobroci tego płynu.
Rozpoczynam poważne testy, mam nadzieję że nie zaskoczy mnie niczym złym. :)
Obrazek
Obrazek
Atomizery: Griffin 22, Engine, Kylin Mini, Serpent Elevate, Intake, Kylin Mini, Hellvape Destiny
Boxy: Evic VTC-Mini, Punk 220W, Charon Mini, Aegis Solo, SWAG 2
Awatar użytkownika
aligator7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 02, 2016 10:35 pm
Lokalizacja: slaskie
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Hellvape Destiny RTA

Postautor: aligator7 » wt kwie 14, 2020 4:15 pm

Jest, jest!!! U mnie dziś rano wylądował. Tak na gorąco, parownik jest mniejszy wzrokowo przy Blotto czy Horusie. Pierwszy set - chyba prościej się już nie da, bardzo łatwy sposób montażu i ułożenia nośnika. "Cug" dla mnie to co lubię, więcej niż Blotto czy Intake, ale nie "okno na świat". Co do oddania smaku... dla mnie to dziwna rzecz, bo zawsze miałem przekonanie, że najlepiej oddają smak parowniki z dolnym nawiewem na grzałkę, ewentualnie uzupełnione bocznym. Tu są tylko boczne, a smak Revolute 4X jest dużo bardziej intensywny i tytoniowy. Chmura bardzo ładna i soczysta, co do kultury pracy gładko, ale słyszalnie. Samo wykonanie bez zarzutu, czuć zarówno jakość, jak i bardzo dokładne wykonanie, radełkowane elementy regulacji i górnego capa. Czas pokaże, póki co początek przygody jest bardzo przyjemny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Puma Storm 200, YIHI SXmini SL, Aegis Max
Core RTA, Zeus RTA 24,Qp Design Juggerknot MR

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości