SvoëMesto Kayfun 5

Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: PaliCat » śr lis 24, 2021 2:34 pm

Raportuję, że w miejsce uszczelek 10 i 11 dałem uszczelki NBR o wymiarach 11x1. Wycieków przez kanał powietrza nie do końca udało się wyeliminować ale już się do tego przyzwyczaiłem. Zdarzają się raz na kilka dni. Najciekawsze jest to, że mogę chmurzyć na tym samym setupie, liquid o tej samej gęstości, przy stałej temperaturze powietrza (np. w domu) i cały dzień wszystko jest OK, aż tu nagle siorbanie i kanały zalane.
Smak oddaje niesamowicie, niezależnie od setupu.
Już chciałem zakupić drugi egzemplarz, tak na zapas, ale chyba obudziła się we mnie chęć poeksperymentowania i zamówię klona Kayfuna 5.2 (squared) i polecanego przez kolegów Taifuna GT III.

eD
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Szym
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 6:08 pm
Lokalizacja: Mikołów
Otrzymał podzięk.: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: Szym » czw lis 11, 2021 9:48 pm

No i nie dam się prosić, i nie sprzedam. Twój post nie wnosi nic do tematu. Wyraziłem swoje zdanie na temat tego atomizera, bo chyba mam do tego prawo. Poza tym mam kolekcję atomizerów których nigdy nie sprzedam i właśnie Kayfun V5 do nich należy. I to nie ze względu na smak (bo mam kilka lepszych), ale ze względu na jego bezproblemowość. Jest to atomizer którego użyję dwa razy w roku, ale z chęcią do niego wrócę. Tak samo używam Feva 4.5s+ . Nie jest to sprzęt który chodzi ze mną do pracy, jednak chętnie do niego co kilka dni wracam.

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka

 ! Wiadomość od: edarek
Po kiego @
Awatar użytkownika
Szym
cytujesz posta, pod którym odpowiadasz?
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: Superlux » pn lis 08, 2021 10:38 pm

@
Awatar użytkownika
Szym




Akurat koledze @
Awatar użytkownika
bulit73
mógłbyś sprzedać, szczególnie że ten Kayfun jest taki "kiepski". On właśnie kolekcjonuje Kajtki v5, szczególnie te oryginalne. :-D

No nie bądź żyła, :-) ja już swojego od dawna nie mam... dla mnie liczą się już tylko TGT i Skyline. A dla kolegi liczy się właśnie Kv5, no nie daj się prosić. :doping:




:beer1:
Obrazek
Szym
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 6:08 pm
Lokalizacja: Mikołów
Otrzymał podzięk.: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: Szym » pn lis 08, 2021 7:53 pm

bulit73 pisze:To może chcesz go sprzedać?
Nie, nie sprzedaję mojej kolekcji.

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka

 ! Wiadomość od: edarek
W jakim celu cytujesz sam siebie @
Awatar użytkownika
Szym
? Cytat poprawiony.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: bulit73 » pn lis 08, 2021 7:36 pm

Szym pisze:I tak sobie leży na półce.

To może chcesz go sprzedać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: Superlux » ndz lis 07, 2021 9:07 pm

@
Awatar użytkownika
Szym



Ameryki raczej nie odkryłeś, aczkolwiek znajdą się na forum ludzie dla których Kaj v5 będzie lepszym wyborem i pozostanie niemal kultowym parownikiem. I ja to zrozumiem, bo to jest także bardzo dobry atomizer.
Zależy jeszcze jak go zaklasyfikujemy. U mnie jest to luźny MTL / bardzo, naprawdę bardzo łagodny RDTL.

Ma kilku poważnych rywali, jednym z nich jest na pewno Taifun GT III.
GT III używam jako kulturalne, łagodne RDTL (wiem że jest jeszcze bardziej wszechstronny, podobnie jak GT IVs), i w moim odczuciu jest to top3 wśród takich parowników, obok Taifuna GT IVs i Skyline'a R. Każdy z nich jest wybitny w tym fachu. Za nimi są - pierwszy Skyline i Tripod, Gata jest tu blisko. To jest oczywiście tylko moja prywatna klasyfikacja.

