Vandy Vape Mato RDTA

Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: ErNOL » sob maja 29, 2021 8:09 pm

Aż odpaliłem swoje Mato... Bom dawno bardzo go nie używał... Zobaczę, czy po wielu miesiącach początkowe zachwyty powrócą, czy jednak po jednym baniaku wyląduje na półce... :D
@
Awatar użytkownika
Halah
- fajnie, że już się sprawa wyjaśniła!
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: Halah » sob maja 29, 2021 6:06 pm

Moje nowe linki 3 mm dotarły o wiele szybciej niż się spodziewałam i... działa! :jupi: Z przekory zalałam Mato płynem VG70/30PG i transport wyrabia bez problemu. :mrgreen: Także była to chyba kwestia linek przycinanych, jak zrozumiałam, laserowo. Fajnie, że sprawa tutaj wypłynęła, bo na przykład ja nie wiedziałam o tym mankamencie pierwszych partii. Parownik jest super i na pewno zostaje u mnie. :) Zamówię sobie jeszcze jeden komplet linek, tak na wszelki wypadek, bo lepiej mieć niż nie mieć... jak to mawiam ja, patologiczny zakupoholik w końcowej fazie uzależnienia. :lol:
Jeszcze raz dzięki wszystkim za odzew! :beer1:
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: Superlux » wt maja 25, 2021 6:04 pm

@
Awatar użytkownika
Halah



Halinko droga, podałem dwa linki... żebyś kupiła obie siatki. Przy mesh#200 będziesz miała jeszcze lepszy transport, może nawet aż za szybki :-D ... choć jeżeli poprawnie, luźno zrolujesz #400, to też będzie dobrze. Powinienem napisać że obie są must have, obie... na wszelki wypadek. No nic, to już następnym razem, a kiedy będziesz już miała te siatki, to wciągnę Cię do klubu miłośników gienków. :-D Nie wszystkie są ciasne, IN'AX v5 można tak ustawić, że będzie luźno. No ale to już później, kiedyś tam, najpierw załatwisz sprawę z Mato, a jeżeli polubisz go jeszcze bardziej, to pomyślimy o GSV Gevolution i o Brunhilde DTL Top Coiler... one oddają smak jeszcze lepiej, choć setup na Gevolution jest troszeczkę upierdliwy a Brunhilda z kolei jest na dwie grzałki.

A z tym "nie udało się ogarnąć", to nie przesadzaj, po prostu trafiły Ci się chusteczkowe linki i to przecież nie Twoja wina. Założę się, że to nie te ze szlachetnej, niemieckiej stali, ale te ze stali wytapianej w chińskich dymarkach, które zostały im jeszcze z czasów Mao. :lol:



BTW - zapomniałem Cię zapytać, co z tym Skajlajnem, co tam nie zagrało, że postanowiłaś wystawić go na bazarek ? Ale to już na PW, żeby nie robić offtopu.





:ff:
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: Halah » wt maja 25, 2021 2:22 am

@
Awatar użytkownika
Superlux
dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź. :) Z bawełną próbowałam robić różne rzeczy, ale nigdy nie była tak długa, jak opisujesz. Postaram się też bardziej ją wyczesać i sprawdzę efekty, bo może to coś pomoże. Zamówiłam już mesh, który podlinkowałeś, konkretnie ten 400. Jeśli nic innego nie da rady, to zrobię z niego linki.
Ja też uważam, że Mato świetnie oddaje smak, tak wyraziście, ostro. Ja co prawda muszę go zakraplać, ale jako RDA sprawuje się wzorowo. :-D Poza tym po prostu od zawsze podoba mi się ten projekt i praktycznie od samej premiery chciałam go mieć. Dlatego będzie mi bardzo smutno, jeśli nie uda mi się go ogarnąć. Chociaż z Waszą pomocą powinno się udać... pozostaję więc dobrej myśli.
Może później wrzucę zdjęcia nowej konfiguracji. Ogółem będę dawała znać, jak mi idzie z tym gadem.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: Superlux » sob maja 22, 2021 9:49 am

@
Awatar użytkownika
Halah



A kiedyś, w wolnej chwili, podczas zakupów w FT domów sobie np. to -
.
https://www.fasttech.com/products/3033/ ... ebuildable

https://www.fasttech.com/products/3033/ ... ebuildable

Nie jest to TMC ale od czegoś trzeba zacząć.



I będziesz jak ten świstak który siedzi i zawija... :-D




:friends:

 ! Wiadomość od: Halah
Posty scalono.


Edyta - @
Awatar użytkownika
Halah




Nie mogłem usiedzieć, wyjąłem z szafki swojego Mato po trzymiesięcznym urlopie, przepłukałem... przesuszyłem na szybko i do roboty. Grzałka - z zestawu, 3,5 mm... była już założona, lubię ją... moim zdaniem 3 mm to za mało jak na ten atomizer. Rezystancja - 0,22 oma, moc 40 - 45 W. Bawełna - Firebolt, wąsy dłuższe od Twoich o jakieś pół centymetra z każdej strony, wyczesana, właściwie wygląda na dużo bardziej wyczesaną niż Twoja.
Płyn - 60 vg/40 pg. Najpierw na grzałkę i kilka odpaleń. Potem ponownie skropiona i na koniec zalanie matołka w trupa. W ciągu 10 minut wypił prawie 10 ml substancji... pijus zafajdany.
Zero problemów z jaimkolwiek transportem, linki z zestawu - 3 mm.

Ponieważ pojawiło się tu tyle postów o tym jaki to on jest słaby, przeciętny... najgorszy... napiszę jedno. Ostatnio squonkuję non stop, porządne RTA oprócz dyżurnego MTL-a czekają kiedy mi przejdzie. Dzisiaj na biurku trzy squonki - VV Pulse v2, ESG Skyfall i Mongrel. Mato zalany tym samym płynem co Pulse v2... i zonk! Różnica w oddawaniu smaku nieznaczna , na korzyść Pulse'a czyli jakby nie było jednego z referencyjnych RDA wśród RDTL i DTL. Nigdy nie miałem problemów z linkami, widocznie miałem farta. Kupiony od razu po premierze czyli teoretycznie mógł się znajdować w grupie tych o których pisał @
Awatar użytkownika
Nomad
, w których spitolili linki... ale jednak nie, u mnie wszystko w porządku. Te kilka mocnych sztachów z Mato wbiło mnie w ziemię, kop nikotyny
większy niż w moich RDA, smak ostry. Ledwo złapałem oddech. No i tak przy okazji Twoich nieszczęsnych przygód przypomniałem sobie o linkach, jutro na biurko wjadą Brunhilde DTL Top Coiler i GSV Gevolution... :-D . Zobaczę sobie jak będzie przebiegał pojedynek pomiędzy podłymi, szwabskimi linkami a kwiatem mojego RDA - Pulse'm, Skyfall'em, NarCa i Hellfire Maverick.

Najwidoczniej miałaś pecha i trafiłaś na chusteczkowe linki, ten parownik jest tak prosty, że nie widzę innego wyjścia. Oczywiście możesz jeszcze trochę pogrzebać przy setupie... ale przecież Ty jesteś sprytna, inteligentna dziewczyna i zrobiłaś już zapewne wszystko, co można było zrobić. Nie rezygnuj, w ostateczności zrobisz sobie linki z siatki... i będzie zayebiście. :good:
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: Halah » pt maja 21, 2021 6:14 pm

@
Awatar użytkownika
Nomad
rzeczywiście jest to normalne, przechylania wręcz nie da się uniknąć i może właśnie dlatego myślałam, że chodzi Wam o jakieś większe niż zwykle przechylanie, obracanie moda, czy coś w tym stylu. :) Ja to wręcz obracałam zestaw o 180 stopni, ale też nie pomaga... Na razie tymczasowo odpuściłam sobie Mato. Wrócę do walk na pewno, ale to jak będę miała odpowiedni nastrój albo jak dopłyną nowe linki.
Dziękuję za instrukcje.
Nomad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 01, 2019 12:17 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: nieokreślona

Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: Nomad » pt maja 21, 2021 6:12 pm

@
Awatar użytkownika
Halah
, przecież naturalnym odruchem w trakcie wapowania jest przechylanie zestawu. Co do zakupu siatki, można ją dostać nawet w sklepach zaopatrzenia spawalnictwa oraz na Allegro. Ja zakupiłem jeden arkusz siatki 500 ze stali nierdzewnej SL316. Dalej procedura jest prosta, docinasz siatkę na długość linki i rolujesz, oczywiście sama zwijka nie może być zbyt ciasno nawinięta bo efektem będzie słaby transport. Chodzi mi tutaj oczywiście o luz wewnętrzny, średnica zewnętrzna musi być dopasowana do oryginalnych otworów na linkę. Niemcy mieli jeszcze jeden sposób na poprawienie transportu w Mato, a mianowicie powiększali oryginalne otwory na linki z 3 mm do 3,2 mm. Jest to informacja z niemieckiego forum e papierosowego. Odpowiadając na Twoje drugie pytanie, siatka została przeze mnie zakupiona na niemieckim Ebay, podejrzewam ze taki link Ciebie nie zainteresuje.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: ErNOL » wt maja 18, 2021 3:51 pm

@Miodu
Nie, tamte parowniki to nie mój świat. Ok, nie znam się na nich, ale jednak myśląc o przechylaniu atomizera... Przecież te, które posiadamy, zawsze przechylamy... No chyba że mówimy o tym co napisałeś, ale to pewnie już biały kruk, więc... ;)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: Krasnal45 » wt maja 18, 2021 3:49 pm

@
Awatar użytkownika
ErNOL

To niezupełnie tak. :D
Używałeś kiedyś Genisisa na meshu? :D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Vandy Vape Mato RDTA

Postautor: ErNOL » wt maja 18, 2021 3:48 pm

@
Awatar użytkownika
Halah

Z tym przechylaniem to jest tak, że przecież każdy tank przechylasz, jak wapujesz. :) Chyba, że postawisz moda na stole, zegniesz szyję, żeby otworem ustnym objąć dripa i się zaciągniesz. Domyślam się jednak, że tak nie robisz... Widzisz więc, że to przechylanie zawsze z Tobą było!

PS.
Czemu nie polubiłem? Za duży przeciąg, słabo moim zdaniem oddawał smak. Wymaga grzałki min. 3.5 mm, a ja takich po prostu nie znoszę. Są za duże dla mnie.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 30 gości