Teraz leci do mnie Cabeo w wersji full, z wszystkimi, dostępnymi dodatkami. Wiążę z nim wielkie nadzieje. Tu nie chodzi o podziały na RTA czy RDTA ale o sposób w jakim chmurzymy, o technikę, o rodzaj - MTL, RDTL, DTL...

Reasumując - dla mnie GT III to legenda, sądzę że taką legendą staną się również GT IVs i Skyline R. Osobiście, moim najbardziej ulubionym, łagodnym RDTL jest TGT IVs... zobaczymy czy to Cabeo namiesza w tej czołówce, a z tym pełnym dodatków full zestawem ma ogromne możliwości.


Czuj duch! :-D

EOT. :silent:


:beer1:
Obrazek
Szym
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 6:08 pm
Lokalizacja: Mikołów
Otrzymał podzięk.: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: Szym » ndz lis 07, 2021 8:04 pm

To ja znowu trochę reanimuję temat, w sumie przez przypadek na niego trafiłem. I pozwolę sobie dodać moje trzy grosze. Na początek może zaczniemy od tego, że 10 lat to on na pewno nie ma. :)
Kayfuna V5 użytkuję praktycznie od momentu jak wyszedł. Najpierw jeden klon, potem drugi, potem 10 i w końcu kupiłem oryginał. I co? I tak sobie leży na półce. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Czy ten parownik jest bezwyciekowy? Tak. Czy jest prosty w obsłudze? Tak. Czy dobrze oddaje smak? Tak sobie. Czy jest wybitny ? NIE!!
Już wyjaśniam dlaczego ( oczywiście będę mu porównywał parownik który wyszedł niemalże równolegle do K5 ). Otóż Taifun GT3 zjada go na śniadanie i kładzie na łopatki. Smak oddaje 300 razy lepiej. Chmura jest gęściejsza. Ma większą możliwość ustalenia airhole.
Zgadzam się, że może montaż grzałek jest troszkę gorszy. Jednak da się do niego wsadzić niemalże wszystko. Kiedyś zamontowałem do niego Notch coil 5_mm i działało to cudnie. Do Kayfuna taka grzałka w żaden sposób nie wejdzie.

No to swoje 3 grosze wtrąciłem i żale wylałem. :)

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka

MD
Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: PaliCat » sob wrz 04, 2021 1:06 pm

Ze wspomnianym przeze mnie wkładem to nie polecam żeby nie zaciągać się degradującym się pod wpływem ciepła plastikiem.
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Awatar użytkownika
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 01, 2021 1:23 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: PaliCat » sob wrz 04, 2021 9:16 am

@
Awatar użytkownika
Zwyczajny

Jest coś takiego:
https://dicodes-usa.com/fayfun-5-mtl-ai ... r-kit.html
https://www.cremedevape.com/Kayfun-5-MT ... ow-reducer
Pamiętam też, że ktoś robił sobie taki reducer z wkładu do długopisu.
Geekvape Aegis Legend 1 + klon Kayfun V5, luźny MTL, 50/50.
Awatar użytkownika
Zwyczajny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 15, 2021 8:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SvoëMesto Kayfun 5

Postautor: Zwyczajny » sob wrz 04, 2021 1:28 am

@
Awatar użytkownika
jaro1959
czy w Kayfun 5 robiłeś taki zabieg? Ja żeby zmniejszyć dodatkowo przelot mam cały czas podniesiony pierścień regulacji przepływu powietrza, który dodatkowo przysłania otwór.
Czytałem o wkładaniu jakichś rurek silikonowych do środka, ale nie mam pomysłu gdzie je kupić. Zdradzisz jakiś patent?

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości